Lažni premijer Aljbin Kurti prevazišao je samog sebe u nebuloznim izjavama pošto je mrtav hladan rekao da je Srbija u nedelju želela rat!?
Govoreći za Aldžaziru, Kurti je nastavio da vodi propagandni rat protiv Srba i Srbije, poredeći predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa Slobodanom Miloševićem, a Milana Radoičića sa Željkom Ražnatovićem Arkanom.
- Napad na severu Kosova u nedelju nije bio nikakav "građanski otpor ili delo bandi", nego napad "paravojnih oružanih formacija koje oprema i priprema Beograd" - bez ijednog dokaza odvalio je Kurti.
Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Na pitanje da li vlasti Kosova imaju neke obavještajne informacije o novim napadima, Kurti je odgovorio da Vojska Srbije snabdeva Srbe na KiM opremom, oružjem i municijom.
- Stalno izvode vežbe u blizini granice Kosova i "pripremaju se za rat". Ponovna "agresija" nije isključena - rekao je Kurti i dodao da je Srbija htela da početak rata bude upravo u nedelju.
Lažni premijer nije propustio priliku da u sve umeša i Rusiju, po ko zna koji put pokušavajući da se predstavi kao Zelenski Balkana.
- Kao što je Rusija vodila na početku hibridni rat u Ukrajini, Srbija vodi protiv nas - rekao je Kurti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je svojim govorom pred Generalnom skupštinom UN potvrdio da je veliki državnik, i da Srbija nije šaka zobi koju svaka vrana može da pokljuca, već država sa ozbiljnom državotvornom tradicijom, principima i slobodarskim idealima, saopštila je Srpska lista povodom govora koji je u UN održao predsednik Srbije.
Prištinski ekstremista Aljbin Kurti, samozvani 'kosovski premijer', prema svemu sudeći iznervirao je evropske zvaničnike svojim optužbama da izaslanik za dijalog Miroslav Lajčak i šef diplomatije EU favorizuju Beograd!
Sulude mere koje je protiv srpske robe na Kosovu i Metohiji uveo samozvani premijer Aljbin Kurti sve više stvara ogromne probleme međunarodnim kompanijama.
Aljbin Kutri, šiptarski ekstremista, takozvani kosovski premijer u tehničkom mandatu, prema svemu sudeći već sada je "kupio" više od 142.000 glasova Albanaca koji uopšte ne žive na teritoriji Kosova i Metohije!
Sve češće se samoprozvanim "studentima u blokadi" zamera to što nemaju jasan stav kada su u pitanju odnos Srbije prema južnoj pokrajini Kosovu i Metohiji, tema navodnog genocida u Srebrenici, kao ni osuda zločina nad Srbima tokom ratova devedesetih godina i četrdesetih godina prošlog veka.
Srpska lista održala je danas u Žitkovcu kod Zvečana predizborni miting kojim je započela desetodnevnu predizbornu kampanju pod sloganom "Jedno srce, jedan narod, jedna lista" za vanredne izbore za skupštinu privremenih institucija u Prištini zakazane za 7. jun.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić osudio je danas odluku o određivanju jednomesečnog pritvora srpskim predstavnicima iz Gračanice, među kojima su i rukovodioci ključnih zdravstvenih i obrazovnih institucija, ocenivši da je reč o politički motivisanom potezu Prištine usmerenom na zastrašivanje srpskog stanovništva pred predstojeće izbore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je svojim govorom pred Generalnom skupštinom UN potvrdio da je veliki državnik, i da Srbija nije šaka zobi koju svaka vrana može da pokljuca, već država sa ozbiljnom državotvornom tradicijom, principima i slobodarskim idealima, saopštila je Srpska lista povodom govora koji je u UN održao predsednik Srbije.
Nije mogao da ustane, ali je prislonio usne na Pojas, za mene je to bio najsvetiji poljubac na svetu. Ovako svoju ispovest započinje majka koja je dovela svog nepokretnog sina da se pokloni svetinji.
U Palati Srbija održan je sastanak predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednika Evropskog saveta Antonija Košte koji boravi u radnoj poseti Srbiji. Nakon sastanka usledilo je obraćanje medijima.
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Na društvenoj mreži Reddit nedavno se povela zanimljiva rasprava koja je otvorila pitanje koliko su se životne navike i standardi promenili u odnosu na vreme naših roditelja.
Svaki četvrti muškarac stariji od 40 godina ima problem sa potencijom, međutim, poslednjih godina zabrinjava što se sa istim problemom suočava sve više mladih u dvadesetim godinama.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas nakon sastanka sa predsednikom Upravnog odbora kompaniјe "Gasprom" Alekseјom Milerom o nastavku saradnje na sigurnim isporukama gasa za Republiku Srbiju i tim povodom istakla da je zadovoljna odlukom.
Na osnovu do sada održanih preko 20 tribina koje su okupile više hiljada korisnika penzija, i pružile im priliku da u novom i drugačijem kontekstu izraze svoje potrebe, mišljenje i probleme, i dođu do odgovora i rešenja, jasno se može zaključiti da je ovakva vrsta susreta i važna i potrebna.
Ubistva Živka Bakića u Sopotu i Milana Stokovića u blizini Požarevca deo su delovanja iste, surovo organizovane kriminalne grupe koja je imala jasnu hijerarhiju, preciznu podelu uloga i sistem komunikacije putem kriptovanih aplikacija.
Pravo policijsko opsadno stanje danas je zabeleženo u novopazarskom prigradskom naselju Požega, gde su pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) sproveli veliku akciju hapšenja i pretresa kuće E. Dž.
Bivši načelnik beogradske policije Veselin Milić, kada je saznao za događaj u restoranu "27", nakon što je stigao kući, obrisao je istoriju telefonskih komunikacija sa Bajom i Bosketom, saznaje Informer iz dobro obaveštenih izvora.
Izricanje presude optuženima za teško ubistvo Zorana Uskokovića Skoleta, koje je izvršeno krajem januara 2021. godine u Rakovici, zakazano je za 07. jul u Specijalnom sudu u Beogradu, nakon što su na poslednjem ročištu branioci optuženih Nikole Živanovića, Miloša Krstića, Alekse Dimitrova, Vladimira Babića i Aleksandra Nikolića zatražili oslobađajuće presude.
Tokom konferencije za medije, ruski predsednik Vladimir Putin suočio se sa direktnim pitanjem zapadnog dopisnika o dužini njegove vladavine i planovima za ostanak na vlasti u narednoj deceniji.
Ruski predsednik Vladimir Putin izneo je nove detalje o testiranju i borbenoj upotrebi najnovijeg ruskog raketnog sistema srednjeg dometa "Orešnik", naglašavajući da su dosadašnji udari imali prvenstveno eksperimentalni karakter.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Najnovija istraživanja pokazuju da redovno konzumiranje svežeg soka od narandže može značajno da doprinese smanjenju rizika od srčanih oboljenja, uključujući infarkt i moždani udar.
Veterinar Amir Anvari, koga na TikToku prati milion ljudi, podelio je tri jednostavna saveta kojima vlasnici pasa mogu pomoći svojim ljubimcima da žive duže.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar