Tajkunski mediji pod palicom Dragana Šolaka poznati su po tome što zavitlavaju narod i šire laži, pa ponekad i demantuju sami sebi, kao što je sada slučaj.
Naime, danas u Valjevu održan protest protiv Rio Tinta. Međutim, Rio Tinto uopšte nema plan da tamo radi bilo šta, ali tajkunski mediji izveštavaju čitavo veče sa protesta i pominju upravo Rio Tinto.
Kompanija je reagovala na protest održan u Valjevu, da ironija bude veća, tajkuni su preneli saopštenje, a u naslovu su evidentno prikrili da su sve vreme lažno izveštavali, čak nisu dali konkretan naslov.
Foto: Foto: Printscreen
U nastavku vam prenosimo saopštenje Rio Tinta u celosti:
- Kompanija Rio Tinto poštuje pravo gradjana na miran protestu skladu sa zakonima Republike Srbije, ali je prinuđena da reaguje povodom lažnih navoda koje su pojedinci plasirali na protestu građana koji je večeras održan u Valjevu, a koji su pozivali građane "da se ujedine oko toga da se u okolini Valjeva ne rudari"."Jadar" je jedini litijumski projekat koji kompanija Rio Tinto razvija u Srbiji i nema planova za razvoj bilo kog drugog litijumskog Projekta na teritoriji Srbije.
- U periodu od 2010. do 2015. godine vršena su istraživanja prisustva litijuma i borata na teritoriji opština Valjevo. Na osnovu svih dobijenih rezultata, a u saradnji sa ekspertima kompanije Rio Tinto, ocenjeno je da pomenuta geološka istraživanja ne treba nastaviti jer se utvrđeni geološki potencijal, ne uklapa u poslovne planove kompanije.
- Svi radovi realizovani su u skladu sa odobrenom projektnom dokumentacijom i odgovarajućim odobrenjima nadležnog ministarstva, a svi rezultati istraživanja dostavljeni nadležnom ministarstvu kroz godišnje izveštaje. Nakon 2015. godine istraživanja su nastavljena samo u jadarskom basenu.
- Širenje netačnih informacija i neosnovanih optužbi shvatamo ozbiljno i koristićemo sva raspoloživa pravna sredstva kako bismo zaštitili reputaciju kompanije - naveo je Rio Tinto u reakciji zbog večerašnjeg protesta u Valjevu.
Zaključak je da tajkunski mediji koriste svaku priliku da šire paniku, uzemiravaju javnost bez ikakvog povoda i zavitlavaju narod da organuzuju proteste bez potrebe i ikakvog pokrića.
Opozicioni akademik Slobodan Vukosavić je gostujući na tajkunskoj televiziji Nova S udario na bivšu vlast, a sadašnju opoziciju, na DS i DSS rekavši da je Srbija postala rudarska kolonija još 2005. godine.
Andrijana Arnautović iz Srpske radikalne stranke raskrinkala je mrzitelja Srba Dinka Gruhonjića rekavši da je on jedan u nizu onih koji bi da od žrtve naprave dželata.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje svečanosti povodom inauguracije novih proizvodnih linija za buduću proizvodnju električnih vozila u modernizovanoj fabrici "Stelantis" u Kragujevcu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozicioni akademik Slobodan Vukosavić je gostujući na tajkunskoj televiziji Nova S udario na bivšu vlast, a sadašnju opoziciju, na DS i DSS rekavši da je Srbija postala rudarska kolonija još 2005. godine.
Rusija je privremeno obustavila prelazak ljudi, vozila, robe i tereta preko sedam železničkih graničnih prelaza prema Finskoj, Estoniji i Letoniji, od kojih se pet nalazi na finskom pravcu.
Dok predsednik Aleksandar Vučić u prvom redu na vojnoj paradi, bivša premijerka Jadranka Kosor odmah je potrčala da udari na Srbiju, a tajkunski Danas se ujedinio sa njom u pljuvanju sopstvenog predsednika!
Anafilaktički šok izazvan ujedom pčele, ose ili stršljena može dovesti do zastoja srca za samo 15 minuta, a jedino oružje je auto-injektor adrenalina koji ne sme svako da nosi.
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da su razgovori između MOL-a i Gaspromnjefta o NIS-u u toku i da su takvi razgovori teška stvar.
Kineski elektromobil "ora ballet cat" osmišljen je isključivo za žene i nudi nešto što nijedno auto pre njega nije imao: ogledalo za šminkanje sa kristalima, deo za ruž i selfi kameru.
Univezitetski klinički centar (UKC) Niš šalje sutra avionom Vlade Srbije svoj multidisciplinarni medicinski tim u Crnu Goru po pacijente povređene u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedelju na magistarlnom putu Lipci-Grahovo.
Apelacioni sud u Skoplju doneo je odluku koja menja sve u slučaju svirepog ubistva male Vanje Gorčevske, zločina koji je u 2023.godine podigao ceo region na noge i ostavio javnost u nemom šoku. Sud je ukinuo oslobađajuću presudu Aleksandru Gorčevskom, ocu zverski ubijene devojčice, i ceo predmet vratio na ponovno suđenje.
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice iz Niške Banje, a nakon prethodnog ročišta, ova pravosudna institucija donela je odluku da im ukine meru zabrane prilaska, sastajanja i komunikacije sa njihovim sinom, koji se nalazi u psihijatrijskoj ustanovi.
Podgorička policija uhapsila je E. Z. (41) zbog sumnje da je pokušao da opljačka kiosk u naselju Stari Aerodrom, a žrtva je bila niko drugi do njegova rođena supruga koja je u tom trenutku radila u objektu.
Iran je gađao američku vojnu infrastrukturu u Kuvajtu, Bahreinu i Kataru tokom noći i jutra kao odgovor na novi talas američkih napada na Islamsku Republiku.
Ruski stručnjaci analizirali su američki udarni dron „Hornet“, koji je, prema ruskim izvorima, presretnut sredstvima za elektronsko ratovanje i prizemljen gotovo neoštećen.
Francuska je početkom jula iz podzemnih skladišta povukla više od 200 miliona kubnih metara gasa, iako bi u ovom delu godine zalihe trebalo da se pune za zimsku grejnu sezonu.
Kris Džener, majka starlete Kim Kardašijan, tužnom objavom na društvenoj mreži Instagram saopštila je javnosti da je ostala bez majke Meri Džo Šenon, koju su svi u porodici oslovljavali nadimkom Em Džej.
Epl je godinama imao drugačiji pristup od Android proizvođača i nije se upuštao u trku za što većim kapacitetom baterije. Međutim, dolazak Ajfona 18 serije mogao bi da označi veliki preokret, jer se očekuje da će AEpl napraviti značajne promene i ozbiljnije odgovoriti na konkurenciju kada je u pitanju trajanje baterije.
Iako su savremene drogerije prepune različitih preparata koji obećavaju jaču, gušću i zdraviju kosu, mnogi ljudi i dalje veruju tradicionalnim kućnim receptima. Među najpoznatijim takvim metodama nalazi se utrljavanje male količine domaće rakije u vlasište,
Iako važe za jedno od najlakših povrća za uzgoj, tikvicama je nekada potreban mali podsticaj kako bi davale plodove sve do jeseni. Tajna iskusnih baštovana krije se u jednom jednostavnom koraku pre same sadnje malčiranju zemljišta.
Voditelj Milan Milošević gostovao je u emisiji "Demanti", gde je otkrio da mu je nuđeno vrtoglavih 10.000 evra kako ne bi objavio jednu vest, što je on odbio.
Pevačica Kaja Ostojić osvrnula se na performans poznatog repera Dragomira Despića Desingerice, koji je nedavno u Budvi šokirao javnost - ošišavši pola kluba.
Pevačica Dara Bubamara trenutno boravi na primorju gde uživa sa 20 godina mlađim dečkom, a neretko provode vreme i na luks jahti odakle se sada oglasila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.