Kristijan Šmit, koga Republika Srpska ne priznaje za visokog predstavnika otišao je korak dalje u svojim sramnim izjavama i potpaljivanjem vatre ispod famoznog "bosanskog lonca". Tako je ovog puta komentarisao sramnu rezoluciju o Srebrinici nazvavši je "pokretačkim faktorom u ozdravljenju i pomirenju".
Naime, Šmit je danas razgovarao sa predstavnicima Organizacionog odbora za obeležavanje 11. jula i predstavnicima udruženja porodica žrtava o predstojećoj komemoraciji.
Kako pišu federalni mediji "o komemoraciji je razgovarano u svetlu usvojene Rezolucije UN-a kojom se ovaj dan proglašava međunarodnim danom sećanja na žrtve genocida u Srebrenici".
Tom prilikom Šmit je istakao da ova rezolucija nije politička alatka, već "izraz međunarodne posvećenosti čuvanju dostojanstva preživelih i sećanju na ubijene."
- Treba je posmatrati kao pokretački faktor u ozdravljenju i pomirenju. Negiranje zločina je neprihvatljivo - dodao je on.
Podsećamo, rezolucija o Srebrenici usvojena je 23. maja, sa 84 glasa za, 19 glasova protiv, dok je 68 uzdržanih. Međutim ne sme se zaboraviti činjenica da više država nije podržalo sramnu rezoluciju, nego što jeste. 84 država je glasalo za, dok je onih koji nisu podržali rezoluciju - glasova protiv i uzdržanih bilo 87.
Veliki broj uzdržanih glasova može se smatrati uspehom srpske diplomatije i celog tima koji je tih dana boravio u Njujorku, predvođenog predsednikom Srbije, Aleksandrom Vučićem. To je i dokaz da Beograd raspolaže diplomatskim uticajem.
Doktor Dragan Milić, koji je celokupnu predizbornu kampanju za junske lokalne izbore bazirao na jeftinoj propagandi o lokal patriotizmu, osim što poseduje stan i dve garaže na Dorćolu, stan u Zemunu, dva stana u Nišu i što gradi vilu od 760 kvadratnih metara neto na 11 ari placa na brdu iznad Niša koje se popularno zove "Bevrli hils", voli i sve što ima veze sa SAD, bilo da su to pare ili neki misteriozni simboli!
Savet za nacionalnu bezbednost je na današnjoj sednici dao saglasnost za imenovanje Vladimira Orlića za direktora Bezbednosno-informativne agencije u skladu sa Zakonom o osnovama uređenja službi bezbednosti Republike Srbije.
Đorđe Stanković, lider "Guz koalicije", kradljivac toalet papira iz Skupštine Srbije, po instrukcijama iz jedne Zapadne ambasade žestoko je zapretio sudijama Višeg suda u Nišu da prekroje izbornu volju građana i obore izborne rezultate u tom gradu na jugu Srbije!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Doktor Dragan Milić, koji je celokupnu predizbornu kampanju za junske lokalne izbore bazirao na jeftinoj propagandi o lokal patriotizmu, osim što poseduje stan i dve garaže na Dorćolu, stan u Zemunu, dva stana u Nišu i što gradi vilu od 760 kvadratnih metara neto na 11 ari placa na brdu iznad Niša koje se popularno zove "Bevrli hils", voli i sve što ima veze sa SAD, bilo da su to pare ili neki misteriozni simboli!
Na sedam fakulteta Beogradskog univerziteta skaču cene školarina. Poskupljenje su najavili Fakultet organizacionih nauka, Mašinski fakultet, Ekonomski, Pravni, Filološki, Tehnički fakultet u Boru i Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Poslednjih godina sirak je sve zastupljeniji na poljima jer dobro podnosi sušu i toplu klimu, a troškovi setve su neznatno niži zbog semena koje je jeftinije u odnosu na kukuruz.
U nedelju, 24. maja, u manastiru Tumane svečano će biti obeležena dva velika jubileja – 90 godina od obretenja moštiju Svetog Zosima Tumanskog Čudotvorca i deset godina od obnove velike tumanske litije.
Mnogi vernici se pitaju da li mogu da uđu u crkvu kada na sebi imaju bermude i papuče. Veroučitelj Aleksandar Đurđević kaže da Bog ne gleda garderobu, već srce čovekovo.
Policija je presretačem jutros, oko 2 časa, na teritoriji opštine Novi Beograd, zaustavila V. T. (20) koji se upravljajući vozilom marke "folksvagen golf" kretao brzinom od 182 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Sve više žena, uključuje se u aktivnosti kriminalnih klanova, često zauzimajući važne i složene uloge, na tu temu govori kriminolog Ratomir Antonović za Informer.rs
Veljko Belivuk i Marko Miljković kojima se pred sudom u Beogradu sudi za sedam ubistava, a pred Višim sudom u Podgorici za likvidacije Damira Hodžića i Adisa Spahića, zatražili su da im se omogući da suđenja u Crnoj Gori pate uživo, putem video-linka.
Na današnji dan navršava se osam godina od brutalnog ubistva Luke Stevića iz sela Jablanica kod Lopara, čije je telo pronađeno 19. maja 2018. godine, tri dana nakon nestanka. Za njegovo ubistvo optužen je, a potom i osuđen, njegov kum Đorđe Bojkić.
Dnevni red posete ruskog predsednika Vladimira Putina Pekingu pokazuje da Kina ruskom lideru daje izuzetno važan politički tretman, mnogo širi i sadržajniji od protokola koji je pratio nedavnu posetu američkog predsednika Donalda Trampa.
Sjedinjene Američke Države razmatraju mogućnost direktne vojne intervencije na Kubi, pošto blokada i ekonomske sankcije nisu slomile vlasti u Havani, piše Politiko pozivajući se na izvore upoznate sa razgovorima u Vašingtonu.
Ruska vojska od 19. do 21. maja održava vežbe za pripremu i upotrebu nuklearnih snaga u uslovima pretnje agresijom, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
Mnogi korisnici interneta smatraju da znaju kako da naprave bezbednu lozinku, ali stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju da su brojna pravila kojih se ljudi godinama pridržavaju danas zastarela i nedovoljna za zaštitu naloga.
Ruže mogu uspešno da se gaje i u saksijama, ali samo uz pravilnu negu i odgovarajuće uslove. Stručnjaci otkrivaju kako da vaše ruže budu bujne i pune cvetova, ali i koje greške obavezno treba izbegavati.
Ljubavni život Anite Stanojlović godinama intrigira javnost, iza nje su brojne turbulentne veze i romanse, a ovo je spisak njenih partnera iz rijalitija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar