• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

06.07.2024

20:31

Premijer Vučević odgovorio ministru odbrane BiH Zukanu Helezu! Sarajevu smeta jaka Srbija i suverenistička politika

TANJUG/ VLADA REPUBLIKE SRBIJE/ SLOBODAN MILJEVIĆ

Vesti

Premijer Vučević odgovorio ministru odbrane BiH Zukanu Helezu! Sarajevu smeta jaka Srbija i suverenistička politika

Podeli vest

Premijer Srbije Miloš Vučević reagovao je na napade ministra odbrane Bosne i Hercegovine Zukana Heleza.

Naime, Helez je tokom gostovanja na jednoj sarajevskoj televiziji po ko zna koji put udario na Aleksandra Vučića, a ovoga puta i na Dejtonski sporazum. On je gnusnim lažima, za koje su već dokazane da nemaju veze sa istinom pokušao da nanese štetu Srbiji i njenom predsedniku.

Premijer Vučević navodi da ovakvi napadi nisu izuzetak, i da političkoj eliti u Sarajevu smeta ekonomski jaka Srbija i suverenistička politika.

- Zukan Helez nastavlja sa neodgovornim i neozbiljnim izjavama, ali izjavama koje direktno ugrožavaju mir i stabilnost u regionu. Ovakvi napadi bosanskih ministara, nažalost, nisu izuzetak, nego svakodnevna praksa. Političkoj eliti u Sarajevu smeta ekonomski jaka Srbija i suverena politika koju sporovodi predsednik Aleksandar Vučić zajedno sa Vladom Srbije.

Zato i ne čude konstantni napadi na predsednika, a sve s ciljem slabljenja Srbije i Republike Srpske. Naša poruka i politika je jasna - mir, stabilnost i gledanje u budućnost. Sa Bošnjacima u BiH hoćemo da imamo najbolje moguće odnose. Srbija priznaje nezavisnost BIH u postojećim granicama ali nikada nećemo odustati od podrške našem narodu u Republici Srpskoj.

Dejtonski sporazum je temelj mira u Bosni i Hercegovini i regionu, i svaki pokušaj njegovog podrivanja predstavlja opasnost za sve narode Balkana. Srbija će uvek braniti svoje interese i interese srpskog naroda, i neće dozvoliti da neodgovorne izjave i laži unesu nestabilnost - naveo je premijer Vučević..

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Exatlon

TV

Nova epizoda Informerove hit emisije "Na merama" u subotu od 20h!
Live TV

Nova epizoda Informerove hit emisije "Na merama" u subotu od 20h!

Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…

13.02.2026

09:12

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set