Ruska paravojna grupa Vagner negirala je da regrutuje građane Srbije za borbu u Ukrajini, dan nakon što su aktivisti podneli krivične prijave protiv te organizacije u Beogradu.
Među osobama navedenima u krivičnim prijavama su ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko i Aleksandar Vulin, direktor Državne bezbednosno-informativne agencije Srbije, preneo je Rojters. - Ja ne regrutujem Srbe - naveo je u saopštenju osnivač Vagnera Jevgenij Prigožin, rekavši da nikada nije čuo za Bocan-Harčenka ili Vulina.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučič je ranije ove sedmice rekao o Vagnerovoj grupi i pozivu upućenom na regrutaciju, da je reč o notornoj laži.
Advokat iz Beograda i predsednik grupe građana "Oktobar" Čedomir Stojković, kao i predstavnici ruskih i ukrajinskih antiratnih grupa podneli su juče Višem javnom tužilaštvu u Beogradu seriju krivičnih prijava zbog delovanja Vagner grupe u Srbiji, kao i "mobilisanja državljana Srbije za učestvovanje u ratu u Ukrajini".
Prigožin je početkom sedmice saopštio da ta kompanija nikada nije bila prisutna na severu KiM i nije imala nikakve kontakte sa Srbijom.
Prigožin je to naveo na zvaničnom Telegram kanalu kompanije, odgovarajući na pitanje Glasa Amerike na srpskom, o tome kakve aktivnosti Vagner grupa sprovodi u Srbiji.
Prigožin tvrdi i da u Vagneru trenutno nema državljana Srbije i da ih odavno nije bilo i dodaje da glasine koje se "napumpavaju" oko interakcije Vagnerove grupe i Srbije nemaju nikakvog osnova.
Podrška Zapada dovodi do zaoštravanja konflikta u Ukrajini i u nepriznatoj republici Kosovo, izjavio je ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
to moze samo gluypi Vucic da kaze,a zaboravio je ko je nama na KOsovu i Metohiji pomogao u borbama protiv nato svinja ,pa Rusiiiiiiiii ,,preedsednice majmuncino jedna
Ni Vagner grupa a ni bilo ko iz Rusije, pa čak i NJ. E. Bocan-Hančenko, ne treba da regrutuje bilo koga iz Srbije - Srbi koji žele da u Ukrajini pomognu Rusima, odlično znaju kako da tamo sami odu (a i Dejan Berić je više puta objasnio kako da to učine).
Ovo je laz. Vagner ne vrbuje nikoga, u Vagner pristupas. Vagner ne prima, ljudi sa ogromnim iskustvom cekaju u redu da ih prime, njima ne trebaju pocetnici. Takodje sve je velika laz, jer niko nikoga ne vrbuje, onaj ko ide, ide svojom voljom, odnosno niko nikoga ne vuce za rukav. Cak naprotiv vrlo, vrlo je komplikovano otici. Klinci koji misle da su "spremni" da odu trebaju da znaju da idu u pakao, jednostavno ne bere se tamo cvece. Tkodje onaj ko ode kao "placenik", odnosno "pas rata" treba ocekivati sve najgore, jer "pas rata" je za svakoga onaj poslednji sljam u svakom smislu i pogledu. Ako vec neko hoce da ide, najbolje je da odete "regularno", znaci odete i potpisete ugovor sa ruskom vojskom, kao ruski vojnik, a ne sa privatnim ratnim organizacijama. Ne zalecite se, ne idite na "rec", nikada ne znate ko ce vas sacekati na aerodromu i kuda ce vas odvesti; ovo je cudno vreme. Pamet u glavu i kad krenete slikajte pasos i posaljite ruskim sluzbama na email da ste krenuli i da ce vas cekati taj i taj. Oni nece videti taj email isti dan, sto je dobro, da vas ne cimaju kad sletite, ali time se na neki nacin pokrivate da ne odete u "pogresne" ruke. Pamet u glavu, ratno je okruzenje, profitera ima mnogo, a patriota malo!
Podrška Zapada dovodi do zaoštravanja konflikta u Ukrajini i u nepriznatoj republici Kosovo, izjavio je ruski ambasador u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko.
Srpska pravoslavna crkva i vernici, danas slave Vaznesenje Gospodnje - Spasovdan. Ovo je jedan od velikih hrišćanskih praznika i u pravoslavlju označava Vaznesenje Isusa Hrista na nebo, 40 dana nakon Vaskrsa.
Američki vojni vrh sve pažljivije gleda ka orbiti, jer Rusija, prema zapadnim procenama, razvija sisteme koji ne moraju da obore satelit da bi napravili ozbiljnu štetu — dovoljno je da ga prate, zaslepe, ometaju ili u pravom trenutku izbace iz igre.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Grad Beograd svake godine organizuje proslavu gradske slave, Vaznesenja Gospodnjeg - Spasovdana, a u sklopu obeležavanja i ove godine Spasovdanska litija proći će centralnim gradskim ulicama.
Stručnjaci upozoravaju da nam stiže monstruozni „Super El Ninjo“ koji će doneti neviđene ekstreme, a preti opasnost da 2027. sruši sve temperaturne rekorde.
U ovoj ispovesti jedne Smederevke u kasnim četrdesetim, prepoznaće se veliki broj žena. Nije reč o nesrećnoj ljubavi ni traganju za muškarcem, ali košta, puno košta.
Pozorište Atelje 212 u saradnji sa institutom za transfuziju krvi Srbije u petak 22. maja od 10 do 14 časova organizuje akciju dobrovoljnog davanja krvi, u gornjem foajeu, pozivajući građane da pokažu humanost i pomognu onima kojima je krv najpotrebnija.
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 23.30 časova, na Jadranskom putu u mestu Kamenovo, poginuo je državljanin Srbije (27), a povređen je ruski državljanin (28).
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se sinoć oko 20.45 časova na magistralnom putu Novi Pazar – Tutin, u mestu Ribariće, a na fotografijama sa lica mesta se može videti koliko je silovit bio udar.
Tri osobe su preminule, a više od 20 pripadnika hitnih službi je bilo u karantinu zbog izloženosti nepoznatoj supstanci po dolasku na poziv u ruralnom delu Novog Meksika, saopštile su lokalne vlasti.
Samo Kina ima stvarnu moć da zaustavi vojni sukob između Rusije i Ukrajine, izjavio je ruski politikolog i programer optičkih dronova za potrebe emisije KVN, Aleksej Čadajev.
Rusko Ministarstvo odbrane objavilo je video snimke koji prikazuju raspoređivanje snaga Strateških raketnih snaga, Severne i Pacifičke flote u okviru vežbi nuklearnih snaga.
Nemački kancelar Fridrih Merc predložio je, u pismu koje je uputio liderima Evropske unije, da se Ukrajini da status "pridruženog člana", kao privremeni korak ka članstvu u EU.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Madalina Genea je na premijeri filma "Diamond" u Kanu priredila pravi modni spektakl. Svojim upečatljivim izdanjem potpuno je zasenila crveni tepih, izdvojivši se stilom kakav do sada nije viđen na festivalu.
Stručnjaci su otkrili da je aluminijumska folija korisna za čuvanje hrane u zamrzivaču, ali samo ako se koristi na pravilan način i za odgovarajuće namirnice.
Rijaliti učesnica Stanija Dobrojević ušla je u žestok sukob sa bivšim verenikom Asminom Durdžićem, koji je izneo šokantne tvrdnje da je njen bivši Marko Marković gej.
Pevačica Jelena Karleuša prokomentarisala je druženje koleginica Cece Ražnatović i Milice Pavlović na promociji, pa potkačila Cecu i dodala da ona ne spada među lažne ljude.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar