Šiptarski ekstremista nastavlja da maltretira narod na KiM! Kurti hapsi Srbe čak i zbog majica - To je strategija, ali mi moramo izdržati zulum!
Podeli vest
Takozvani 'kosovski premijer' Aljbin Kurti ne prestaje da teroriše Srbe na Kosovu i Metohiji, a sada je počeo da hapsi ljude čak i zbog majica?! Stefan Spasojević (27) priveden je u Zubinom Potoku samo zato što je na majici nosio natpis 'Ne damo te, zemljo Dušanova' i zbog toga mu šiptarski ekstremisti prete kaznom zatvora do pet godina!
Spasojević je uhapšen u subotu ujutru, a iz pritvora je pušten juče, uz pretnju da će, u slučaju da tužilac podigne optužnicu, dobiti zatvorsku kaznu od jedne do pet godina zbog 'provokacije na nacionalnoj osnovi'?!
Iz Srpske liste poručili su danas da "diktatorski režim Aljbina Kurtija nakon što Srbima ukida svako ljudsko pravo, nastavlja da izmišlja nove razloge za maltretiranje Srba", pa su sada ustanovili i “specijalnu policijsku jedinicu za oblačenje”, koja, kako navode, ima nameru da odredi šta će nositi na sebi kada izlaze iz svojih kuća
U Prizrenu je uhapšeno lice, verovatno Srbin, pod sumnjom da je u periodu od 1998. do 1999. godine na ovom području počinilo krivično delo "ratni zločin protiv civilnog stanovništva", prenosi Reporteri.
15.10.2023
11:06
Antisrpska politika
Spasojević je ispričao da je sa prijateljem krenuo kolima kako bi pse izveli u šetnju u okolini Zubinog Potoka. Na putu ih je zaustavila takozvana 'kosovska policija', koja ih je izvukla iz automobila i pretresla vozilo.
- Nosio sam staru majicu na kojoj su bili srpski manastiri sa natpisom na ćirilici 'Ne damo te, zemljo Dušanova'. Pitali su me šta mi piše na majici i ja sam im rekao... Oni su onda pozvali patrolu ROSU iz Zubinog Potoka da utvrdi šta piše na majici, jer među njima, kako su mi rekli, ima onih koji znaju ćirilicu. Tri pripadnika ROSU su došla i rekla mi da je natpis na majici 'vređanje na nacionalnoj osnovi' i da mogu da je nosim samo kod kuće ili u šumi. A pošto smo bili na putu ka šumi, odgovorio sam da je i nosim za šumu i da je majica stara... Svakako nisam hteo sebi da napravim nikakav problem. Ni na kraj pameti mi to nije bilo - priča Spasojević, dodajući da su ih 'policajci' ipak priveli i oduzeli im nož koji su poneli kao pribor za ručak.
Zašto Aljbin Kurti vrši neprekidan teror nad Srbima sa KiM i šta Zapad želi da napravi od naše južne pokrajine, odgovara nam na Informer Tv reditelj Ljubiša Ristić.
U opštinama sa srpskom većinom na bankomatima odavno nema dinara! Većini penzionera nisu isplaćene penzije. Reč je o starijim osobama kojima je novac preko potreban za lekove, hranu, a zalihe lekova i hrane su na izmaku
14.10.2023
08:17
LJUBIŠA ĐUROVIĆ
POSLANIK SPS IZ PEĆI
Foto: Foto: Miloš Rafailović
- Oni imaju nečiju podršku i u ovim uzburkanim svetskim vremenima, kad moćnici prave probleme. Vide svoju šansu da nešto urade protiv Srba. Mislim da je to strategija koja je postavljena uz pomoć nekog sa Zapada, ali mi moramo izdržati zulum.
- Priveli su me u stanicu, oduzeli su mi majicu koju sam nosio i nož koji smo poneli uz hranu, koji je bio u automobilu. Dao sam izjavu. Rekli su mi da će me, ako slučajno javni tužilac bude hteo da pokrene postupak, oni zvati i pustili su me kući. Takođe su mi rekli da po 'kosovskom' zakonu za to zbog čega su me priveli, kao neko krivično delo, mogu da dobijem kaznu od jedne do pet godina zatvora - naglašava Spasojević.
Kancelarija za KiM, reagujući povodom ovog slučaja, apeluje na međunarodnu zajednicu da konačno stane na put strašnom iživljavanju Kurtijevih 'policijskih specijalaca'.
- Kurtijeva 'policija' je Stefana zaustavila na putu od Zubinog Potoka ka selu Drijen, gde živi, privela ga i držala ga više sati u policijskoj stanici, zapretivši mu prijavom zbog 'vređanja po nacionalnoj osnovi'. Dok Kurtijeva 'specijalna policija' puca u Srbe, decu, prebija omladinu i ne odgovara za to, dotle se Srbi privode i zastrašuju zbog majice!? Svetska javnost i predstavnici međunarodnih organizacija moraju da razumeju apsurdnu činjenicu da se Srbi na KiM hapse proizvoljno, bez ikakvog prava i osnova, zbog objavljivanja sadržaja na društvenim mrežama, a sada i zbog garderobe koju nose - upozoravaju iz Kancelarije za KiM.
Strašan teror
Milovan Drecun, šef Odbora za KiM, ocenjuje da je Kurtijeva politika izrazito antisrpska i da je njen rezultat strašan teror nad srpskim stanovništvom.
Foto: Pedja Milosavljević
- Ovo je jedan u nizu slučajeva koji pokazuje da je Kurtijeva politika prepuna mržnje prema svemu što je srpsko. Rezultat te politike je užasan teror koji se sprovodi. Kurti će nastaviti da teroriše Srbe, bez obzira na to što je sve ovo izuzetno brutalno, jer izostaje reakcija političkog Zapada, koji kao da prećutno podržava Kurtija u nameri da eliminiše postojanje Srba na KiM - zaključuje Drecun.
ZORAN ANĐELKOVIĆ
BIVŠI ŠEF IZVRŠNOG VEĆA KiM
Kurti bi da hapsi Srbe samo zato što imaju srpsko ime i prezime. Suština je da zaplaši, uhapsi i protera sve Srbe sa KiM. To je srž i poenta, a sve drugo je usputna pojava.
Bivši izaslanik SAD za dijalog Beograda i Prištine Ričard Grenel izjavio je danas da je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti „čovek od koga su EU, NATO i obe strane u SAD zatražile da se održe izbori na severu KiM i da se osnuje Zajednica srpskih opština (ZSO), kao i da se odustane od jednostranih akcija“, što je on sve ignorisao“.
Кurtijeva Rada Trajković odavno nema ništa sa Srbijom i kosovsko-metohijskim Srbima, jer je našu trobojku zamenila za crveno-crni barjak, pod kojim nemo posmatra svakodnevni teror koji njen šef Aljbin Кurti sprovodi nad golorukim srpskim narodom na severu Кosova i Metohije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iz Srpske liste poručili su danas da "diktatorski režim Aljbina Kurtija nakon što Srbima ukida svako ljudsko pravo, nastavlja da izmišlja nove razloge za maltretiranje Srba", pa su sada ustanovili i “specijalnu policijsku jedinicu za oblačenje”, koja, kako navode, ima nameru da odredi šta će nositi na sebi kada izlaze iz svojih kuća
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
U naučnom istraživanju, objavljenom u časopisu "Nature Communications Psychology", navodi se da snovi oponašanju trenutke iz svakodnevnog života, a obične scene pretvaraju u živopisne prizore.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
Bivši direktor FBI Džejm Komi optužen je je ponovo, ovaj put zbog fotografije školjki za koju su zvaničnici Ministarstva pravde rekli da predstavlja pretnju predsedniku Donaldu Trampu.
Severnokorejski lider Kim Džong Un potvrdio je doktrinu koja zahteva od vojnika da izvrše samoubistvo na bojnom polju kako bi izbegli zarobljavanje tokom učešća u ruskom ratu protiv Ukrajine.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Ova "carska torta" je raskošna poslastica koja se često sprema za porodična okupljanja i svečanije prilike, a zanimljivo je da je u osnovi posna, iako deluje veoma bogato i kremasto.
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar