Petković putuje danas u Brisel, sutra razgovori o ZSO i dinaru!
Podeli vest
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković otputovaće danas u Brisel gde će se u utorak održati razgovori na tehničkom nivou, na kojima će biti reči o svim pitanjima važnim za deeskalaciju situacije, ukljujučujući formiranje Zajednice srpskih opština ali i zabranu upotrebu dinara na KiM.
- Tema je svakako ZSO, kao prva i osnovna tema, ali i druga važna pitanja za deeskalaciju, a u okviru njih pre svega pitanje dinara i zabrana Srbima da primaju plate, penzije na Kosovu, i svega što dovodi do humanitarne katastrofe - rekao je Petković ranije za RTS.
Patrijarh srpski Porfirije poželeo je danas vernicima srećan i blagosloven početak Vaskršnjeg posta, poručivši da ne treba zaboraviti stradale u pogromu Srba na Kosovu i Metohiji 2004. godine.
U Glavnom dnevniku televizije Informer, pored aktuelnih dešavanja u Srbiji, govorili smo sa predsednik komisije Vlade Srbije za nestala lica Veljko Odalović o pogromu Srba sa KiM.
17.03.2024
20:51
Objasnio je da je zbog odluke Prištine da zabrani dinar bilo nužno postaviti mobilne ekspoziture Poštanske štedionice na administrativnim prelazima na šta ukazuje i činjenica da je do sada podignuto više od 90 miliona dinara.
- Probaćemo i učiniti sve što je do nas da se ponovo uspostavi platni promet i vrati isplata plata i penzija na Kosovu i Metohiji - kazao je Petković.
On je podsetio da se danas navršava 20 godina od martovskog pogroma nad Srbima na KiM kao i da Priština nastavlja sa pokušajima proterivanja srpskog naroda kako nasiljem, tako i ukidanjem dinara kao sredstva plaćanja.
Ekipa Informera se uključila iz Gračanice gde je održano centralno obeležavanje 20 godina od najvećeg etničkog čišćenja Srba sa teritorije Kosova i Metoije, poznatijeg kao Martovski pogrom.
Novinarka tajkunskog lista „Danas“ Ana Lalić nastavila je sa antisrpskom histerijom, a sada su joj se na meti našli Srbi koje su banditi premijera lažne države Kosovo Aljbina Kurtija streljali u Banjskoj: Stefan Nedeljković, Bojan Mijailović i Igor Milenković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Patrijarh srpski Porfirije poželeo je danas vernicima srećan i blagosloven početak Vaskršnjeg posta, poručivši da ne treba zaboraviti stradale u pogromu Srba na Kosovu i Metohiji 2004. godine.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Predstavnica Demokratske partije SAD Jasamin Ansari najavila je da će sledeće nedelje pokrenuti postupak opoziva ministra odbrane Pita Hegseta zbog načina na koji je vođena operacija u Iranu.
Kriza u odnosima između Sjedinjenih Američkih Država i njihovih saveznika u okviru NATO postaje sve vidljivija, dok evroatlantska solidarnost, prema ocenama pojedinih zvaničnika, počinje da slabi.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
NordVPN je lansirao My Location - besplatan alat koji korisnicima omogućava da u sekundi otkriju svoju stvarnu fizičku lokaciju, kao i virtuelnu lokaciju koju sajtovi prepoznaju kada ih posećuju.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar