Posle rezolucije Evropskog parlamenta, tajkunski mediji su krenuli u pravu kampanju kojojm najavljuju, i što je još gore, jedva čekaju eventualne sankcije EU!
10.02.2024
09:58
Kao i obično, na skupu je bilo prisutno više šetača, roditelja sa decom i znatiželjnih prolaznika nego onih koji su namenski došli kako bi podržali još jedan prevarantski skup koji je po nalogu svojih mentora tajkuna Dragana Đilasa i Dragana Šolaka održao ovaj, više puta dokazani lažov.
Naime, današnji skup održan je protiv gradnje objekta na zelenoj površini i za to je optužena gradska vlast, iako je reč o privatnoj parceli, te iako nikakve veze ta parcela nema sa gradskom imovinom i zelenim površinama koje su u vlasništvu grada.
Novu laž, ko zna koju u nizu, Dobrice Veselinovića razobličio je glavni gradski urbanista Marko Stojčić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Njujorka nakon Saveta bezbednosti.
09.02.2024
20:10
On je detaljno objasnio da ta parcela o kojoj Dobrica priča nema veze sa gradskom imovinom i zelenim površinama koje su u vlasništvu grada.
- Kao što je to postalo uobičajeno, opozicija koristi svaku moguću priliku da laže i uzbunjuje građane i javnost. I danas su nastavili sa istom praksom navodeći da se menja urbanistički plan kako bi se zelene površine i druge javne namene pretvarale u parcele za investitore koje bi država prodavala nakon toga. To naravno nije tačno obzirom da se radi o parcelama koje su već u privatnom vlasništvu i koje su već planirane za izgradnju a i na kojima uglavnom već postoje objekti - rekao je Stojčić.
Foto: Beoinfo
Glavni gradski urbanista se osvrnuo i na neke prethodne slučajeve koji su potekli od Dobrice Veselinovića, a koji su takođe bili samo laž i koji su služili za uzbunjivanje građana.
- Imali smo takve slučaje u Novom Beogradu više puta. Sećamo se bloka 37 gde je grad Beograd zaustavio gradnju investitoru kom su njihove koalicione kolege upravo i dale ovo pravo u periodu u kom su vladale Beogradom i sistematski ga uništavale. Upravo tu će uskoro nići zelena površina i parking za sve stanare iz okruženja. Znači lažno uzbunjivanje. Dalje, u savskim blokovima 44, 45, 70 i 70a protestvovali su protiv nepostojeće gradnje kad ono na tom mestu posađena stabla i grade se parkovi.
Znači ponovo laž i obmana. Isti scenario se i danas sprovodi u bloku 63, tako da dragi građani Beograda, ne nasedajte na lažne provokacije i obmane - zaključio je Stojčić.
Laž kao glavni politički metod
Ovi protesti i ove laži nisu jedine koje su potekle od predstavnika liste Nasiljem protiv Srbije Dobrice Veselinovića.
Najsvežija je svakako ona koja se tiče njegove tvrdnje da su se desile razne malverzacije u slučaju novog naselja koje će se zvati "Marina Dorćol".
Dobirca je krajem januara govorio da prodaja zemljišta za gradnju pomenutog naselja uključuje i zaštićenje objekte kao što je termoelektrana Snaga i svetlost.
Njega je ubrzo demantovao novinar Miša Brkić, koji piše za tajkunski list "Danas", koji, iako je na strani liste Nasiljem protiv Srbije, očigledno nije mogao da prećuti Dobričine laži.
- Kaže Dobrica Veselinović da prodaja zemljišta „uključuje i zaštićene objekte kao što je termoelektrana Snaga i svetlost, koji je kulturno-istorijski spomenik“. Notorna neistina. Termoelektrana Snaga i svetlost ne pripada naselju Marini Dorćol, nalazi se na susednoj parceli i jedino kran elektrane prolazi preko parcele naselja - napisao je Brkić.
Mesec dana ranije, Dobrica je, nakon onih decembarskih izbora na kojem je žestoko poražen, kao i njegova lista Nasiljem protiv Srbije, pričao o fantomskim biračima.
Foto: Ata images
Pričao je Dobrica pre izbora na sav glas kako vlast navodno na nekim adresama u Beogradu prijavljuje "fantomske birače" kako bi "pokupili" što više glasova i tako pobedili u Beogradu.
Naravno, nekoliko dana nakon toga, kada su njegove laži ogoljene, Dobrica je podvio rep i priznao da, zamisite nema "fantomskih birača".
- Prema poslednjim podacima broj birača u Beogradu, odnosu na prošle izbore je za oko 13.000 veći i taj rast se može oceniti kao prirodan trend! Neće biti fantomskih glasača jer ne može ta količina fantomskih glasača da uđe u Beograd neprimećena – priznao je Veselinović da je lagao.
Suma sumarum, današnji Dobričin protest predstavlja nastavak laganja građanja Srbije, koje je kao i izmišljena priča o fantomskim biračima, kao i gomila drugih laži, jedini metod političke borbe koja ova tajkunska klika poznaje.
Predstavnici prozapadne opozicije pod kontrolom tajkuna Dragana Đilasa koji su u Strazburu agitovali za usvajanje antisrpske rezolucije proveli su se kao bosi po trnju, otkriva Informer.
Kako Srbija, tako i čitav svet juče je mogao da vidi dve strane srpske politike: na jednoj prozapadna opozicija koja je pohitala u Strazbur da pljuje svoju državu i traži kaznu za nju i njen narod, i drugu u Njujorku predvođenu predsednikom Aleksandrom Vučićem koji je otišao da brani našu zemlju, južnu srpsku pokrajinu i sve građane.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja oštro je odgovorio Draganu Đilasu na prozivke o neophodnosti provere bezbednosti svega što je SNS gradio.
Tajkun Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde (SSP), govorio je za tajkunske medije i tom prilikom praktično priznao da u redovima blokadera postoje oni koji lažu, pa je kao primer naveo lidera DS-a Srđana Milivojevića.
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Da put od fakultetske klupe do realnog radnog okruženja može biti inspirativan, pokazale su posete studenata Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin“ iz Zrenjanina pogonima Naftnih servisa kompanije NIS.
Tokom izvođenja hitnih radova na kanalizacionoj mreži u Ruzveltovoj ulici, ispred objekta sa kućnim brojem 5, od danas do 1. maja doći će do promena u radu linije 79 javnog gradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se juče dogodila na auto-putu Ruma–Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, poginule su tri mlade osobe, dok je četvrta teško povređena.
Stefan Milojević, sin bivšeg fudbalera Gorana i bratanac trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, koji je uhapšen na Majorki zbog šverca kokaina iz Afrike u Španiju, sklopio je dogovor sa narko-kartelom "Kinahan" na kojem je trebalo da zaradi stotine milione evra od prodaje hašiša.
Predsednik SAD Donald Tramp i prva dama Melanija Tramp ugostili su kralja Ujedinjenog Kraljevstva Čarlsa III i kraljicu Kamilu na južnom travnjaku Bele kuće.
Rusija je spremna da posreduje u okončanju sukoba u Iranu ukoliko budu dogovorene opcije prihvatljive za sve strane, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Poslednja epizoda kviza "Potera" koja je sinoć emitovana na RTS protekla je u znaku napete igre, ali i jednog pitanja koje je posebno privuklo pažnju gledalaca.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica raskinula je sa policajcem Nemanjom posle pet godina veze, a dok je ljubav trajala par je živeo zajedno u luksuznom stanu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar