• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

01.12.2022

12:59

ALJBINOVA ČIVAVA NEĆE PREDSTAVLJATI SRBE SA KiM! Petković: Izbor Rašića najveći dokaz da postoje Kurtijevi Srbi spremni na sve zarad ličnog interesa!

Tanjug/Zoran Žestić

Vesti

ALJBINOVA ČIVAVA NEĆE PREDSTAVLJATI SRBE SA KiM! Petković: Izbor Rašića najveći dokaz da postoje Kurtijevi Srbi spremni na sve zarad ličnog interesa!

Podeli vest

Imenovanjem Nenada Rašića za ministra za zajednice i povratak Privremenih institucija samouprave, Aljbin Kurti je brutalno prekršio sopstveni takozvani ustav i još jednom pogazio prava srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, izjavio je direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković

 

- Kurtijeva marioneta Nenad Rašić, zajedno sa Radom Trajković, ne predstavlja srpski narod na Kosovu i Metohiji, za njega Srbi nisu glasali na poslednjim izborima, već predstavlja Aljbina Kurtija i njegovu militantnu politiku prema svemu srpskom na KiM - rekao je Petković. 

Prema njegovim rečima, zo pokazuju i rezultati sa poslednjih izbora na KiM na kojima je lista koju je kreirao Rašić osvojila 0,173 odsto glasova, za razliku od Srpske liste za koju je glasalo skoro 96 odsto srpskog naroda. 

- Čak i unutrašnji tzv. najviši pravni akt Prištine u članu 96, stav 5. predviđa da izbor ministra privremenih institucija samouprave mora imati podršku većine poslanika srpske zajednice, u ovom slučaju Srpske liste, a takvu podršku Kurti nikada ne bi dobio od poslanika Srpske liste za izbor svoje marionete na ministarsko mesto - istakao je Petković i dodao: 

- Izbor Rašića najveći je dokaz onoga na šta sve vreme upozoravamo, da na KiM postoje Kurtijevi Srbi koji su spremni na sve zarad ličnog interesa i dila sa Prištinom. Zbog toga Srpska lista kao bedem ostanka i opstanka srpskog naroda na ovim prostorima jedina ima podršku zvaničnog Beograda i svoje države i nikada neće služiti vlastima u Prištini i Aljbinu Kurtiju već jedini svom narodu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

Dramatično oglašavanje ruskog pukovnika: Gušimo se, vreme je!
Planeta

Dramatično oglašavanje ruskog pukovnika: Gušimo se, vreme je!

Format Specijalne vojne operacije više ne odražava ni ciljeve ni obim vojnih operacija u Ukrajini, vreme je da Rusija pređe sa ograničenih "policijskih" operacija na operacije na prvoj liniji fronta punog obima, poručio je penzionisani ruski pukovnik Anatolij Matvijčuk.

06.05.2026

23:30

Sarkoziju skinuta nanogica: Bivši predsednik Francuske od sutra na uslovnoj slobodi
Planeta

Sarkoziju skinuta nanogica: Bivši predsednik Francuske od sutra na uslovnoj slobodi

Bivši predsednik Francuske Nikola Sarkozi biće od sutra na uslovnoj slobodi, nakon što je prihvaćen njegov zahtev za izmenu kazne u slučaju koji se odnosi na prekomerno trošenje sredstava sredstava za izbornu kampanju 2012. godine i on neće nositi elektronsku nanogicu, javljaju francuski mediji pozivajući se na izvore iz Apelacionog suda.

06.05.2026

22:30

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set