JEZIVO PONAŠANJE PREDSEDNIKA AMERIKE! Tramp najavio: Posle operacije u Iranu, prelazimo na Kubu!
107. 03. 2026. u 17:11
207. 03. 2026. u 17:11
Zoran Sinko
Vesti
-To je veza između Kaća i Petrovaradina, a deo je Fruškogorskog koridora, odnosno modernog puta od Novog sada do Rume i ti radovi su uveliko u toku. Istovremeno gradi se i most u nastavku Bulevara Evrope koji će biti još jedna veza na Fruškogorski koridor. U Novom Sadu trenutno postoje tri mosta koja se koriste za automobile, a Novi Sad će dobiti još tri mosta od kojih jedan, pešačko-biciklistički. To će potpuno pomeniti život ljudi u Novom Sadu jer će sav tranzitni saobraćaj biti usmeren van grada i što je još važnije postojeći mostovi biće rasterećeniji , a u samom gradu biće manje saobraćaja. Novi Sad nikada u istoriji nije gradio tri mosta i na to sam kao gradonačelnik ponosan. Gde god se osvrnete su kranovi i radovi, i tu se vide kako se razvija naš grad- rekao je za „Dnevnik” gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić.
Novi Sad se razvija na sve strane. Koliko Novi Sad ulaže u Mišeluk i da li će on infrastrukturno moći da odgovori sve većem broju stanovnika I njihovim potrebama?
- To je politika koju sam nasledio od mog prethodnika Miloša Vučevića, da razvijamo grad na sve stane. Izgradnja saobraćajnih površina sa pratećom infrastrukturom na lokalitetu Mišeluk 3 u Petrovaradinu koja napreduje zadovoljavajućom brzinom počela je u febraru prošle godine, plan za završetak je avgust. Nepunih milijardu dinara smo iz gradskog budžeta izdvojili za realizaciju ovog projekta, tačnije 972,5 miliona dinara. Ovaj projekat podrazumeva izgradnju saobraćajnih površina sa pratećom infrastrukturom i to izgradnju vodovodne i kanalizacione mreže, atmosferske kanalizacije, javnog osvetljenja, saobraćajnih površina, pešačkih i biciklističkih staza i parking mesta. Biće izgrađeno 65 parking mesta, dok će javnu rasvetu činiti novih 196 stubova javne rasvete.
Na Mišeluku 3 će, nakon izvedenih radova, biće postavljena saobraćajna signalizacija, kao i urbani mobilijar - klupe, korpe za otpatke i držači za bicikle. Važno nam je i što će ovaj lokalitet biti oplemenjen sadnjom drveća i žbunja, kao i travnjaka. Ovim radovima faktički rešavamo dalji razvoj ovog naselja koje će u perspektivi verujem biti jedno od najlepših naselja u našem Gradu.
Novosađani sa nestrpljenjem očekuju početak radova na izgradnji pešačko-biciklističkog mosta na stubovima nekadašnjeg mosta Franca Jozefa. Dokle se stiglo u realizaciji tog projekta?
- I ja to jedva čekam, i ako se bude nastavila dosadašnja dinamika trebalo bi na leto da počnu pripremni radovi. Grad Novi Sad je podneo inicijativu Vladi Srbije da se i ovaj projekat proglasi projektom od posebnog značaja za Republiku Srbiju. Čim dobijemo odgovor, obavestićemo o tome javnost. To bi imalo višestruki značaj za ovaj strateški investicioni projekat. Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture nakon potpisanog Memoranduma o razumevanju sa kineskom kompanijom „Shina Shandong International“, uskoro očekuje i potpisivanje Komercijalnog ugovora za izgradnju pešačko-biciklističkog mosta. Ugovor će, pored izgradnje, podrazumevati i izradu preostalog dela tehničke dokumentacije – Projekta za građevinsku dozvolu i Projekta za izvođenje.
Šta će izgradnjom mosta dobiti pasionirani ljubitelji biciklizma kojih je sve više u našem gradu?
- Dobiće novu neprekidnu pešačko-biciklističku stazu od Univerzitetskog kampusa do Preradovićeve ulice u Petrovaradinu i Gornjeg platoa Petrovaradinske tvrđave. Sa novosadske strane, biciklistima će biti omogućen pristup sa međunarodne „Euro Velo 6“ rute, koja se proteže uz Dunav, duž Beogradskog i Sunčanog keja, a koja je jako popularna kod cikloturista, i zbog koje se oni zadržavaju u Novom Sadu. Ceo taj deo oko mosta će izgledati potpuno drugačije. Radovi će podrazumevati izgradnju pristupnih rampi za most i uređenje partera na novosadskoj strani, ali i rekonstrukciju ulice Kamenički put izgradnju pristupnih rampi za most sa uređenjem partera na bedemu duž Kameničkog puta. Biće izgrađene nove grane tunela i tunelskog okna za smeštanje dva panoramska lifta i stepeništa, uređen izlaz na Tvrđavu i mesto nekadašnje stražare, ali i rekonstruisane saobraćajnice i pristup tunelu kod „Lovotursa“.
Iako je tek proleće, zbog visokih temperatura nekako imamo utisak da leto samo što nije stiglo. Da li će Futožani prvi put u svom naselju moći da se kupaju u bazenima?
-Ja se iskreno nadam da hoće. Radove na izgradnji Sportskog kompleksa u Futogu započeli smo u martu 2022. godine i plan je da budu završeni u maju ove godine. Vrednost cele investicije je 1,7 milijardi dinara. Ceo objekat se prostire na preko 5.000 metara kvadratnih, i sadrži olimpijski bazen i dečiji bazen, kao i popularni bazen „brčkavac“ za one najmlađe. U dvorištu objekta su otvoreni sportski tereni: po dva košarkaška, odbojkaška i teniska terena, zatim dečija igrališta i teretane na otvorenom. Izgrađena je i kompletna prateća infrastruktura neophodna za funkcionisanje samog objekta, od vodovodne i kanalizacione mreže, saobraćajnica, pešačkih staza, do parkinga za automobile i autobuse i javnog osvetljenja. Radovi na izgradnji Sportskog komleksa su u završnoj fazi. Procena stručnog nadzora Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije jeste da je završetak svih aktivnosti realno očekivati do kraja maja ove godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marko Nikolić, pobednik sportskog rijalitija "Exatlon", posetio je fudbalski klub Radnički iz Niša.
06.03.2026
18:20
Nevena Petrović, pobednica "Exatlona", odgovarala je na pitanja pratilaca na Instagramu i tom prilikom otkrila brojne detalje o boravku u rijalitiju.
04.03.2026
20:15
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
03.03.2026
18:30
Voditeljka Exatlona Kristina Vasić u intervjuu za Informer govorila je o iskustvu u Dominikanskoj Republici, zemlji gde se održavalo takmičenje.
03.03.2026
15:33
Kraj prve sezone Exatlona, obeležen je žurkom za pamćenje - specijalnom tortom, spektakularnim vatrometom i sjajnom atmosferom.
03.03.2026
15:11
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Ne propustite!
06.03.2026
12:16
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
06.03.2026
11:55
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
06.03.2026
11:36
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je danas u Palati Srbija nacionalnu strategiju "Srbija 2030".
07.03.2026
15:01
Ministar finansija Siniša Mali obišao je radove na izgradnji Nacionalnog paviljona Srbije na Ekspo kompleksu u Surčinu i tom prilikom rekao da je ovaj paviljon centralni objekat Ekspa.
07.03.2026
16:00
Danas se na predstavljanju nacionalne strategije "Srbija 2030" u Palati Srbije obratila i ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i tom prilikom istakla da neće biti nestašice nafte, kao i da je neophodno rekonstruisati čak 1.000 kilometara dalekovoda.
07.03.2026
13:33
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se povećavaju izdvajanja za inovativne lekove, kao i lečenje dece od retkih bolesti.
07.03.2026
13:15
U Gradskoj opštini Obrenovac danas je organizovana podela besplatnih dečijih auto-sedišta za roditelje sa teritorije opštine, kojoj su prisustvovali i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i Agencije za bezbednost saobraćaja.
07.03.2026
12:42
Majka ubijenog Milana Kneževića ogorčena je nakon što je Apelacioni sud potvrdio kaznu Đorđu Prpiću, koji je februara 2024. nožem ubio njenog sina, i ističe da ostaje nada u žalbu tužilaštva Vrhovnom sudu.
07.03.2026
16:41
Nakon intenzivne potrage, nadomak Smederevske Palanke, u ataru sela Vatoševo, pronađeno je telo osobe.
07.03.2026
13:39
Policija u Banjaluci uhapsila je Beograđanina P.G, za kojim je raspisana crvena Interpolova poternica.
07.03.2026
11:12
Mladić E. A. (25) uhapšen je u Skoplju zbog sumnje da je silovao devojku.
07.03.2026
15:49
Državljanin Srbije (21) uhapšen je u Kvikbornu u Nemačkoj zbog sumnje da je učestvovao u pokušaju prevare devedesetjednogodišnje žene.
07.03.2026
14:39
Mađarska će odlučiti šta će učiniti sa novcem koji je zaplenjen od ukrajinskih državljana tek kada bude utvrđeno kome ta sredstva pripadaju, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
07.03.2026
16:20
Turska razmatra raspoređivanje aviona F-16 na Kipar, rekao je u subotu izvor iz turskog Ministarstva odbrane.
07.03.2026
15:44
Dva uticajna iranska sveštenika pozvala su na brz izbor novog vrhovnog vođe kako bi se pomoglo zemlji da se nosi sa novim talasom američkih i izraelskih napada.
07.03.2026
15:32
Iranski mediji objavili su fotografije više od 160 učenica i nastavnika ubijenih u napadu na iransku školu u gradu Minaju.
07.03.2026
15:00
Večeras na Prvom programu RTS počinje emitovanje serije "Izvor".
07.03.2026
08:01
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana peta epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
06.03.2026
22:00
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
06.03.2026
21:30
Jelisaveta Petrovna je tokom svoje vladavine ukinula smrtnu kaznu u Rusiji i učinila još mnogo dobrih stvari za svoju zemlju.
06.03.2026
21:00
Britni Spirs histerisala je nakon što je u sredu uveče uhapšena zbog vožnje pod dejstvom alkohola i nedozvoljenih supstanci, prenose američki mediji.
06.03.2026
14:57
Nothing Phone 4a stiže sa impresivnim 1,5K OLED ekranom, moćnim kamerama i prepoznatljivim transparentnim dizajnom. Osnovni model sa 8 GB RAM-a i 128 GB memorije koštaće oko 380 €, dok će 4a Pro startovati od 475 €.
07.03.2026
15:15
Ako odlučite da poklonite cveće za 8. mart, trebalo bi da znate da svaki cvet ima svoje značenje.
07.03.2026
13:45
Singapurski model i fotograf Čuando Tan izazvao je veliku pažnju na internetu svojim mladalačkim izgledom, a 3. marta je proslavio svoj 60. rođendan.
07.03.2026
13:00
Gurabije sa orasima posebno su popularne tokom dana posta i idealne za ljubitelje pravih tradicionalnih kolača.
07.03.2026
12:00
Primenite nekoliko jednostavnih saveta koji će vam pomoći da se riba tokom prženja ne lepi za tiganj, tako da svaki put dobijete hrskavu kožicu.
07.03.2026
16:00
Pevačica Edita Aradinović u šestom je mesecu trudnoće, a sada je pokazala kako teku pripreme za dolakaz bebe.
07.03.2026
16:01
Pevačica Anabela Atijas nakon haosa sa bombom tokom koncerta u Nikšiću posetila je manastir Ostrog i otkrila detalje drame u Crnoj Gori.
07.03.2026
14:33
U muzičkom takmičenju "Zvezde Granda" stupaju na snagu nova pravila, ali jedan član žirija neće biti prisutan u novoj emisiji.
07.03.2026
14:02
Blizak prijatelj političara Čede Jovanovića, Aca Kos napravio je haos na Instagramu kada je objavio snimak iz auta.
07.03.2026
13:31
Pevačica Barbara Bobak veoma oštro je prokomentarisala preljubu kolege Marka Gačića.
07.03.2026
13:01
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar