Završene konsultacije u Narodnoj skupštini - Nisu došli SPN i koalicija NADA
Podeli vest
Prema nezvaničnim saznanjima Tanjuga, postignut je dogovor o zamenicima predsednika skupštinskih odbora.
Konsultacije je sazvala predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić koja je juče pozvala sve poslaničke grupe da dođu u parlament na sastanak i još jednom poručila da pruža ruku dijalogu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić pozvala je danas na sutrašnje konsultacije oko izbora zamenika predsednika radnih tela predstavnike svih poslaničkih grupa i poručila da još jednom pruža ruku dijalogu.
U Skupštini Srbije sutra će biti održane konsultacije predstavnika poslaničkih grupa o izboru zamenika predsednika radnih tela parlamenta, objavljeno je na sajtu najvišeg zakonodavnog tela.
27.03.2024
12:39
U Skupštini Srbije nešto posle 09 časova su počele konsultacije oko izbora zamenika predsednika radnih tela, a na njima se ponovo nisu pojavili predstavnici koalicije "Srbija protiv nasilja" i koalicije "NADA".
Na sastanak su pored predsednice parlamenta Ane Brnabić došli predstavnici vladajuće koalicije iz Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije, Savez vojvođanskih Mađara, Stranka pravde i pomirenja, PUPS, JS, kao i predstavnici opozicionih poslaničkih grupa "Mi - glas iz naroda", "Mi - glas iz naroda dr Branimir Nestorović".
Konsultacije je sazvala predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić koja je juče pozvala sve poslaničke grupe da dođu u parlament na sastanak i još jednom poručila da pruža ruku dijalogu.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić pozvale je predsednike, odnosno predstavnike poslaničkih grupa u Narodnoj skupštini da prisustvuju sastanku koji će se održati radi konsultacija oko izbora zamenika predsednika radnih tela Narodne skupštine.
Konsultacije poslaničkih grupa uspešno su okončane danas: svih 9 grupa iz skupštinske većine i iz opozicije, koje su se odazvale na poziv Stojana Radenovića da razgovaraju o zajedničkom radu u Narodnoj skupštini zajedno će predložiti da Skupština u 14. sazivu ima 6 potpredsednika: 2 iz SNS, po jednog predstavnika manjinskih nacionalnih zajednica - Mađara i Bošnjaka, jednog iz SPS i jednog predstavnika opozicione liste "Mi - glas iz naroda", piše dr Vladimir Orlić, potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke, čije saopštenje prenosimo u celosti.
14.03.2024
13:09
Ona je izrazila nadu da će se svi odazvati pozivu jer je neophodno da se dalje dogovori sastav odbora, radnih tela, zamenika predsednika odbora kako bi već sledeće nedelje mogla da saziva odbore i kako bi oni krenuli sa radom.
Prvu sednicu odbora, prema Poslovniku, saziva predsednik Narodne skupštine, a do izbora predsednika odbora, prvoj sednici predsedava najstariji prisutan član odbora.
Odbor na prvoj sednici bira, iz reda svojih članova, predsednika i zamenika predsednika odbora.
Zadatak odbora je da razmatraju predloge zakona i drugih akata podnetih Narodnoj skupštini, sagledavaju stanje vođenja politike od strane Vlade, prate izvršavanje zakona i drugih opštih akata od strane Vlade i drugih državnih organa i tela, kao i da razmatraju druga pitanja iz nadležnosti Narodne skupštine.
Predstavnici koalicije "Srbija protiv nasilja" i koalicije "NADA" se nisu pojavili ni na prethodnim konsultacijama vezano za izbor potpredsednika Narodne skupštine.
U Skupštini Srbije završene su za danas zakazane konsultacije poslaničkih grupa o izboru potpredsednika i članova radnih tela, a pozivu na konsultacije kao ni juče nisu se odazvali predstavnici liste „Srbija protiv nasilja“ i koalicije NADA.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Skupštine Srbije reagovala je na tekst blokaderskog medija, kojim su sami dokazali da ne postoje paralelni birački spiskovi, kao i da građani glasaju po svojoj volji, a ne pod pritiskom.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić gostovala je u Jutarnjem programu RTS-a. Ona je rekla da je danas pred poslanicima najvažnija rasprava, o budžetu Srbije.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić pozvala je danas na sutrašnje konsultacije oko izbora zamenika predsednika radnih tela predstavnike svih poslaničkih grupa i poručila da još jednom pruža ruku dijalogu.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
Osnivač Telegrama Pavel Durov kritikovao je Evropsku komisiju zbog kazne od 120 miliona evra platformi Iks, ocenjujući da EU nepravedno cilja društvene mreže koje dopuštaju kritički ili neslagajući govor.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je na antiratnom skupu u Kečkemetu da Evropa trenutno prolazi kroz treću fazu eskalacije sukoba – uvođenje univerzalne vojne obaveze i prelazak na ratnu ekonomiju.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar