• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

23.09.2023

19:42

Poslanica SNS iz Niša: Đilasovci nam nisu potrebni, zanimaju ih jedino fotelje

SNS

Vesti

Poslanica SNS iz Niša: Đilasovci nam nisu potrebni, zanimaju ih jedino fotelje

Članica Predsedništva Srpske napredne stranke Jelena Žarić Kovačević oštro je odgovorila Draganu Đilasu i Mariniki Tepić.

Njeno saopštenje prenosimo u celosti.

Vikend vest iz sada regionalnog centra jugoistoka Srbije, Niša - Đilas i Tepić razgovarali sa građanima Niša i Niške banje. Imala bih mnogo pitanja sa tim u vezi. Na primer, da li ste tim ljudima konačno objasnili zašto je vaša nekadašnja žuta vlast zapostavila jug i jugoistok Srbije?! Da li ste objasnili načine prodavanja fabrika u bescenje i kako vas je bilo baš briga za onoliko radnika koje ste ostavili na ulici bez posla i plata?! Da li ste se izvinili sudijama koje su u reformi pravosuđa žutih tajkuna ostale na ulici čekajući bolje dane u kojima će tražiti pravdu za sebe i svoje porodice koje nisu bile politički podobne da imaju hleb i krov nad glavom?! Da li ste im isto to sve najavili kao program vašeg dolaska na vlast?! Jer, trebalo je - da znaju ljudi koga su sačekali - secikesu i lupačicu Poslovnikom o klupu institucije koja predstavlja državu.

Nišlije dobro znaju odakle radna mesta od 2012. na ovamo, dobro znaju da je devet investicija doveo Aleksandar Vučić -"Džonson elektrik, Leoni, Cumtobel, Imi, Šinju, Aster"- samo su neke od fabrika. Devet fabrika u Nišu, poslednji kamen temeljac za Palfinger položio je lično predsednik za 375 novih radnih mesta, a vrednost investicije je 35.5 miliona evra.

Niš je regionalni zdravstveni centar, izgrađen je potpuno nov klinički centar, opremljen najmodernijom opremom, najavljuje se izgradnja gradske bolnice kako bi zdravstvena zaštita bila odgovarajuća za oko 2 miliona ljudi, koliko gravitira ka Nišu.

Niška omladina zna ko je uložio 80 miliona evra i otvorio Naučno - tehnološki park, ko će graditi novi deo parka koji košta isto toliko i ko će im otvoriti Omladinski centar u Nišu za koji pod države dobijamo 100 miliona dinara. Svi znamo odakle nam posao, subvencije, veće plate i penzije, bolji standard - od Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke kao okosnice i lokalne vlasti.

Đilasovci nam nisu potrebni. Džaba vas bilo takvih, usmerenih na puko preuzimanje vlasti iz ljubavi prema fotelji!




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zastrašujuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini
Hronika

Zastrašujuće! "Spisak smrti" Koste K. nije jedini

Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.

08.06.2026

20:29

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set