Glumac Vladimir Balašćak sa stalnim angažmanom u Pozorištu ''Dobrica Milutinović'' u Sremskoj Mitrovici, laureat međunarodnih priznanja za ulogu Raskoljnjikova po motivima ''Zločina i kazne'', slobodno vreme provodi na svojoj mini farmi koza, praveći sireve i sapune!
- Od malih nogu volim prirodu i životinje, a najlepše dane detinjstva proveo sam kod bake u sremskom selu Berkasovo. Naše porodično imanje u Laćarku podseća na Nojevu barku, jer tu imamo raznih vrsta životinja, kokoške, patke, guske, ćurke, svinje, cverglane, fazane, kuce, mace, a već nekoliko godina i alpske koze. Sve je počelo od jareta koga sam dobio na poklon, da bih sad već imao svoju malu farmu - priča za Informer Vladimir Balašćak, najpoznatiji i najnagrađivaniji mitrovački glumac.
Ističe da se za najzahtevnije dramske role poput Raskoljnjikova spremao čuvajući stado od 20 koza, koje mu zauzvrat daju dobru energiju, mir i koncentraciju.
Foto: Privatna arhiva
- Boravak u prirodi i sa ljubimcima pravi je užitak, donoseći mi u ovim smutnim vremenima neophodan mir i spokoj. Ovde dobijam ideje za knjige koje pišem, tu sam i koncipirao obimnu monografiju, koja uskoro treba da izađe iz štampe, posvećenu Ireni Kolesar, slavnoj glumici rusinskog porekla, junakinji našeg prvog posleratnog filma ''Slavica" - kaže Balašćak, koji je i predsednik Društva Rusina Sremske Mitrovice.
Po starim recepturama koje je nasledio od bake i prabake iz Berkasova zajedno sa majkom Branislavom u maloj improvizovanoj radionici u dvorištu porodične kuće u Laćarku, Balašćak pravi sireve i sapune od kozjeg mleka.
Foto: N. B.
- U početku mi je to bio hobi i razonoda, sapune sam poklanjao drugaricama, ali u ovim nesigurnim vremenima za nas umetnike mini farma mi sad dobro dođe kao dodatni izvor prihoda i omogućava da sebi ispunim neke želje, sanjana putovanja i kupovinu knjiga - naglašava Balašćak.
Pred Balašćakom je krcata pozorišna sezona, jubilarno izvođenje monodrame ''Kraljev put'' o sudbini kralja mučenika Petra Drugog Karađorđevića, predstava ''Srem naša kuća'', ali i premijere novih predstava, koje kao lider Pozorišne trupe ''Irena Kolesar'' za sada ljubomorno čuva od javnosti.
Foto: Privatna arhiva
- Svaki slobodan trenutak provodim među mojim kozama, koje sve imaju imena po velikim rolama holivudskih hitova. Njima recitujem poeziju, pevam balade i ruske romanse, uvežbavam nove uloge - kaže Balašćak, najbolji Raskoljnjikov na međunarodnim festivalima kamernih scena, od kojih mu je najdraže specijalno priznanje uručeno u Staroj Rusi, u Spomen kući velikog Fjodora Mihajloviča Dostojevskog.
U akciji pripadnika policije PU Sremska Mitrovica proteklog vikenda na teritoriji grada pronađeno je čak 105 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom alkohola, od kojih su većinu činili biciklisti!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U akciji pripadnika policije PU Sremska Mitrovica proteklog vikenda na teritoriji grada pronađeno je čak 105 vozača koji su upravljali vozilom pod dejstvom alkohola, od kojih su većinu činili biciklisti!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević dotrčao je kod hrvatskih medija i preko njih otkrio svoje političke fantazije, istovremeno preteći aktuelnoj vlasti u Srbiji.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstavio je javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Skupina koja sebe naziva studentima u blokadi je još jednom pokazala da kada ne maltretiraju i ne napadaju građane Srbije kojima ne daju da mirno žive, onda napadaju i maltretiraju jedni druge.
Eparhija raško-prizrenska izrazila je danas duboku zabrinutost i najodlučniji protest povodom postupanja tzv. kosovske policije tokom i naročito nakon jučerašnjeg obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu.
U istoriji pravosuđa postoje trenuci kada svedoci, teorije i spekulacije padaju u vodu pred jednim jedinim, neoborivim materijalnim dokazom. Tehnologija, forenzika i digitalni tragovi danas kroje sudbinu optuženih, a neki od najpoznatijih procesa u Srbiji i svetu prelomljeni su upravo u sekundi kada je na sto iznet dokaz koji je promenio sve.
Putevi opojnih droga se ukrštaju u Srbiji jer se nalazi na geografskoj sponi Evrope u Azije, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član svetske Asocijacije šefova policija.
Viši sud u Bijelom Polju ukinuo je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Podgorici od 3. oktobra prošle godine i vratio predmet "Tunel“ na ponovno suđenje.
Prava drama odigrala se večeras u samom centru Novog Sada, kada je izbio požar u Kosovskoj ulici. Prema prvim informacijama, vatrena stihija je zahvatila jedan napušteni objekat, a gust dim je brzo počeo da se širi okolnim ulicama.
Nepoznata osoba ostavila je torbu u blizini zgrade u Monaku, koja je eksplodirala ubrzo nakon toga. Prema prvim izveštajima sa terena, najmanje tri osobe su povređene u ovoj eksploziji.
Tokom 28. juna i u noći na 29. jun, jedinice Odbrambenih snaga Ukrajine izvele su seriju koordinisanih udara na niz važnih vojnih ciljeva pod kontrolom ruskih snaga.
Oružane snage Ruske Federacije izvele su seriju snažnih vazdušnih udara na ukrajinske vojne i industrijske ciljeve u Harkovu, koristeći teške razorne avio-bombe tipa FAB opremljene univerzalnim modulima za planiranje i korekciju (UMPK).
Sve je izvesnije da se situacija oko Ukrajine dramatično usijava, a kijevski mediji otvoreno upozoravaju da Belorusija i Rusija možda planiraju "nešto užasno" uz pomoć Kine.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Plaža Glifoneri, koja se nalazi oko 7 kilometara od Limenasa na ostrvu Tasos, predstavlja odličan izbor za sve koji žele da uživaju u mirnom ambijentu i prirodnoj hladovini.
Ako zadobijete opekotine od sunca, važno je da što pre pružite koži odgovarajuću negu. Osim što treba da rashladite kožu i unosite dovoljno tečnosti, oporavak mogu da olakšaju i pojedini prirodni sastojci.
Srbi bruje o vreloj sceni sa Music Week-a kada su se smuvali Indodjija i Đekson, koji je dosta stariji od nje, a malo ko zna da je Đekson drug njenog rođenog brata.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.