Britanska poslanica Ališa Kerns, predsednica Spoljnopolitičkog odbora parlamenta koja na usta podržava takozvanog "kosovskog premijera" Aljbina Kurtija i njegov teror nad Srbima na Kosovu i Metohiji, sa velikom knedlom u grlu prihvatila je činjenicu da SAD kritikuju njenog omiljenog ekstremistu!
Kernsova je reagovala povodom izjave ambasadora SAD u Prištini Džefrija Hovenijera povodom odluke Kurtije da zabrani dinar na Kosovu i Metohiji, hapsi radnike Pošte i otima srpske pare, tražeći - pazite sad - "ravnotežu"!?!
Where is the balance?
Did we see a statement like this from the US following Serbia’s illegal kidnapping of 3 police officers? No.
"Gde je balans? Da li smo videli ovakvu izjavu iz SAD posle ilegalnog kidnapovanja tri policajca od strane Srbije? Ne. Tišina o terorističkom napadu na Banjskoj ostaje zaglušujuća", napisala je britanska poslanica na društvenim mrežama, uprkos činjenici da su tri "policajca" upala na teritoriju centralne Srbije pod punom ratnom opremom i do zuba naoružani, kao i da je sam Kurti priznao da je kriv za Banjsku i da se tražio da padne krv. Više o tome čitajte OVDE.
Ova ista Ališa Kerns, podsetimo, slagala je i da SPC kolima hitne pomoći švercuje oružje na Kosovu i Metohiji. Podsetite se o tome OVDE.
Poslanica u Skupštini Sandra Božić javno je odgovorila predsednici Komiteta za spoljne poslove Velike Britanije Ališi Kerns, koja je poznata i kao mrziteljka Srba!
Ališa Kerns, britanska parlamentarka koja je javno kritikovala vlast Srbije i govorila o SPC kao o terorističkoj organizaciji, izrazila je svoju podršku Draganu Đilasu, o čemu je govorio gost Info jutra, ministar rada Nikola Selaković.
Političari iz Evrope uputili su pismo visokom predstavniku EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozepu Borelju i specijalnom izaslaniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku sa molbom da ukinu sankcije "Kosovu".
Zabrinjavajući sukob između Prištine i Beograda delom je posledica toga što se Zapad usredsredio na to da ne provocira Beograd posle ruske invazije na Ukrajinu, rekla je britanska poslanica Ališa Kerns u intervjuu za "Fajnenšel tajms".
Drugog dana učešća na Međunarodnom bezbednosnom forumu u Halifaksu u Kanadi, takozvani "kosovski ministar odbrane" Ejup Maćedonci sastao se sa šeficom odbora za spoljne poslove parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva Ališom Kerns, osvedočenom srbomrziteljkom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poslanica u Skupštini Sandra Božić javno je odgovorila predsednici Komiteta za spoljne poslove Velike Britanije Ališi Kerns, koja je poznata i kao mrziteljka Srba!
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 18. do 31. maja ove godine, sprovodiće VI centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima u Srbiji.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Nekada su mladi gorani na plećima nosili sadnice, sa krampovima i ašovima osvajali vrhove planina, a iza njihovih ruku ostajale su šume koje danas prave hladovinu i pune Srbiju svežim vazduhom.
Na porodičnoj grobnici na Kamičkom groblju oskrnavljen je spomenik supružnika Jašara i Zorice, tako što je, prema tvrdnjama porodice, uklonjen krst sa nadgrobnog obeležja.
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Luka Čaušić posetio je sa saradnicima sedište Uprave za civilnu zaštitu Republike Italije u Rimu koja je pod nadležnošću Predsedništva saveta ministara, odnosno Kancelarije premijera.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Predsednik Kine Si Đinping i predsednik Rusije Vladimir Putin razmenili su danas čestitke povodom 10. Kinesko-ruskog ekspa, koji je otvoren u Harbinu, glavnom gradu provincije Heilongđiang na severoistoku Kine.
Supruzi ukrajinskog predsednika, Oleni Zelenskoj, sprema se hapšenje, prenela je ruska novinska agencija RIA Novosti, pozivajući se na neimenovane izvore iz ruskih bezbednosnih i pravosudnih organa.
Predsednik Predstavničkog doma Kongresa SAD Majk Džonson izjavio je danas u Vašingtonu da su vojne operacije u Iranu završene i da se fokus prebacuje na diplomatiju i otvaranje Ormuskog moreuza.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Kompozitor Goran Ratković Rale kaže da je spreman da ispravi greške iz prošlosti prema bivšoj supruzi i ističe da Ana Nikolić nema nikakve veze sa tim.
Snimak sa slavlja na kom se vidi kako folker Radiša Trajković Đani negoduje zbog ujeda gosta i pokazaju kako se to dogodilo osvanuo je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar