U većem delu Srbije danas će biti pretežno sunčano i toplije, a na jugu i jugoistoku promenljivo oblačno, ponegde sa kratkotrajnom kišom.
Vetar će biti slab i umeren, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura od 13 do 18, najviša od 22 do 27 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod
U Beogradu pretežno sunčano i toplije. Vetar slab, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura 16, najvisa 24 stepena..
Foto: printscreen rhmz
Izgledi vremena u Srbiji za narednih sedam dana - do 1. jula:
Pretežno sunčano i toplije. Posle podne, uz lokalni razvoj oblačnosti, ponegde su mogući kratkotrajna kiša i pljusak. Od petka najviša temperatura oko 30 stepeni.
Republički hidrometeorološki zavod ponovio je upozorenje da će i danas iznad većeg dela Srbije lokalno biti velika količina padavina, 40 i više litara po kvadratnom metru za 24 časa.
Prema vremenskoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Beogradu se u narednih sedam dana očekuje stabilno, sunčano i veoma toplo letnje vreme.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje na vremenske nepogode koje će danas, ali i narednih dana, pogoditi neke delove Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeorološki zavod ponovio je upozorenje da će i danas iznad većeg dela Srbije lokalno biti velika količina padavina, 40 i više litara po kvadratnom metru za 24 časa.
Zvanični nalog Telegrama na društvenoj mreži Iks objavio je fotografiju podignutog srednjeg prsta neposredno nakon vesti da je Rusija optužila osnivača platforme Pavela Durova za pomaganje terorističkim aktivnostima.
Iran je razmatrao lansiranje balističke rakete na jednu od ukrajinskih luka na Crnom moru kao odgovor na ukrajinski napad na iranski teretni brod u Kaspijskom moru, ali je udar zasad odložen posle hitnih diplomatskih kontakata Teherana, Kijeva i Evropske unije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa delegacijom UFC (Ultimate Fighting Championship), koju će predvoditi predsednik organizacije Dejna Vajt.
Ako blokaderi nekim čudom pobede na vanrednim parlamentarnim izborima koji će biti održani u oktobru ili novembru, od Srbije neće ostati kamen na kamenu.
Osma akcija preventivnih pregleda u ruralnim sredinama šalje jasnu poruku: sistem se menja, a odgovornost se konačno preuzima na terenu. Ministarstvo zdravlja, UKC Niš i Institut „Niška Banja" udružili su snage da preseku dugogodišnji problem , kasno otkrivanje bolesti koje odnose najviše života.
Radenko Đ. (60) preminuo je pre nekoliko dana nakon što ga je, supruga izbola kuhinjskim nožem u selu Korenita kod Loznice, a kako komšije kažu za Informer.rs, ona je imala plan kako da se izvuče i ne odgovara za zločin.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i Više javno tužilaštvo u Pančevu rasvetlili su jezivo razbojništvo u pokušaju koje se dogodilo u Vršcu, kada je četvoročlana grupa upala u kuću sedamdesettrogodišnje žene i fizički je napala.
Šesnaestogodišnji spasilac Rajder Vilijams rizikovao je život da iz podivljalog okeana izvuče desetogodišnjeg dečaka, a snimak njegove borbe sa ogromnim talasima stigao je i do predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski priznao je da povratak Krima trenutno nije deo konkretne agende Kijeva, uprkos pojačanim ukrajinskim napadima na poluostrvo.
Iran bi u narednim nedeljama trebalo da dobije prvu isporuku iz paketa od 300 do 400 kineskih prenosivih raketnih sistema protivvazdušne odbrane, dok Teheran ubrzano obnavlja zaštitu vojnih objekata i strateške infrastrukture posle višemesečnih udara Sjedinjenih Američkih Država i Izraela.
Direktor kompanije koja se bavi razvojem bespilotnih letelica Andrej Čerezov teško je ranjen u pokušaju ubistva u Tuli. Napadač ga je sačekao u ulazu zgrade u kojoj živi, ispalio tri hica i pobegao, prenose ruski mediji.
Tokom leta mnoge žene biraju da teške i intenzivne parfeme zamene laganijim, svežijim mirisima. Zbog toga voćne note svake godine zauzimaju posebno mesto među najpoželjnijim mirisnim trendovima
Postoji jedan tajni sastojak koji satarašu daje poseban ukus. Dovoljno je da ga dodate pred sam kraj kuvanja, a jelo će postati slađe, bogatije i još ukusnije.
Učiteljica iz Italije Elena Maraga (29) dobila je otkaz u katoličkom vrtiću nakon što su roditelji njenih učenika prepoznali njene fotografije objavljene na internetu i prijavili je upravi ustanove.
Lavanda, muškatle i juka spadaju među najlepše biljke za dvorište jer uspevaju i uz minimalnu negu, a tokom cele sezone donose boje, mirise i raskošan izgled.
Mnoge namirnice koje su potpuno bezbedne za ljude mogu izazvati ozbiljne zdravstvene probleme kod pasa - od stomačnih tegoba do trovanja opasnog po život.
Pevačica Katarina Živković progovorila je po prvi put malo više o svom partneru Nebojši Stojkoviću Stojketu, ali i otkrila da joj je najveća podrška baš on!
Voditeljka Bojana Lazić danas proslavlja jubilarni 40. rođendan, a u ponoć je usledilo iznenađenje od prijatelja i porodice koji su se okupili u jednom kaficu kako bi joj čestitali divan dan.
Stanija Dobrojević nakon pobede u "Eliti 9" otišla je na totalni remont lica, a kako smo saznali ukupna cena tretmana koje je Stanija uradila iznosi 1.300 evra.
Pevač Peđa Medenica ispričao je urnebesnu anegdotu sa nastupa, kada su ga dva mladića "isprozivala" zbog prezimena, a da nisu znali da ih je pevač čuo.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.