ZLATIBOR PUN KAO OKO! Na srpskoj planinskoj lepotici dnevno boravi 25.000 turista
Podeli vest
Zlatibor je tokom letnjih meseci bio je pun turista, a na planini i dalje boravi do 25.000 turista dnevno, a prema proceni ovdašnjih turističkih radnika takav promet zadržaće se sigurno do kraja avgusta.
Direktor Turističke organizacije Zlatibor Vladimir Živanović podseća da je pored rekonstruisanog Kraljevog trga, koji je zahvaljujući velikim ulaganjima opštine Čajetine dobio potpuno novi izgled, brojne turiste ovog leta dočekalo jezero ispunjeno potpuno čistom izvorskom vodom, sa dve velike dekorativne prskalice i drugim sadržajima koji krase ovaj planinski biser.
Poznati izvođači narodne muzike učestvovali su na 27. radio-televizijskom festivalu "Moravski biseri'", koji je u sredu održan na Kraljevom trgu na Zlatiboru
26.08.2021
10:50
- Oko jezera je postavljena drvena zaštitna ograda koja se na najlepši način uklopila u celokupan planinski ambijent, a posetioci Zlatibora sada uživaju odmarajući se na klupicama raspoređenim duž obale. Po obnovljenom koritu postavljena je dekorativna rasveta u obliku zvezdanog neba.
Foto: To Zlatibor
Svetlosni snopovi koji imaju mogućnost promene boje i efekata tokom večeri posebno naglašavaju lepotu jezera - kaže Živanović i dodaje da nesvakidašnje bočne prskalice, koje su jezeru dale posebnu draž, kao i tirkizna boja, očigledno su veoma atraktivne za fotografisanje, te su fotografije sa tim detaljima preplavile društvene mreže. .
U narednom periodu biće nastavljeni radovi na uređenju centra Zlatibora. Nova zlatiborska promenada koja je povezala šetalište sa Kraljevim trgom jedno je od omiljenih mesta gostiju za šetnju i uživanje. Za naredni period planirano je da se uredi promenada od Kraljevog trga i zlatiborske pijace ka hotelu "Tornik".
- Tako će pešačkom zonom biti povezan veliki deo Zlatibora, a nova staza biće lepo uređena kao i pešačka zona koja je nedavno završena. Svi zaljubljenici u Zlatibor moći će da se šetaju promenadom od malog kružnog toga na početku šetališta, preko trga, do hotela "Tornika", a onda da nastave ka stazi do spomenika na Šumatnom brdu, što je jedna od najlepših lokacija na Zlatiboru - kaže direktor TO Zlatibor.
Prema njegovim rečima, Zlatibor je tokom letnjih meseci bio pun turista, a sudeći prema rezervisanim kapacitetima u hotelskom i privatnom smeštaju, zadovoljavajuća je popunjenost i tokom septembra.
Foto: To Zlatibor
- U vreme kada je epidemiološka situacija svuda u svetu još uvek nestabilna i kada turizam trpi verovatno najveću štetu, mi zaista ne bismo smeli da budemo nezadovoljni ovogodišnjom posetom. Na planini i dalje boravi do 25.000 turista dnevno, a takav promet zadržaće se sigurno do kraja avgusta - najavljuje direktor TO Zlatibor.
Ove godine turisti su uživali u bogatom programu "Zlatiborskog kulturnog leta" koje je bilo organizovano čak na tri lokacije. Najveći broj gostiju je, po tradiciji, uživao u koncertima, nastupima folklornih društava, festivalima na Kraljevom trgu. Književne večeri i besede, organizovane na platou ispred crkve na Zlatiboru, bile su veoma posećene.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznati izvođači narodne muzike učestvovali su na 27. radio-televizijskom festivalu "Moravski biseri'", koji je u sredu održan na Kraljevom trgu na Zlatiboru
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Blokaderska glumica Svetlana Ceca Bojkovića je do pre samo četiri, pet godina, dok joj je muž bio ambasador, sa oduševljenjem dočekivala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, hvalila je vlast i sve joj je bilo bajno i krasno, da bi sada kada on više nije na toj funkciji počela najstrašnije da napada svoju zemlju, ali i narod.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom predstavljanja programa Srbija 2030 govorio i o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova.
U opozicionoj emisiji "Utisak nedelje", koja promoviše blokadersku politiku, gostuje sin Predraga Markovića, potpredsednika SPS-a, i brat glumice Mione Marković, glavne blokaderke - Vukan Marković.
Više tužilaštvo u Beogradu, posebno odeljenje za Visokotehnološki kriminal (VTK), dalo je nalog policiji za identifikaciju lica koje je pretilo Vučiću i njegovoj porodici, ali i hapšenje.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
G. D. zadobila je stravične povrede kada su je napali vlasnički psi u dvorištu kuće na Voždovcu, a sada je prvi put za medije pričala njena Ćerka Milica D. i otkrila sve detalje.
Sedam osoba je poginulo, a više od 10 je povređeno, uključujući decu, nakon što je ruski balistički projektil pogodio stambenu zgradu u Harkovu, saopštio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski
Cene energije štete Evropi i dovode u pitanje njenu konkurentnost, izjavio je Kiril Dmitrijev, specijalni izaslanik predsednika Ruske Federacije za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
Danas će protiv Irana biti izveden veoma snažan udar, najavio je predsednik SAD Donald Trump, nagoveštavajući da će u napadima biti pogođeni ciljevi koji do sada nisu bili razmatrani.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Belmuž, starinsko jelo iz pirotskog kraja, pravi se od svega nekoliko sastojaka, ali zahteva strpljenje i stalno mešanje, zbog čega su ga spremali muškarci.
Bivša rijaliti učesnica Miljana Kulić javno je iznela detalje ugovora Maje Marinković i otkrila da je starleta imala poseban uslov za ulazak "Elitu 9".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar