Opozicioni lider i ukrajinski lobista Čedomir Stojković uz pomoć regionalnih mediji najbrutalnije je nastavio kampanju protiv Srbije, predsednika Aleksandra Vučića i našeg naroda na Kosovu i Metohiji!
On je uporedio situaciju koja se desila pre nedelju dana u Banjskoj u južnoj srpskoj pokrajini sa situacijom u Donbasu 2014. godine, optužujući srpskog predsednika da je "napravio oružani sukob na severu". On je, takođe, ubijene srpske heroje koji su dali živote za slobodu nazvao teroristima, a potom i zbog Dana žalosti najstrašnije udario na Vučića tvrdeći da ga je nametnuo i da je "velika sramota što žalimo za teroristima".
O danima žalosti na Kosovu i Metohiji i teroru nad Srbima od strane premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija govorili su Vesna Pantović iz Foruma "Žene sa KiM" i novinar Duško Vukajlović.
O opoziciji koja kritikuje Aleksandra Vučića i teroru nad Srbima sa KiM od strane premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija, pričali su za Informer Tv Dejan Vukelić iz "Srpskog portala" i politički analitičar Stevica Deđanski.
O dešavanjima na Kosovu i Metohiji i pritiscima Aljbina Kurtija na Srbe, kao i reakcijama Međunarodne zajednice na sukob u Banjskoj, govorili su na Informer Tv Rajko Kapelan iz centra za društvenu stabilnost i narodni poslanik Jahja Fehratović.
O sukobima na Kosovu i Metohiji i teroru nad Srbima od strane premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija razgovarali smo na Informer Tv sa novinarom "Politike" Markom Lakićem i Markom Blažićem iz Centra za društvenu stabilnost.
25.09.2023
10:22
- Možete li zamisliti reakciju državljana Amerike ili Francuske koji ne smeju da upale muziku - "zabrinuto" je upitao ovaj opozicionar na taj način ponižavajući sve Srbe sa KiM i pljujući na srpske žrtve.
- Vučić je proglasio da Srbi na Kosovu trpe teror od Aljbina Kurtija, šalje oružane formacije na Kosovo bez zvaničnih oznaka Srbije i tvrdi da je srpski narod sa Kosova ustao u pobunu protiv terora Aljbina Kurtija - kaže Stojković implicirajući da navedene stavke nisu tačne, a potom nastavlja:
- Srbija se dugo neće osloboditi ruskog uticaja koji je veoma dubok – to se ne zove ruska prehlada već ruski maligni uticaj koji će trajati decenijama i neće početi da opada sve dok je Vučić na vlasti jer ovo što se desilo na Kosovu je pokušaj kopiranja Donbasa i Krima uz jasnu podršku Ruske Federacije - sramno tvrdi ukrajinski lobista i opozicioni lider.
Za Stojkovića, po svemu sudeći, Aljbin Kurti je nevin i svetac, Srbi na KiM su krivi za sve, a srpski heroji su teroristi, dok je Vučić najgori jer štiti svoj narod i državu i brani ih od svih.
Za to vreme sramno koristi paralelu Krim - Donbas - KiM iako su situacije neuporedive posebno jer Srbija je uvek poštovala teritorijalni suverenitet Ukrajine i nikada nijednu secesiju nije priznavala.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
O danima žalosti na Kosovu i Metohiji i teroru nad Srbima od strane premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija govorili su Vesna Pantović iz Foruma "Žene sa KiM" i novinar Duško Vukajlović.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Županijski sud doneo je nepravosnažnu presudu protiv mesara (26) iz centralne Hrvatske, osudivši ga na 12 i po godina zatvora zbog stravičnog niza zločina nad čak 31 maloletnicom.
Večeras oko 21.40 časova u ulici Džona Kenedija na Vojina L. ispaljeno je nekoliko hitaca iz vatrenog oružja, a kako Informer nezvanično saznaje motiv ubistva je droga.
U Ulici Džona Kenedija večeras se dogodila pucnjava u kojoj je ranjen muškarac Vojin L. (38), koji je pronađen kako leži pored automobila, nakon čega je hitno prebačen u bolnicu, gde je ustanovljeno da je zadobio teške telesne povrede.
Jedan Iranac (34) uhapšen je nakon što je pokušavao da provali u pomorsku bazu Faslejn u Škotskoj, severozapadno od Glazgova, gde su stacionirane četiri britanske nuklearne podmornice.
Švajcarska je saopštila da neće izdavati dozvole kompanijama za izvoz oružja u Sjedinjene Američke Države (SAD) zbog tekućih napada na Iran, pozivajući se na svoju politiku neutralnosti.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar