Ponašanje opozicije kakvo smo juče videli u Narodnoj skupštini se moglo i očekivati, oni su u mesecima iza nas intenzivirali svoje destruktivno ponašanje, što je kulminiralo tokom jučerašnje sednice, ali to je samo najava onoga što nas čeka u danima nakon izbora za Skupštinu grada Beograda i lokalnih izbora zakazanih za početak juna“, izjavio je poslanik i predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
- Opozicija čeka junske izbore gde će po svom ustaljenom običaju da prijavljuje izborne neregularnosti i da na taj način pokuša da dođe na vlast mimo volje građana Srbije i bez izbora, jer su uvideli da na regularnom takmičenju - izborima teško mogu da osvoje vlast - rekao je Đurđev.
- U onim opštinama gde se njima čini da mogu da pobede oni će izaći na izbore, u drugim opštinama oni će proglasiti bojkot, tako da ja ne tumačim da je opozicija podeljena na onu koja zagovara bojkot i na onu koja će izaći na izbore, već da je opozicija dobro raspoređena na onaj deo koji će da ide na izbore i da nakon izbora izaziva krizu i polemiku kako izbori nisu bili regularni, kao i na onaj deo opozicije koji će bojkotom da insistira da su sve vreme bili u pravu - poručio je Đurđev.
- Mislim da su veliki politički izazovi pred našim narodom i našom državom i to u vreme kada je najmanje pogodno da budemo na tako ozbiljan način nejedinstveni, ali mislim da smo daleko od toga da pokažemo nacionalno zrelost i državno jedinstvu u trenutku kada nam je ono najpotrebnije. Želim da pošaljem važnu poruku svim akterima na političkoj sceni – kako vlasti, tako i opoziciji – da je državno važnije od partijskog i da u ovom trenutku moramo svu snagu i energiju da usmerimo na očuvanje države i zaštitu nacije, samo na taj način može da se odvija demokratija, jer je svaki drugi način anarhija - zaključio je Đurđev.
Šta zapravo želi opozicija? Da li čekaju izbore 2. juna ili ih se boje? Kako regionalni mediji predstavljaju našu zemlju? Na sva ova pitanja u Intervjuu dana odgovarao je Aleksandar Đurđev iz Srpske lige.
Međunarodni forum bezbednosti koji je održan u Sankt Peterburgu je mesto okupljanja slobodnih ljudi i slobodnih zemalja i mesto na kome se raspravlja o sadašnjim i budućim bezbednosnim tokovima, istakao je Aleksandar Đurđev, predsednik Srpske lige.
Predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev učesnik je dvodnevne konferencije CPEC-a, godišnje konferencije američkih i evropskih konzervativaca koja se sada već tradicionalno održava svake godine u Budimpešti.
Na sastanku sa američkim ambasadorom Kristoferom Hilom i predstavnikom Stejt Departmenta Džejmsom O'Brajanom patrijarh srpski Porfirije podvukao je da je Kosmet neraskidivi deo Srbije i da je rezolucija o Srebrenici štetan dokument, istakao je Aleksandar Đurđev, predsednik Srpske lige.
Predstavnici lažne opozicije u Novom Sadu pokušavaju da instrumentalizuju slučaj Nataše Prišić i tako kriminalizuju vlast u Novom Sadu, ali su odavno prozreni od strane Novosađana koji im nisu, niti će dati podršku da upravljaju našim gradom, izjavio je predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se više puta sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom negoli svi predsednici zemalja u našem regionu zajedno. To je samo jedan od dokaza da se zapadni centri moći, uključujući i zvanični Pariz, možda ne slažu sa našom spoljnom i vojnom politikom u potpunosti, ali je poštuju, rekao je predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šta zapravo želi opozicija? Da li čekaju izbore 2. juna ili ih se boje? Kako regionalni mediji predstavljaju našu zemlju? Na sva ova pitanja u Intervjuu dana odgovarao je Aleksandar Đurđev iz Srpske lige.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i evropske vlasti pokušavaju da nateraju Rusiju da proglasi sveopštu mobilizaciju, jer bi takva odluka istovremeno pogodila rusku privredu, izazvala bekstvo stanovništva i srušila prećutni dogovor Kremlja sa društvom, ocenila je ruska novinarka Julija Latinjina.
U Srbiji će u nedelju, 12. jula, biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, na severu uglavnom suvo, a u ostalim krajevima povremeno sa kratkotrajnom kišom i pljuskovima sa grmljavinom.
Uoči Petrovdana, jednog od najvećih letnjih pravoslavnih praznika, širom Srbije ponovo su zasijale petrovdanske lile, čuvajući običaj koji se vekovima prenosi s kolena na koleno.
Medicinska sestra Maja Đorđević (39) i njen sin Mihailo (4), brutalno su ubijeni pre devet godina ispred Centra za socijalni rad u Rakovici. Nezapamćeni zločin počinio je Majin bivši partner, otac dečaka Marko Nikolić (43), koji je u decembru 2017. godine u zatvoru izvršio samoubistvo.
Hapšenje odbeglog Beranca Vuka Vulevića u Beogradu predstavlja epilog opsežne regionalne potrage koja je mesecima držala na nogama bezbednosne službe Crne Gore i Srbije. Iako je za njim bila raspisana međunarodna poternica, Vulević je uspešno izmicao pravdi zahvaljujući podršci osoba iz kriminalnog miljea.
Italijanske vlasti razotkrile su mrežu osumnjičenu da je ruskoj vojnoj obaveštajnoj službi dostavljala poverljive podatke o protivvazdušnoj odbrani Ukrajine, naoružanju NATO-a i planovima evropskog preoružavanja.
Iran je potpuno zatvorio Ormuski moreuz do daljeg i poručio da nijednom brodu neće biti dozvoljen prolaz dok Sjedinjene Američke Države ne obustave vojno mešanje u regionu.
Iran je pokrenuo seriju udara na američke vojne objekte širom Bliskog istoka kao odgovor na treći talas napada Sjedinjenih Američkih Država na teritoriju Islamske Republike.
Rusija i Kina razradile su višeslojni plan za suprotstavljanje satelitskoj mreži Starlink - od međunarodnog pravnog pritiska i zauzimanja ključnih frekvencija, preko selektivnog ometanja veze, do sajbernapada i fizičkog uništavanja satelita u orbiti.
Glumica Zendaja razbesnela je svoje fanove nakon što se saznalo da joj je haljina za premijeru filma "Odiseja" u Londonu dostavljena privatnim avionom.
Jul je najbolji mesec za sadnju pojedinih vrsta začinskog bilja koje će uživati u visokim temperaturama i obilju sunca i širiti zanosne mirise vrtom ili terasom sve do početka jeseni.
Đina Džinović je u sjajnim odnosima sa novim suprugom svoje majke Meline, a kako je Informer saznao, on je gleda kao svoju ćerku i trudi se da joj nikada ništa ne fali.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.