Demanti povodom neistina Marinike Tepić: Ministarstvo pravde oglasilo se nakon laži opozicije
Podeli vest
Povodom iznošenja neistina narodne poslanice Marinike Tepić na konferenciji za novinare u Domu Narodne skupštine u vezi izmena i dopuna Krivičnog zakonika koje se odnose na bezbednost nastavnika i zaposlenih u obrazovanju, Ministarstvo pravde ističe da je to još jedna u nizu svesnih zloupotreba ove osetljive teme i pokušaj političkog profitiranja.
Saopštenje Ministarstva pravde prenosimo u celosti:
Postupci lidera pozicije tajkuna Dragana Đilasa, njegove desne ruke Marinike Tepić i prilepka i NATO lobiste Zdravka Ponoša su, u najmanju ruku neozbiljni, s obzirom na to da kukaju po svim opozicionim televizijama da predsednik Srbije Aleksandar Vučić neće sa njima u duel. Međutim, kada im to bude ponuđeno, oni od toga beže kao đavo od krsta.
12.09.2024
08:24
- Podsećamo da je na više sastanaka koji su održani u Vladi Republike Srbije na kojima su između ostalog prisustvovali predsednik Vlade Miloš Vučević i ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović, ministarka pravde Maja Popović upoznala predstavnike sindikata sa izmenama i dopunama Krivičnog zakonika kojim će između ostalog biti propisano krivično delo Napad na lice zaposleno u obrazovnoj ustanovi. Ministarka Popović je na sastancima sa sindikatima prosvetnih radnika predstavila i aktivnosti koje se preduzimaju i koje će biti preduzete radi donošenja izmena i dopuna Krivičnog zakonika. Izmene i dopune su poslate na mišljenje Evropskoj komisiji u toku avgusta ove godine, a o predloženim izmenama i dopunama biće sporovedena i javna rasprava od 1. oktobra 2024. godine. Očekuje se da izmene i dopune Krivičnog zakona budu usvojene u Narodnoj skupštini krajem ove godine.
Napominjemo da će izmene i dopune biti sveobuhvatne i da su prilikom njihove pripreme razmotrene i prihvaćene i druge inicijative, kao što je inicijativa Udruženja roditelja dece stradale u saobraćaju koju je podržao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a koje se odnose na pooštravanje kazni zatvora za krivično delo Teška dela protiv bezbednosti saobraćaja i inicijativa predsednika Aleksandra Vučića za pooštravanje kazni zatvora za krivično delo Nasilje u porodici i grupu krivičnih dela protiv polne slobode. Takođe biće pooštrene kazne zatvora za krivično delo Nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija,.
Zato ovakav nastup Marinike Tepić predtsvalja najgori oblik politikanstva, a posebno je štetan, jer ima za cilj obmanjivanje građana Srbije. Nastupi opoziconih lidera ne doprinose objektivnom sagledavanju stanja u društvu, već predstavljaju neuspele pokušaje destabilizacije države zarad ličnih interesa. Stvaranje tenzije neuspelim pokušajem obmanjivanja u trenutku borbe za Srbe na Kosovu i Metohiji, pokazuje neodgovornost opoziconih lidera za njihov položaj i opstanak.
Miljenica tajkuna Dragana Đilasa, Marinika Tepić ponovo se ispalila kada joj se primer rudarenja u Portugaliji obio o glavu.
10.09.2024
20:26
Za razliku od Marinike Tepić, Vlada Republike Srbije čvrsto stoji uz svoj narod na Kosovu i Metohiji pružajući mu podršku za opstanak na vekovnim ognjištima - piše u Saopštenju Ministarstva pravde.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marinika Tepić, najpoznatija srpska preletačica, kreatorka najbizarnijih laži na srpskoj političkoj sceni, uključujući i laž o plantaži marihuane u Moroviću, napala je Olju Bećković, voditeljku Utiska nedelje.
Jedan od vođa blokadera Vladimir Štimac ponovo se oglasio se na društvenim mrežama, pozivajući građane na protest u Novom Pazaru koji se održava 21. decembra.
Britanska vlada izdala je dozvolu za prebacivanje Ukrajini 2,5 milijarde funti, za koje je ruski milijarder Roman Abramovič prodao fudbalski klub „Čelsi“. Ta sredstva su zamrznuta od 2022. godine.
Predpraznični vikend u Hrvatskoj obeležile su velike gužve na graničnim prelazima, posebno na Županji–Orašju prema BiH, gde je kolona trajala ceo dan, dok se na Bajakovu prema Srbiji za putnička vozila čekanje na izlazu predviđa i do devet sati.
Teška tragedija dogodila se danas na skijalištu Savin Kuk na Durmitoru, gde je nemački državljanin Hetner Sebastijan (34) izgubio život nakon što je ispao iz korpe sa visine od oko 70 metara, dok je njegova supruga (30) u nesreći zadobila teške telesne povrede.
Osoba iz Živinica za kojom je bilo raspisano osam poternica policijskih i pravosudnih organa uhapšena je u tuzlanskom naselju Miladije nakon što je pokušala da pobegne policiji, a kod njega je pronađen kilogram i po droge, oružje, municija i više od 50.000 KM.
Državljanin Nemačke Hetner Sebastijan (34) stradao je danas u teškoj nesreći na skijalištu Savin Kuk na Durmitoru dok je njegova supruga (30) teško povređena.
Plaćene ubice iz Australije kojima preti smrtna kazna zbog mafijaškog ubistva Srbina Živana Radmanovića (32) na suđenju u Okružnom sudu u indonežanskom gradu Denpasaru, otkrili su da je njihova meta na Baliju prvenstveno bio Sanar Ganim (35), prijatelj i pašenog ubijenog.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da održavanje izbora u toj zemlji zavisi od dva ključna faktora - bezbednosne situacije i zakonodavnog okvira, kao i da su pripreme već započete.
Izraelski zvaničnici, predvođeni premijerom Benjaminom Netanjahuom, sve su zabrinutiji zbog ubrzanog obnavljanja iranskog programa proizvodnje balističkih raketa, koji je bio oštećen u ranijim izraelskim vojnim udarima, i planiraju da o toj pretnji uskoro obaveste predsednika SAD Donalda Trampa, prenosi NBC News pozivajući se na izvore upoznate sa planovima.
Selma Ergeč, turska glumica koja glumi Sultaniju Hatidže u "Sulejmanu Veličanstvenom" ponovo je u centru pažnje – ali ovaj put zbog drastične promene imidža i misterioznog privatnog života.
Android korisnici najviše žele povratak 3.5 mm priključka za slušalice, lako zamenjive baterije i microSD slota. Ove praktične funkcije su nestale sa modernih telefona, što stvara frustracije kod mnogih.
Zima za mnoge pse nije uvek bezbrižna. Kao i ljudi, i oni mogu biti osetljivi na sezonske promene koje utiču na njihovu energiju, raspoloženje i ponašanje. Veterinar je otkrila koji su to simptomi depresije kod pasa.
Plus-sajz influenserka Aleks Aspazija (31) izazvala je pravu pometnju tokom nedavne posete Parizu kada je sela u krilo Deda Mrazu, koji je pod njenom težinom od 171 kilogram gotovo izgubio ravnotežu.
Rakuten Viber je najavio partnerstvo sa kompanijom DoubleVerify s ciljem unapređenja transparentnosti, bezbednosti i efikasnosti oglašavanja na svojoj platformi.
Voditeljka Ana Radulović progovorila je o najtežem periodu u ovoj godini, kada je bivša devojka Nenada Marinkovića Gastoza pokrenula priču da postoji njihov intimni snimak.
Pevačica Slađana Mandić otkrila je kako se nije razvela od supruga MMA borca Ajlina Ahmića, ali da su kratko vreme bili razdvojeni i da se kaje jer su deca propatila.
Pevačica Nataša Bekvalac se na početku karijere razmišljala da li uopšte da snimi pesmu "Mali signali", ali je na kraju donela pravu odluku zahvaljujući Marini Tucaković
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar