Đurić u Paragvaju na zasedanju Generalne skupštine Organizacije američkih država
Podeli vest
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić učestvovaće od danas do 28. juna u Paragvaju na 54. redovnom zasedanju Generalne skupštine Organizacije američkih država (OAS), u kojoj Republika Srbija ima status stalnog posmatrača.
Srbija taj status ima od 2002. godine, a ministar Đurić će se tokom konferencije obratiti na sastanku šefova delegacija država članica sa šefovima delegacija stalnih posmatrača pri Organizaciji američkih država, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova. Šef srpske diplomatije imaće priliku da se tokom trodnevnog boravka u Asunsionu na marginama skupa sastane sa šefovima diplomatija više država Centralne i Južne Amerike. Organizacija američkih država, sa sedištem u Vašingtonu, uspostavljena je 1948. godine osnivačkim aktom koji je tada potpisala 21 zemlja.
Na marginama neformalnog sastanka ministara spoljnih poslova država članica Evropske unije i predstavnika regiona Zapadnog Balkana, koji se danas održava u Luksemburgu, šef srpske diplomatije Marko Đurić sastao se sa ministrom inostranih poslova Republike Benin Olušegunom Ađadijem Bakarijem.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić ocenio je da je sastanak evropskih ministara spoljnih poslova neformalne grupe "Prijatelji Zapadnog Balkana" i partnera sa Zapadnog Balkana u Austriji bio sjajna prilika da se predstave ambicije Srbije u vezi sa sveukupnim rastom i razvojem zemlje, ali i da se pošalje jasna poruka da Beograd pruža ruku saradnje i očekuje ravnopravno mesto za stolom unutar EU.
Ministar spoljnih poslova, Marko Đurić, poručio je danas u razgovoru sa šeficom Unmika, Karolin Zijade, da je značaj te misije UN danas veći nego ikad, s obzirom na zastoj u dijalogu Beograda i Prištine izazvan potezima premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na marginama neformalnog sastanka ministara spoljnih poslova država članica Evropske unije i predstavnika regiona Zapadnog Balkana, koji se danas održava u Luksemburgu, šef srpske diplomatije Marko Đurić sastao se sa ministrom inostranih poslova Republike Benin Olušegunom Ađadijem Bakarijem.
Rusija je dobila još jednog strateškog saveznika, dok je pažnja američkog predsednika Donalda Trampa usmerena na Iran i rat na Bliskom istoku, navodi Blumberg.
Branko Ružić, potpredsednik SPS-a koji se svrstao na stranu blokadera uprkos tome što je njegova stranka u vlasti, mogao bi da bude izbačen iz te partije!
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
U javnosti su se prethodnih dana pojavile spekulacije o bezbednosti vidikovca na Kablaru, ali stručnjaci koji su direktno učestvovali u realizaciji projekta tvrde — razloga za brigu nema.
Cene mesa u Srbiji blago su porasle na stočnim pijacama pred praznike, uz najveći skok kod prasadi i jagnjadi, koje u nekim mestima dostižu i do 500 dinara po kilogramu.
Jezivi masakr u Velikoj Ivanči dogodio se pre tačno 13 godina. Ne može se zaboraviti dan kada je Ljubiša Bogdanović (60) iz svoje kuće krenuo u krvavi pohod i ubio 13 ljudi - članova svoje porodiice, rodbine i komšija.
Identifikovana je mlada ženska osoba koja je sinoć sa teškim telesnim povredama prevezena na Vojnomedicinsku akademiju (VMA). Reč je o K. S. (24), koja je pala sa visine veće od 20 metara u naselju Mirijevo.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je pokušao da skrene pažnju Bele kuće na blisku saradnju Moskve i Teherana, ali da su SAD ignorisale ubedljive dokaze da Rusija pomaže Iranu da gađa američke baze na Bliskom istoku jer "veruje" ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Jasvin Sanga, poznata pod nadimkom "Kraljica ketamina", koja je glumcu Metjuu Periju obezbedila smrtonosnu dozu narkotika, osuđena je na 15 godina zatvora.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Redovno zalivate biljku, dodajete joj prihranu, stavili ste je u najidealniji prostor, ali ona i dalje ne izgleda srećno? Problem često nije u vama, nego u saksiji.
Nekadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović objavio je fotografiju sa voditeljkom Kristinom Spalević, koja ga je nedavno prijavila policiji i napustila stan u kom su živeli sa sinovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar