U javnosti se pojavila informacija o još jednoj aferi u kojoj se pominje ime člana srpske opozicije.
Ime nekadašnje potpredsednice pokreta Dosta je bilo i zamenice Saše Radulovića, Miroslave Milenović, pominje se u aferi na Malti.
Bivšoj srpskoj političarki Miroslavi Milenović naloženo je da svedoči u slučaju čiji je cilj poništavanje sudske istrage o pranju novca u slučaju Elajd njuzpejpers.
Naime, Kit Šembri, bivši šef kabineta bivšeg malteškog premijera Džozefa Muskata, optužen je za pranje novca, prevaru i korupciju.
Šembri je optužen nakon što je njegova kompanija dobila ugovor vredan milion evra 2010. godine o prodaji štamparije izdavaču Elajd njuzpejpers, izdavaču “Tajms of Malta”, najprodavanijem dnevniku u Malti.
Sada, advokati Kita Šembrija tvrde da je došlo do povrede prava na pravično suđenje zbog imenovanja Miroslave Milenović za veštaka u istrazi. Pored tvrdnji da su Milenovićevi zaključci „potpuno netačni i u nekim slučajevima žalosni“, advokati su naveli i da ona nije kompetentna osoba da daje mišljenje o slučaju.
Advokati su kao razlog naveli to što je Milenović bila kandidat političke stranke u Srbiji pod nazivom „Dosta je bilo” koja zastupa „suverinističke i evroskeptične” političke stavove koji su „slični ako ne i identični” osobi koja je podnela prijavu.
Miroslava Milenović nije jedina
Ono što je zanimljivo jeste da je ovo samo još jedna u nizu afera u koju su upleteni ljudi iz redova srpske opozicije.
Podsećamo, lider Narodne stranke Vuk Jeremić upleten je uveliku aferu u SAD u kojoj je jedan od glavnih aktera, pored srpskog opozicionara i Hanter Bajden.
Ipak, prva u nizu afera VUka Jeremića veže se prvenstveno za Patrkia Hoa.
Vuk Jeremić je za vreme svog predsednikovanja Savetom bezbednosti UN pomagao Hou kao posrednik koji ga je upoznavao sa kontaktima koji su kasnije uvlačeni u mrežu kriminala i korupcije, a o svojoj konsultantskoj ulozi Jeremić je morao čak i da svedoči pred sudom u Njujorku.
Bivši hongkonški ministar i biznismen Patrik Ho osuđen je na zatvorsku kaznu zbog višemilionske šeme za podmićivanje afričkih lidera i poslova sa dijamantima i u oblasti energetike.
Kako je mislio da se rešio Hoa, tako je buknula nova afera sa sinom predsednika SAD, Hanterom Bajdenom.
Bajden se prvi put sreo sa Jeremićem 2014. godine, kada je on bio direktor meksičke državne energetske kompanije Pemek (ova funkcija srpskoj javnosti nije do skora bila poznata), a Bajden je sedeo u upravnom odboru ukrajinske energetske kompanije Burisma Holdings. Mejlovi pokazuju da su njih dvojica bili uključeni u razgovore o partnerstvu između svojih kompanija.
Poslednje u nizu ime koje se spominje, ali ujedno i najzanimljivije, jeste ime ukrajinskog tajkuna i oligarha Mikole Zločevskog!
Naime, i dok se Jeremić srpskoj javnosti predstavlja kao “rusofil” i kune se u “majku Rusiju”, operativac CIA Bred Džonson otkrio je da je Jeremić blisko sarađivao sa tajkunom, Ukrajincem, Mikolom Zločevskim koji se nalazio u samom vrhu ukrajinskih bezbednosnih službi!
Džonson piše da je Jeremić naveo da je od vlasnika Burisme, Mikole Zločevskog, primio zahtev da se sastane sa njim 2013, a da je tokom sastanka, Zločevski tražio pomoć Jeremića u vođenju istrage ukrajinskih vlasti o aktivnostima njegove kompanije.
U sva tri slučaja Jeremić jue igrao ulogu konsiljerea.
I dok po belom svetu isplivavaju nove afere u koje su upletena imena srpskih opozicionara, postavlja se pitanje ima li ikog ko želi da sruši predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a da nije upleten u neku aferu u inostranstvu?
Lider Narodne stranke Vuk Jeremić osramotio je Srbiju upletenošću u korupcionašku aferu koja trese SAD, ali to ga ne sprečava da glumi velikog patriotu dok angažuje najskuplje advokate kako ne bi završio u zatvoru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider Narodne stranke Vuk Jeremić osramotio je Srbiju upletenošću u korupcionašku aferu koja trese SAD, ali to ga ne sprečava da glumi velikog patriotu dok angažuje najskuplje advokate kako ne bi završio u zatvoru.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Šampion Exatlona Marko Nikolić pred kamerama Informera prisetio se avantura iz prve sezone najvećeg sportskog rijalitija i otkrio šta mu je donela pobeda.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Od početka juna, u Srbiji je registrovano 11 slučajeva obolevanja od groznice Zapadnog Nila, objavio je danas Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Ministar finansija Siniša Mali je putem svog Instagram profila odgovorio na pitanja građana u vezi sa jednokratnom novčanom podrškom države, koja je najavljena za septembar.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov izjavila je danas da su čista manipulacija navodi da je požar u Deliblatskoj peščari rezultat promene namene zemljišta i sklanjanja statusa zaštićenog područja.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević danas je rekla da je za nepunih šest meseci primene Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na nepokretnostima rešeno 333. 870 predmeta i upisano više od 250.000 građana i pravnih lica u katastar nepokretnosti.
Vodnik M. B. na službi u 72. brigadi za specijalne operacije pronađen je bez znakova života danas oko 15.00 časova u kasarni "Rastko Nemanjić" u Pančevu.
Teška nesreća dogodila se večeras na Keju u Kraljevu. Putničko vozilo izletelo je sa kolovoza u centru grada i udarilo majku sa bebom u kolicima i starijim detetom.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore ponudilo je nagradu od pola miliona evra za proverljive informacije koje bi direktno dovele do lociranja i hapšenja Ljuba Milovića (43), visokopozicioniranog pripadnika "kavačkog klana" i odbeglog policajca za kojim je raspisana crvena međunarodna poternica Interpola.
Rumunska ekonomija ide ka katastrofi, pa će stanovnici biti primorani da jedu travu i laju ako vlada ne ispuni sve uslove za finansijsku podršku iz evropskih fondova, prema rečima Eugena Raduleskua, savetnika guvernera Nacionalne banke Rumunije.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa saopštila je danas da proširuje sekundarne sankcije koje može da uvede kompanijama i zemljama širom sveta zato što održavaju poslovne veze sa Iranom.
Veliki šumski požar koji besni u blizini Rena u američkoj saveznoj državi Nevadi primorao je vlasti da na evakuaciju pozovu oko 90.000 ljudi. Požar "Hok fajer" brzo se proširio, zahvatio desetine kvadratnih kilometara i i dalje je van kontrole.
Glumac Milan Marić ispljuvao je dolazak holivudske zvezde Žana Kloda Van Dama na Međunarodni filmski festival u Nišu koji se održava od 25. do 30. avgusta u tom gradu.
Ruski pisci dali su neka od najznačajnijih dela svetske književnosti, a romani Lava Tolstoja, Fjodora Dostojevskog, Mihaila Bulgakova i Ivana Turgenjeva i danas se nalaze na listama obavezne lektire širom sveta.
Napadima, sujeti i sramotnom ponašanju glumačke zvezde Milana Marića izgleda nema kraja pa je objavio još jedan status na Iksu u kojem pljuje holivudsku zvezdu Žana Kloda Van Dama.
Smokve su jedno od najukusnijih plodova leta, ali osim što su slatke i sočne, veoma su korisne za organizam. Bogate su vlaknima, kalijumom, vitaminima, mineralima i antioksidansima, zbog čega predstavljaju odličan dodatak svakodnevnoj ishrani.
Uživajte u ukusnim paprikama punjenim hrskavim kupusom, idealnoj zimnici koja se jednostavno priprema. Spoj svežeg kupusa i slatko-kisele marinade daje im neodoljiv ukus i savršenu hrskavost.
Prošle godine stakleni nokti postali su veliki hit u svetu lepote, a njihov povratak ove godine potvrđuje da nisu bili samo prolazni trend. Zahvaljujući elegantnom i suptilnom sjaju, brzo su osvojili ljubitelje manikira i dobili gotovo kultni status.
Boja, tekstura i miris mesa mogu nam mnogo reći o njegovoj svežini i tome da li je bezbedno za jelo. Iako meso u prodavnici može izgledati lepo i uredno upakovano, to ne znači uvek da je sveže. Zato je važno obratiti pažnju na nekoliko jednostavnih znakova.
Bivši rijaliti učesnik Asmin Durdžić je na svom Instagram profilu podelio fotografiju, ali i snimak razgovora sa svojom ćerkom Norom koju ima sa Aneli Ahmić.
Bivša rijaliti učesnica Aleksandra Subotić podelila je fotografiju iz kuće svog oca Karađorđa koja je izazvala veliku pažnju na društvenim mrežama zbog uslova u kojima on živi.
Ćerka Goce Tržan i Ivana Marinkovića, Lena, na društvenim mrežama je potvrdila da više ne nosi očevo prezime Marinković samo sat vremena nakon što je njen otac poručio da je njihov odnos definitivno gotov i nepopravljiv.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.