Besnik Bisljimi, zamenik takozvanog "kosovskog premijera" Aljbina Kurti, potvrđuje da će odluka o zabrani dinara direktno sprečiti Srbe na Kosovu i Metohiji da primaju svoje plate, penzije i druga primanja!
Da skandal bude veći, prištinski ekstremisti, očigledno uz prećutnu podršku zapadnih moćnika, ironično najavljuju da će Srbima biti "obezbeđen tranzitni period kako bi se prilagodili novom sistemu"!?!
- Odlučili smo da se obezbedi tranzitni period kako bi se građani prilagodili za primenu uredbe centralne banke. Vlada moli CBK da uspostavi komunikaciju sa Narodnom bankom Srbije kako bi se pronašli najprikladniji mehanzam koji omogućava nastavak daljeg slanja novca iz donacija iz Srbije za građane Kosova - rekao je Bisljimi.
Prema Bisljimijevim rečima, uredba "može imati uticaj na one građane koji su primali transfere iz nelegalnih struktura iz Srije ili na preduzeća koja su imali transakcije u dinarima i nisu mogli da budu registrovani", čime je direktno potvrdio prave namere Kurtija i njegovih ekstremista!
Inače, zbog ove odluke Kurtija i njegovih saradnika, već je počeo haos na Kosovu i Metohiji, gde se srpske banke zatvaraju. Više o tome čitajte OVDE.
Takozvani "premijer" privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti rekao je da su odluke takozvane centralne banke Kosova (CBK) nezavisne i da ona samo radi svoj posao, prenosi Koha.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je večeras hitan sastanak sa pojedinim ministrima Vlade Srbije, nakon što je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti odbio predlog SAD, EU i zemalja Kvinte i odlučio da zabrana upotrebe dinara na Kosovu i Metohiji počne sutra, rečeno je Tanjugu u Predsedništvu.
Kancelarija za KiM Vlade Srbije izdala je memorandum u kojem se naglašava da bi ukidanje korišćenja srpskog dinara na KiM moglo imati dalekosežne posledice na kritične sektore kao što su bolnice, obrazovne ustanove i vrtići koji su od vitalnog značaja za potrebe srpskog stanovništva na KiM, preneo je danas portal PavlovićTudej pozivajući se na diplomatske izvore.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković rekao je danas da su dosadašnja saopštenja Kvinte koja se odnose na različite protivpravne zabrane koje je donosio premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti bila više verbalnog karaktera bez suštinskog smisla i značaja, ali da je ovoga puta izjava i američkog predstavnika u Prištini i Kvinte drugačija.
Portparol EU Peter Stano rekao je da Evropsku uniju veoma brine ukidanje dinara na Kosovu i Metohiji i uticaj koji će to imati i ima na zajednice sa većinskim srpskim stanovništvom, ali nikakav konkretan potez Brisela nije najavio!
Ambasade Francuske, Nemačke, Italije, Ujedinjenog Kraljevstva i SAD napominju da je nedavna uredba takozvane centralne banke Kosova o gotovinskom poslovanju i zabrani prometa sa Srbijom, koja navodno ima za cilj da "smanji falsifikovanu gotovinu, zaštiti finansijsku stabilnost, kao i da poveća transparentnost tokova gotovine", ipak izaziva zabrinutost u pogledu uticaja posebno na zajednice sa srpskom većinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Takozvani "premijer" privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti rekao je da su odluke takozvane centralne banke Kosova (CBK) nezavisne i da ona samo radi svoj posao, prenosi Koha.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Predsednik SAD Donald Tramp održaće u utorak sastanak na kojem će se razmatrati konkretne opcije za vojnu akciju protiv Irana, preneo je američki portal Aksios.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar