DRAMATIČNO! PRITISAK ZAPADA NA SRBIJU SVE JAČI I OZBILJNIJI! EU preti da nam VRAĆA VIZE!?
Podeli vest
Evropska komisija objavila da 'zbog migrantske krize' razmatra mogućnost ukidanja bezviznog režima sa Srbijom!?! Pravi razlog za ovu pretnju jeste odbijanje Beograda da uvede sankcije Rusiji
Evropska unija ne prestaje sa najstrašnijim pritiscima na Srbiju, pa tako sada preti čak i ukidanjem bezviznog režima za sve naše građane!
Portparol EU Peter Stano otvoreno zapretio Beogradu zbog 'približavanja Rusiji'. Nemoguća je saradnja sa Putinovim režimom koji čini toliko zločina, poručio Stano i zatražio da Srbija odmah uvede sankcije Moskvi
27.09.2022
07:00
Evropska komisija u Briselu objavila je juče da se 'zbog migrantske krize' razmatra mogućnost vraćanja viza za Srbiju!?! Ilva Johanson, komesarka za unutrašnje poslove EU, rekla je da 'ne isključuje mogućnost pokretanja mehanizma suspenzije bezviznog režima za Srbiju jer Beograd ne usklađuje viznu politiku sa Evropskom unijom'!?! Navodno, Brisel je jako zabrinut zato što veliki broj nelegalnih migranata sa Bliskog istoka i iz Afrike stiže u EU preko naše teritorije, a stručnjaci sa kojima smo razgovarali kažu da je pravi razlog za najnovije pretnje - odbijanje Srbije da uvede sankcije Rusiji!
Formalni izgovor
Komesarka Johanson rekla je da će se obratiti partnerima na Zapadnom Balkanu kako bi u najkraćem roku svi obezbedili usklađenost viznih politika sa EU.
- Očekujem da će i Srbija i drugi u regionu sarađivati i uskladiti se sa viznom politikom EU. Pokretanje suspenzije bezviznog režima nije isključeno kao opcija, ali nadam se, pre svega, dobroj saradnji... - poručila je Johansonova.
Da je migrantska kriza samo formalni izgovor za pretnju Beogradu, a da je pravi razlog to što Srbija odbija da uvede sankcije Rusiji, potvrđuje i briselski list 'Politiko'.
Foto: Informer
'Diplomate EU već su jako frustrirane time što Srbija, ambiciozan kandidat za članstvo, nije sledila Brisel u sankcionisanju Rusije. Sada postoje i strahovi da Beograd zapravo indirektno pomaže Kremlju da seje razdor u EU kroz priliv migranata. To je sve taktika za koju se sumnja da je Rusija podržava i drugde duž granica bloka', objavio je 'Politiko'.
Komentarišući sve ove navode, politikolog Aleksandar Pavić kaže da je sasvim realno da se ostvare pretnje Brisela.
- Ovo sa vraćanjem viza, nažalost, jeste vrlo moguće. EU već tone duboko u društvenu, ekonomsku i političku krizu. Zato su briselski komesari spremni da se bar javno ograde od dosadašnje proimigracione politike, sve iz straha od sve nezadovoljnije i radikalizovane javnosti, a Srbija je tu samo zgodna žrtva koju treba dodatno pritisnuti i zbog Rusije... - objašnjava Pavić.
Prljava kampanja
Sve je to proces da se stvori što teža atmosfera za Srbiju i njeno rukovodstvo
Dejan S. Miletić, analitičar
Najavljeno ranije
Analitičar Dejan S. Miletić podseća da je EU još prošle godine rekla da će za zemlje Zapadnog Balkana postepeno uvoditi određeni vizni režim.
- To bi značilo da se u prvi mah prođe vizna procedura, a zatim da se ona samo elektronski obnavlja. Naravno, sve ove priče koje se plasiraju danas jesu spinovanja i pokušaji da se stvori atmosfera pretnje i kažnjavanja. Pritom, nema nikakve sumnje da najžešći pritisci tek dolaze - upozorava Miletić.
NENSI FEZER, NEMAČKA MINISTARKA UNUTRAŠNJIH POSLOVA
Republika Srbija svoju viznu politiku zasniva na tome koje države ne priznaju nezavisnost Kosova.
Predsedniku Aleksandru Vučiću i najvišim državnim funkcionerima iz EU svaki čas stižu prikrivene pretnje šta bi se Srbiji moglo desiti ukoliko ne uvede sankcije Rusiji...
- Iz EU nam prete ukidanjem bezviznog režima zato što znaju koliko je 'beli šengen' važan za sve građane i koliko smo dugo čekali da nam Zapad ukine vize. Znaju oni u Briselu da na taj način najbrže i najefikasnije utiču na sve građane... Ali, pored toga, prete nam sve češće i da će povući najveće investicije, da će naložiti svojim industrijalcima da zatvore fabrike u Srbiji, da će zabraniti izvoz određenih roba iz Srbije... Pritisci, najviše na predsednika Vučića, jesu ogromni i svakodnevni, niko ne može ni da zamisli koliki su zaista - prenosi izvor Informera iz vrha vlasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
NE sankcijama Rusiji!
NE sankcijama Republici Srpskoj!
NE laznoj drzavi!
NE laznom genocidu!
NE ucenama!
NE u NATO!
Podrska predsedniku Vucicu. Zivela slobodna i nezavisna Srbija!
Ako popustimo, gotovo je sa našom državom, sledeće što će na isti način tražiti je da priznamo Kosovo, pa sve redom dok se ne svedemo na beogradski pašaluk.
Evropski moćnicima očigledno ne odgovara da na njenom tlu postoji zemlja i lider koji hoće samostalno da donosi odluke koje su najbolje za svoju zemlju. Mi i dalje treba da se držimo svojih interesa, a njih ako nije sramota neka nas kažnjavaju zbog toga.
EU ne prestaje sa najstrašnijim pritiscima na Srbiju, pa tako sada preti čak i ukidanjem bezviznog režima za sve naše građane! A svakako je sve to posledica odbijanja Srbije da uvede sankcije Rusiji!
Bože dragi, kako ovi sa Zapada mogu da budu tako odvratni, tako okrutni tako bezdušni. Da li su oni čuli za Boga. Kako da ga se ne boje, a toliko su grešni. Ispaštaćete za ove grehove prema Srbiji. U prošlom veku tri puta ste nas ubijali i zemlju rušili, a u ovom veku samo nam pretite, samo nas ucenjujete, pa dokle više. Da li na ovom svetu za vas postoje samo Srbi, ostavite nas na miru.
Ni vama niko nije uvodio sankcije kad ste nas ubijali, sram vas bilo.Vi ste stvorili migrante, tako što u njihovim državama pravite ratove, a krivite Srbiji, što isti dolaze kod vas. A gde će nego kod vas, to ste i hteli, i želim vam milione i milione migranata. Bog će vas kazniti za sva nedela koja nam činite.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom sinoćnjeg ekskluzivnog Božićnog intervjua na TV Informer ispričao jednu hit-anegdotu o onome što je pre nekoliko godina doživeo u Briselu.
Najglasniji borci protiv ulaska Srbije u Evropsku uniju (EU) jesu patuljci te zajednice, tačnije države koje i teritorijalno i po broju stanovnika, ekonomskoj moći i uticaju na sveukupno funkcionisanje Unije predstavljaju mikro-zemlje.
Portparol EU Peter Stano otvoreno zapretio Beogradu zbog 'približavanja Rusiji'. Nemoguća je saradnja sa Putinovim režimom koji čini toliko zločina, poručio Stano i zatražio da Srbija odmah uvede sankcije Moskvi
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar