Važna poruka predsednika Vučića: Verujem, uspećemo (VIDEO)
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je na svom Instagram nalogu snimak u kome navodi da je "EKSPO 2027" šansa koju ne smemo da propustimo.
31.12.2023
13:09
Miloš Rafailović
Vesti
Neke od vrlina koje predsednik Vučić kao državnik poseduje dovele su do toga da građani Srbije mogu da se uzdaju u njegovu vladavinu i da u teškim vremenima ukažu poverenje upravo njemu.
Maestralnim potezima kojima je obezbedio stabilno i sigurno koračanje Srbije u budućnost, period njegove vlasti će zasigurno ući u anale nove političke istorije Srbije, a godina za nama je bila puna izazova sa kojima se uspešno uhvatio u koštac.
Predsednik Srbije je u najtežim vremenima za našu zemlju pokazao hrabrost i veliku pronicljivost koju svaki lider koji dugo vlada državom sigurno poseduje.
Prethodna godina na Kosovu i Metohiji je počela tako što je pripadnik takozvane kosovske policije 6. januara, na Badnji dan, u blizini Štrpca ranio dečaka S.S. (11) i mladića M.S. (21).
Nakon toga nizali su se incidenti i napad na naš narod u južnoj pokrajini, a svaki korak i odgovor predsednika Vučića morao je biti hirurški precizan i siguran, kako ne bi stradao nedužan narod.
18. marta u Ohridu je održan sastanak evropskog komesara za spoljnu politiku i bezbednost Žozepa Borelja, predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera privremenih institucija u Prištini Aljbina Kurtija.
Foto: Tanjug/Tamara Radovanović
Na poziv evropskog šefa diplomatije, u Ohridu se razgovaralo o sporazumu o implementaciji evropskog plana. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se nakon sastanka koji je trajao 12 časova.
- Što se češće srećemo, valjda je to dobro za naše odnose. Ja mnogo volim da odem u Gračanicu, a ima i nekoliko lepih kafana, a i dobrih domaćina. Dođite da im odemo tamo na slavu, da nazdravimo taman za prijateljstvo Srba i Albanaca. Ovo je težak proces, važno mi je da sam rekao koje su naše crvene linije - rekao je tada predsednik.
Posle pucnjeva u hodnicima škole Vladislav Ribnikar u centru Beograda, više ništa u Srbiji nije bilo isto.
Devet đaka i školskog čuvara ubio je drug iz klupe, u zločinu kakav se nikada ranije nije dogodio na Balkanu. Samo dan kasnije, devetoro mladih ubio je komšija u selima nadomak Mladenovca i Smedereva.
Država je ubrzo nakon tragedije preduzela niz mera kako bi povećala sigurnost dece i nastavnika u školama, ali i kako bi roditelji bili mirniji da su im deca bezbedna u školi.
Prva i osnovna mera, koja se ne tiče direktno škola, ali će bez sumnje uticati na opštu bezbednost u celom društvu, jeste akcija da se preda nelegalno naoružanje bez bojazni od krivične odgovornosti. Posle toga sledi provera legalnih vlasnika oružja. Do sada je, kako je saopštio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predat 9.401 komad naoružanja, što je više nego u četiri prethodne ovakve akcije.
Foto: SNS
Mere Srbije pohvaljene su i u svetu, a u tekstovima koje je objavio Gardijan, te jedna američka novinarka, saglasni su da je naša zemlja u rekordnom roku donela mere koje će skloniti oružje sa ulica, što SAD nisu uspele uprkos velikom broju masovnih pucnjava i ubistava.
U Srbiji su 17. decembra održani parlamentarni, lokalni i pokrajinski izbori.
6.500.666 birača sa pravom glasa u Srbiji moglo je da glasa na 8.273 biračkih mesta.
Na svim biračkim mestima, i na gradskom i na republičkom nivou, ubedljivu pobedu odnela je lista "Srbija ne sme da stane".
- Izlaznost na republičkom nivou je oko 43 odsto, što je visoka izlaznost za ponovljene izbore, i nešto manje od 40 odsto na nivou grada Beograda. Imali smo ponovljeno glasanje na Novom Beogradu i na Bežanijskoj kosi, i tu je ubedljivu pobedu odnela lista Srbija ne sme da stane - rekao je predsednik!
Nakon izbora, lista Dragana Đilasa "Srbija protiv nasilja" pozvala je na demonstracije i nasilne proteste, prilikom čega je pokušano devalviranje rezultata i rušenje vlasti!
Protesti, blokade, skupovi sa jasnim pozivom na nasilje i zastave Euromajdana ispratili su 2023. godinu.
Foto: SNS
Još jedna teška i borbena godina ostala je iza nas, i to je dobro, nešto smo završili.
A predsednik Vučić, smernim i vrlo promišljenim obraćanjem pozdravio je sve koji bi da uništavaju zdravi krvotok Srbije i ruše državni vrh!
- Za ove lažove iz Crte koji su više SPN nego oni sami, moje pitanje je "a gde su vam zapisnici?". Sve ste ih potpisali, sve mirno prošlo, ali je sve prirpemano unapred. Očekivali su da ćemo ovog puta slabije proći, a onda iznenađenje, njihov očaj, te uzimaju vlast na ulici. Neće oni nigde da uzimaju vlast, sem na izborima. Sada je sve na SNS-u i njihovim odlukama... rezultati se vide - jasan je bio predsednik Vučić.
Jer Srbija ne sme i neće da stane!
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
18.07.2026
14:19
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
17.07.2026
15:41
Zoran Anđelković, direktor Pošta Srbije gostujući u Info jutru govorio je o strateškom partnerstvu Srbije i Amerike.
17.07.2026
12:25
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
16.07.2026
11:56
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će zaposleni u centrima za socijalni rad do kraja godine dobiti veće povećanje plata nego ostale kategorije zaposlenih u javnom sektoru.
18.07.2026
13:26
Školjke, pesak ili kamenčići koje mnogi ponesu sa plaže kao uspomenu mogu napraviti ozbiljan problem na granici, jer su u pojedinim državama njihovo iznošenje i posedovanje zabranjeni, zbog čega turisti mogu biti kažnjeni i sa 3.000 evra.
18.07.2026
12:55
Jedno od bezalkoholnih pića "Spritz Aperitivo alkoholfrei" italijanskog proizvođača La Cantina Pizzolato je povučen je sa tržišta Nemačke zbog moguće kontaminacije tokom flaširanja.
18.07.2026
11:00
Od 20. jula, Komunalna milicija grada Čačka sprovodiće pojačane kontrole parkiranja motornih vozila, kao i korišćenja površina javne namene.
18.07.2026
14:02
Od upokojenja starca Tadeja Vitovničkog 2003. godine, njegov grob u Manastiru Vitovnica postao je mesto hodočašća, a među vernicima se proširilo verovanje da njegove molitve donose isceljenje, utehu i pomoć onima koji mu se obraćaju sa verom.
18.07.2026
16:00
Pripadnici saobraćajne policije zaustavili su državljanina Iraka (40) koji je na auto-putu kod Pirota vozio brzinom od 241 kilometara na čas, na putu gde je ograničenje brzine 130 kilometara na čas.
18.07.2026
16:11
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv P. J., O. M. i još jednog lica koje se nalazi u bekstvu, zbog sumnje da su učestvovali u brutalnom napadu na grupu mladih u novosadskom parku, u večernjim časovima 15. jula 2026. godine.
18.07.2026
15:36
M. K. (21) i V. S. (21) iz Beograda uhapšeni su zbog sumnje da su 10. jula izvršili krivično delo nanošenje teške telesne povrede na štetu maloletnika.
18.07.2026
15:25
Meštani Starčeva i dalje su u šoku nakon jezive eksplozije u kojoj je život izgubio Dragan P., a dvojica muškaraca su sa teškim povredama prevezena u bolnicu. Prema nezvaničnim informacijama, trojica muškaraca su bila u kontaktu bombom u dvorištu porodične kuće kada se ona aktivirala.
18.07.2026
14:11
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila kod Sente na licu mesta je stradao muškarac L.Đ. (84), dok je sedmoro ljudi povređeno, a prema prvim informacijama jedna žena ima teške povrede kostiju lica.
18.07.2026
12:49
Akademija za bezbednosne nauke u Kuvajtu pogođena je u najnovijem talasu iranskih napada.
18.07.2026
16:02
Kina je odbila da isporuči Rusiji tehnologiju neophodnu za izgradnju brodova za Arktik, pokazujući da blisko partnerstvo sa Kremljom nije jače od zapadnih sankcija.
18.07.2026
15:34
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski razmatra mogućnost smene vrhovnog komandanta Oružanih snaga Ukrajine, Oleksandra Sirskog, usled sve većeg nezadovoljstva i protesta u zemlji.
18.07.2026
14:38
Rusija je Ukrajini predala više od 18.500 tela za koja tvrdi da pripadaju poginulim ukrajinskim vojnicima, dok je Kijev u suprotnom smeru vratio svega 569 tela ruskih pripadnika, pokazuju zbirni podaci Ministarstva odbrane Rusije.
18.07.2026
14:23
Ministar kulture Nikola Selaković otvorio je u Etnografskom muzeju multimedijalnu izložba za decu "Ko to beše Kraljeviću Marko".
18.07.2026
14:32
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
17.07.2026
15:01
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
17.07.2026
14:27
Glumac Alen Nuri oženio je Srpkinju zbog koje je, svojevremeno, prešao u pravoslalje.
17.07.2026
14:05
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
17.07.2026
12:57
Čaj od svežih listova šargarepe može da pomogne varenju i hidrataciji, ali stručnjaci upozoravaju na oprez zbog oksalata i mogućih alergija.
18.07.2026
16:45
Jastučići i nokti na šapama mogu prvi da otkriju alergije, infekcije ili bol kod psa, upozoravaju veterinari.
18.07.2026
16:11
Ako telefon više ne radi kao ranije, razlog često nije kvar uređaja, već gomila nepotrebnih podataka koji su se vremenom nakupili.
18.07.2026
14:52
Pakovanje za avion često prati strah od prosute kozmetike u koferu. Uz nekoliko jednostavnih trikova možete sprečiti neprijatna iznenađenja bez dodatnih troškova.
18.07.2026
14:15
Mleko nije korisno samo u kuhinji, mnogi baštovani ga koriste i kao praktičnu pomoć u nezi biljaka.
18.07.2026
13:40
Pevačica Mala Cana progovorila je o optužbama Ere Ojdanića na njen račun, te istakla kako je na sahranu došao samo da bi napravio cirkus.
18.07.2026
15:34
Reper Dragomir Despić Desingerica otkrio je detalje hapšenja u Crnoj Gori i otkrio kako je priveden odmah nakon nastupa i da je u pritvoru bio do pet ujutru.
18.07.2026
15:07
Pevačica Milica Todorović vratila se karijeri i nastupima nakon šest meseci pauze zbog rođenja sina Bogdana.
18.07.2026
14:32
Grčka i Turska tradicionalno su među omiljenim izborima Srba, ali i javnih ličnosti koje za odmor traže savršen spoj luksuza, privatnosti i dobrog provoda.
18.07.2026
14:03
Jutjuber Baka Prase objavio je fotografiju krvavih maramica i otkrio kako je na letovanju povredio nogu.
18.07.2026
13:29
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.