'Premijer' lažne države poslao svoje 'policajce' naoružane dugim cevima da pretresu magacin oca Stefana Nedeljkovića, kojeg su šiptarski teroristi streljali u Banjskoj prošle godine!
Do zuba naoružani "specijalci" premijera lažne države Kosovo Aljbina Kurtija juče su u Zvečanu brutalno maltretirali porodicu srpskog heroja Stefana Nedeljkovića, zverski ubijenog u Banjskoj 24. septembra prošle godine!
Kurtijevi razbojnici u uniformama takozvane "kosovske policije" satima su pretresali magacin Nedeljkovićevog oca Dragana u jednoj od najprometnijih ulica u tom gradu na severu KiM, i to sve naočigled građana.
Bedno objašnjenje
Zamenik komandira Kurtijeve "policije" za region sever Veton Eljšani izjavio je da je pretres magacina zbog "krijumčarene" robe.
- U 9.30 počeo je pretres jednog magacina. Tamo je carina, zbog ekonomskog kriminala se vrši pretres, a kosovska policija asistira - kazao je Ešljani.
Da nije reč o nekakvom carinskom prekršaju, već o nastavku neviđenog terora nad Srbima na Kosovu i Metohiji koji godinama sprovodi Kurtijeva vlada u Prištini, smatra politički filozof Dragoljub Kojčić.
Foto: printscreen
On je za Informer rekao da režim Aljbina Kurtija koristi svaki mogući izgovor da bi ne samo izvršio nasilje nego i pokazao kako su njegove oružane snage gazda na KiM, uključujući i sever.
- On to radi iz više razloga, jedan je da zastraši Srbe sa perverznom idejom da počnu da se iseljavaju sa prostora koji kontrolišu nelegalne Kurtijeve oružane formacije. Drugi je da pokaže svojim zapadnim pokroviteljima da vredi investirati u političku podršku i u rakete i treći je histerična borba za održavanje popularnosti kod njegovih birača, krajnje radikalne albanske grupacije - kazao je Kojčić.
Filipović: Po drugi put pucaju u Stefana Nedeljkovića!
Aljbin Kurti i njegova lažna policija produbljuju tragediju porodice Nedeljković, kojoj su sina mučki ubili, kazao je politički analitičar Srbislav Filipović.
- Danas otimajući njegovom ocu imovinu, zapravo po drugi put pucaju u njegovog sina Stefana. To je pucanj i u sve ostale neposlušne Srbe. To je opomena svim Srbima: Ili ćete da pristanete na divljaštvo i da budete žrtva u tragediji sopstvenog naroda ili ćete biti ubijeni ili proterani. Svakako se Srbima na Kosovu i Metohiji nudi jedino da izaberu svoj nestanak. Država i naše rukovodstvo moraju sad mudro da razmisle šta može da se učini i kakve instrumente imamo da zaštitimo te naše kosovske mučenike. Ali pre svega svet mora da otvori oči i da prestane da okreće glavu od te velike tragedije koju svakodnevno živimo na ovom delu Zapadnog Balkana - poručio je Filipović.
Kosovo je Gaza iznad koje još ne lete rakete, istakao je Boris Bratina, profesor Univerziteta u Prištini.
- Sve ostalo je gotovo sasvim identično. Tim poređenjem sa sukobom u pojasu Gaze hoću da kažem da sutra vrlo lako mogu da počnu da lete i rakete. Danas vidimo da je ovaj upad dugim cevima u magacin "Santos" u Zvečanu još jedna od stvari koje su svakodnevno počele da se dešavaju. Svakodnevno se dešavaju upadi u skladišta, otmice ljudi i pljačke. Pre par dana su opljačkane dve kuće negde kod Istoka u povratničkom naselju, pa je onda opljačkana jedna crkva u Zupču, druga crkva u Zubinom Potoku, a tamo žive Srbi, a ne Albanci - rekao je Bratina.
Prema njegovim rečima, postoje svi uslovi na KiM da se stvori sukob kao u Gazi, a to je nekome možda i cilj.
- Možda ćemo mi u to biti uvučeni na neki način. Ono što je važno jeste to da pokušamo da ne budemo uvučeni u ratni sukob, a da ipak nešto postignemo što je izgleda sve manje i manje moguće. Ovaj upad ima i svoju specifičnu težinu. Brojni restorani na KiM ne drže više hranu. Sve je manje i manje robe. To nagoveštava ono čega se najviše plašim, a to je humanitarna katastrofa. To je situacija koji je pretila i pre dva meseca. Tu se pravi jedan sukob koji vrlo lako može da se dogodi i može da eskalira - zaključio je Bratina.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da je zabrana prodaje srpske robe na Kosovu i Metohiji, kao i najava ukidanja platnog prometa Prištine sa Srbijom, histerični napad na srpski narod na KiM i da je sa pomoćnikom državnog sekretara SAD za evropska i evroazijska pitanja Džejmsom O'Brajanom razgovarao o tome.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, u Palati "Srbija", predstavljajući plan "Srbija 2027 - skok u budućnost" najavio je nastavak podrške našem narodu na KiM.
Premijer lažne države Aljbin Kurti nastavlja sa terorom nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji! Dok je najava Prištine da ukine dinar kao valutu plaćanja najnoviji vid pritiska na Srbe, važno je podsetiti javnost ko je sve podržavao Kurtija.
Vladimir Gajić iz Narodne stranke poručio je da je namera Prištine da ukine dinar kao valutu plaćanja delo Nemačke stranke za zaštitu životne sredine, pod punim imenom Savez 90/Zeleni,
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je pokušaj ukidanja platnog prometa jedna od najtežih odluka premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija i Prištine, koja za cilj ima egzodus srpskog naroda.
Srpska lista (SL) danas je podnela žalbu izbornom panelu za žalbe i predstavke u Prištini na objavljene rezultate vanrednih parlamentarnih izbora zbog, kako je navedeno, ozbiljnih nepravilnosti koje su direktno uticale na raspodelu mandata namenjenih srpskom narodu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da je zabrana prodaje srpske robe na Kosovu i Metohiji, kao i najava ukidanja platnog prometa Prištine sa Srbijom, histerični napad na srpski narod na KiM i da je sa pomoćnikom državnog sekretara SAD za evropska i evroazijska pitanja Džejmsom O'Brajanom razgovarao o tome.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustovao je svečanosti povodom promocije najmlađih oficira Vojske Srbije u kasarni „General Jovan Miškovic" na Banjici.
Dok predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp Evropskoj uniji sprema novi, još teži carinski udar, dodatna američka carinska stopa na robu iz Srbije spuštena je sa 35 na nula odsto.
Na društvenim mrežama osvanula je fotografija Frikom "Quattro" sladoleda sa odštampanim bar-kodom na samom proizvodu, što je izazvalo brojne reakcije, ali i zabrinutost potrošača.
U Srbiji će u danas posle svežeg i pretežno vedrog jutra, u toku dana biti pretežno sunčano i malo toplije, navode u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije (RHMZ).
Na Ibarskoj magistrali, na deonici između Ušća i Raške, tokom popodnevnih sati dogodila se teža saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička vozila.
Dve osobe provalile su juče u jednu kuću u Velikoj Plani, a policija intenzivno traga za njima. Sada i isplivao snimak sa sigurnosnih kamera, a ako prepoznate provalnike obavezno obavestite policiju.
Muž i žena iz Srbije nastradali su u lančanom sudaru u kojem su učestvovali automobil i dva šlepera u Bugarskoj. Policija ispituje uzrok nesreće, a prema nezvaničnim informacijama, pretpostavlja se da je srpski vozač zapsao za volanom.
Na magistralnom putu Nova Varoš - Prijepolje, iznad Gornje Bistrice, tokom protekle noći došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala dva putnička automobila.
Kina je uvela izvozne restrikcije za 14 organizacija iz Evropske unije kao direktan odgovor na odluku Brisela da isti broj kineskih kompanija uključi u 21. paket sankcija protiv Rusije.
Predsednik Rusije Vladimir Putin posebno je izdvojio rad ruskih istražitelja u zoni Specijalne vojne operacije (SVO), navodeći da oni, često rizikujući život, otkrivaju neonaciste, diverzante i ljude koji im pružaju pomoć.
Osam osoba, među kojima i dvoje dece, poginulo je, a 14 je povređeno u noćnom napadu ukrajinskih oružanih snaga na turističke objekte u selu Kirilivka u Zaporoškoj oblasti, saopštio je danas načelnik oblasti Jevgen Balicki.
Četrdeset osoba je povređeno kada se putnički autobus prevrnuo na auto-putu Kirikale-Samsun u Turskoj, nakon što je vozač izgubio kontrolu nad vozilom, preneli su danas turski mediji.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Uz prirodnu metodu bojenja sa kesicom za čaj, drvo dobija tamniju nijansu, a njegova tekstura postaje još izraženija, bez upotrebe skupih hemijskih premaza.
Luna Đogani oglasila se na svojim društvenim mrežama nakon što je javnost potresao skandalozan snimak iz Ulcinja, na kojem se vidi kako ženska osoba automobilom namerno gazi psa na ulici.
Nakon što je Kristina Spalević objavila snimak na kojem Kristijan Golubović divlja, i on je uzvratio njoj udarac i optužio ju je da se dopisivala sa drugim muškarcima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.