(FOTO) SPECIJALNO VASPITANJE: Deca jedne prokupačke škole na neobičan način stiču znanja o prirodi, EVO O ČEMU SE RADI
Podeli vest
Prokupačka Osnovna škola “Ratko pavlović Ćićko” ima jednu dugu i lepo tradiciju, da učenici usvajaju znanja iz biologije u prirodi
Oni godinama vikendom organizuju “ekspedicije” po planinama oko Prokuplja i taj dan provedu proučavajući živi svet u okruženju. Akcije su dobrovoljne, ali kako kaže nastavnik biologije mr Dejan Živković, čak 46 učenika sedmog i osmog razreda uključilo se u akciju.
Na petnaestak kilometara od Kuršumlije, na mestu gde se u reku Toplicu uliva Lukovska reka, voda je prepuna smeća, a najviše ima plastičnih flaša
08.09.2020
13:01
- Sa koleginicom Marijom Antić i Planinarsko sportskim klubom “Toplica” svake godine organizujemo pešačke akcije oko Prokuplja. Ovog puta priključio nam se i kolega Ivan Stebih, profesor fizičkog. Obično bude po dvadesetak nas, ali ovoga puta čak 46 učenika je krenulo.
Foto: LJ.S.
Bio sam prijatno iznenađen. Deca su se uželela druženja, prirode i mislim da su im biljke i životinje na ovaj način mnogo bliže i razumljivije - kazao je Živković. Da je to pravi način da se mladima približi priroda potvrđuju i učesnikci akcije. Tako Una Gojković koja je osmi razred kaže da je dan bio nezaboravan.
- Lepo smo šetali, pričali, slušali gradivo i sve na licu mesta videli. Svaku biljku koju smo uživo primetili, pamtićemo zauvek i zato mislim da je ovo odličan način da se uči. Ova subota je bila fenomenalna i žao mi je što svakog vikenda nema istih akcija- kazala je Una.
Sa njom se slaže i Sara Čaprić koja već dve godine učetvuje u učenju u prirodi.
- Nastavnici nam na ovaj način bolje dočaraju živi svet i upoznaju nas sa sredinom u kojoj živimo. Usput se družimo, šalimo i mnogo naučimo. Verujte, saki put je sve lepše- očarana je Sara.
Foto: LJ.S.
Deca su ovoga puta prešla dvanaest kilometara, a polazna tačka im je bila plato u Gariću. Odatle su krenuli preko Sokolice do Vodica i nazad za Prokuplje preo Bolutskog kamena. Kroz avanturu su ih vodili članovi PSK “Toplica” koji kažu da je zadovoljstvo planinariti sa decom.
- Saradnja sa Ćičkovom školom je već tradicija, kao is a Školom sporta “Tigrići” i mi uvek kao klub podržavamo ove akcije i trudimo se da pomognemo. Kod nas je besplatna planinarska članarina za decu i svake godien je sve više mališana koji nam se priključuju- kaže predsednik PSK “Toplica” Darko Žarić.
Foto: LJ.S.
I tako svi zajedno, čine jednu ekipu koja je sve popularnija i u kojoj se decauče koliko je priroda lepa, snažna i koliko je treba poštovati. Akciju podržavaju i roditelji, pa se često dešava da čitave porodice krenu. Naravno, za sve je potrebna samo dobra volja, sendvič i patike koje ne žuljaju, ostalo je lako….
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako za Informer tvrdi izvor blizak bezbednosnim crnogorskim službama (ime poznato redakciji), iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Zbog smrti Ivana Vijoglavina (35) iz Aradca, čije je telo bačeno u Tisu uhapšene su dve osobe. On je nestao 3. januara ove godine posle boravka u kafani.
Tokom večernjih sati u čačanskom naselju Suvi Breg, došlo je do ogromnog požara kada se, prema prvim nezvaničnim informacijama, zapalila stolarska radionica.
Eskalacija napada na ključne naftne i gasne objekte na Bliskom istoku preti da pokrene novu fazu sukoba, sa ozbiljnim posledicama po globalno snabdevanje energijom i svetsku ekonomiju.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu održao je vanrednu konferenciju za medije na kojoj je govorio o aktuelnoj situaciji na frontu, dok se sukob sa Iranom dodatno zaoštrava.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski izjavio je da postoje signali iz Sjedinjenih Američkih Država o skorom nastavku mirovnih pregovora, uz upozorenje da Rusija ne sme da uđe u njih sa jačom pozicijom.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar