Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kini, danas je u Pekingu sa kineskim kolegom, ministrom saobraćaja Li Sjaopengom potpisao Sporazum o međusobnom priznavanju ovlašćenja pomoraca dve zemlje
Sporazum će omogućiti pomorcima iz Srbije da u potpunosti slobodno, sa srpskim diplomama i ovlašćennjima, rade na teritoriji Kine, odnosno na brodovima koji plove pod zastavom Kine, što važi i kineske pomorce koji mogu da rade i na brodovima pod zastavom Srbije.
- Na taj način smo olakšali mogućnost pomorcima da na jednostavan način imaju veću mogućnost zapošljavanja - rekao je Vesić nakon sastanka sa kineskim kolegom.
To je, dodao je, samo jedan u nizu sporazuma između Kine i Srbije.
- Trudimo se da u skladu sa politkom Srbije potpuno omogućimo slobodu kretanja ljudi, robe i kapitala, da ljudi sa našim diplomama mogu slobodno da rade u čitavom svetu. Takođe, trudimo se da dobijemo što više dozvola i za drumske prevoznike - istakao je ministar.
Vesić je preneo da je sa Lijem razgovarao i o kineskim kompanijama koje rade u Srbiji, a koje su posebno prisutne u sektoru infrastrukture.
- Razgovarali smo posebno o projektima koji su u toku i zahvalio sam na tome što kompanije iz Kine daju veliki doprinos da bi se realizovala politika predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a to je da kroz razvoj infrastrukture i saobraćaja mi obezbedimo ubrazani razvoj naše zemlje i ekonomije. Tako da je ovo bio jedan razgovor sa prijateljima - rekao je Vesić.
Vesić je dodao da je dogovoreno da kineske kompanije koje rade u našoj zemlji studentima sa univerziteta u Srbiji, preko Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, omoguće stručnu praksu na svojim projektima.
Podsetio je da Ministrstvo sarađuje sa univerzitetima, te da studenti Beogradskog univerziteta imaju šansu da dobiju stipendije i obave praksu u javnim preduzećima.
- Zato je ovo važan dogovor, jer kineske kompanije rade na projektima izgradnje brzih pruga, brana, auto-puteva, pa će studentima takvo iskustvo pomoći da postanu bolji stručnjaci - rekao je Vesić.
Ministar boravi u Pekingu u radnoj poseti povodom Globalnog foruma održivog transporta, tokom kojeg će se sastati i sa kolegom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Domaćin foruma, čija je tema ove godine "Održivi transport: Zajednički rad na podršci globalnom razvoju", je Kineski međunarodni centar za inovacije i znanje o održivom saobraćaju.
Na Forumu se istovremeno održava i 15. Međunarodna izložba transportne tehnologije i opreme. Tokom foruma biće najavljeno i osnivanje Globalne alijanse za inovacije u održivom transportu.
Delegaciju Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture koju predvodi ministar Vesić čine državni sekretari Vladimir Džamić i Mihajlo Mišić, pomoćnici ministra Tanja Popović i Ivan Divac, specijalni savetnik Dobrila Ponorac, šefica kabineta ministra Aleksandra Aćimović i izvršni direktor ,,Infrastrukture železnice Srbije” AD Milan Novović.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić snimio je poruku na društvenoj mreži TikTok namenjenu mladima u kojoj apeluje na njih da ne učestvuju u neodgovornim izazovima kao što je vožnja u suprotnom smeru na putu jer su opasni po život.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić ugostio je danas Davorku Čančarević i Marka Rodića, dispečere u novom telekomandnom centru u stanici Beograd „Centar“, koji su juče sprečili železničku tragediju
Srbija i Švedska postigle su sporazum da se od naredne, 2024. godine, razmene po 1600 bilateralno-tranzitnih (1500 za e6 i 100 za e5) i 50 dozvola za treće zemlje za e6 vozila. Ovo je prvi put da Švedska i Srbija razmenjuju dozvole za auto-prevoznike Ovaj broj dozvola zadovoljava sve potrebe srpskih prevoznika, rekao je ministar saobraćaja, gradjevinarstva i infrastrukture Goran Vesić
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrutkure Goran Vesić izjavio je da je nacionalna avio kompanija “Er Srbija” prvi put u svojoj istoriji u redovnom i čarter saobraćaju prevezla više od tri miliona putnika u toku jedne godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić snimio je poruku na društvenoj mreži TikTok namenjenu mladima u kojoj apeluje na njih da ne učestvuju u neodgovornim izazovima kao što je vožnja u suprotnom smeru na putu jer su opasni po život.
Bivši premijer Poljske Lešek Miler poručio je ukrajinskim političarima da, ako već masovno vraćaju poljska odlikovanja, onda Varšavi mogu da vrate i MiG-ove, tenkove i oružje koje je Poljska poslala Kijevu tokom rata.
Reakcija kasira iz jednog marketa u Srbiji, usijala je mreže i razbesnela korisnike, jer je napao baku autističnog dečaka koji je slučajno prosuo smoki.
Vlada Srbije produžila je Uredbu o ograničenju visine cena derivata nafte i u narednih 60 dana najviša maloprodajna cena sa porezom na dodatu vrednost (PDV) za evro dizel i evro premijum BMB 95.
Pištolj kojim je Zoran S. pucao na svoje roditelje u porodičnoj kuću u Petrovcu na Mlavi, policija još uvek nije pronašla, jer ga je osumnjičeni u bekstvu "negde izgubio".
Na području Kutine policija je prošlog petka zaustavila 41-godišnjeg muškarca koji je počinio više saobraćajnih prekršaja, a izmereno mu je čak 3,74 promila alkohola u krvi.
Viši sud u Beogradu izrekao je 18. juna 2026. presudu roditeljima dečaka ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar" — Vladimir Kecmanović osuđen je na 14 godina i šest meseci zatvora, Miljana na dve godine i 11 meseci — ali ono što je u sudnici izrečeno pre izricanja kazne potreslo je Srbiju još jednom.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Petrovcu na Mlavi uhapsili su Zorana S. (40) iz okoline ovog mesta, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo u pokušaju.
Američki predsednik Donald Tramp je putem svoje društvene mreže Truth Social prokomentarisao situaciju u Ujedinjenom Kraljevstvu i direktno najavio odlazak britanskog premijera Kira Starmera sa funkcije.
Rat SAD i Irana trajao je nešto više od 15 nedelja, a privremeno primirje otvorilo je 60 dana za pregovore, ali je račun već ogroman: hiljade mrtvih na Bliskom istoku, najmanje 132 milijarde dolara troška za američke poreske obveznike i potrošače, potrošene zalihe raketa i politički udar na predsednika SAD Donalda Trampa.
Trojica dečaka poginula su na plaži blizu Taragone u španskoj autonomnoj zajednici Kataloniji gde je bila podignuta žuta zastavica zbog visokih talasa, objavile su danas vlasti.
U centru Kijeva, uoči početka KijevPrajda, okupili su se protivnici LGBT marša, među njima i nacionalistički aktivisti, a jedan od transparenata nosio je uvredljivu poruku: „Putin je takođe p*der, on se ponosi vama“.
Porodica i advokat turske glumice Eče Irtem tvrde da ju je nedavno tokom putovanja na Tajland ugrizao majmun, a nedelju dana kasnije bila je mrtva, sa tri rane na levoj ruci.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Ako nemate klima-uređaj ili ne želite da ga koristite tokom celog dana, isprobajte jednostavan i provereno efikasan način da rashladite stan bez velikih troškova.
Ako tražite brz i ukusan obrok ili laganu salatu, ovaj recept je pravi izbor. Bogata je vitaminima i proteinima, pa pruža osećaj sitosti uz malo kalorija.
Sa toplotnim talasima koji nastavljaju da zapljuskuju našu zemlju, mnogi od nas osećaju pored zdravstvenih tegoba i promene u ponašanju. Kada se mozak pregreje, to može dovesti do mnogih fizioloških i neuroloških promena koje mogu uticati na opšte zdravlje.
Mnogi ljubitelji cveća smatraju da je dovoljno samo zaliti biljke kada primete da je zemlja suva, ali u stvarnosti je mnogo važnije kako i kada se zalivanje obavlja.
WhatsApp, jedna od najpopularnijih aplikacija za dopisivanje na svetu, uskoro bi mogla da dobije opciju koja će dodatno zaštititi privatne razgovore i sprečiti deljenje osetljivog sadržaja.
U susret spektakularnim koncertima „Južni vetar festival“, koji će se održati 26. i 27. juna na Tašmajdanu, u ponedeljak od 20 časova biće održan događaj kakav domaća muzička scena do sada ne pamti.
Aneli Ahmić, izazvala je opšti muk u Beloj kući kada se pred svima pojavila u raskošnoj venčanici, a zatim brutalno oplela po bivšim partnerima Luki i Asminu.
Pre 23 godine, voditelj i producent Žika Jakšić, prošao je kroz razvod i doživeo bankrot, nakon čega se obratio Popoviću i tako je nastala ideja o "Zvezdama Granda".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.