• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: logično.com

12.01.2018

19:49

AMERIKANCI MASOVNO KUPUJU RUBLJE I RUSKE DRŽAVE OBVEZNICE: Posao je dobar, a lova laka, TOGA IMA SAMO KOD BAĆUŠKA!

Vesti

AMERIKANCI MASOVNO KUPUJU RUBLJE I RUSKE DRŽAVE OBVEZNICE: Posao je dobar, a lova laka, TOGA IMA SAMO KOD BAĆUŠKA!

Podeli vest

Strani investitori sa početkom godine sve više gledaju na valute i državni dug zemalja u razvoju, uključujući Rusiju. Početkom januara najveći američki deoničarski fond "iShares J.P. Morgan USD Emerging Markets Bond ETF" otkupio je državne obveznice na tržištima od Meksika do Rusije, a priliv kupaca je bio bez presedana u povesti fonda

Fond je za samo četiri dana u primio 555,2 miliona dolara u novih sredstava, tako da je prva trgovinska sedmica 2018. fondu donela 1,7 puta više novca nego što je uspeo naplatiti cele prethodne godine. Podsetimo, fond je 2017. naplatio 311,5 miliona dolara.

Dnevni priliv je srušio rekord fonda od njegova postojanja, kada je u januaru 2012. priliv iznosio 312,6 miliona dolara.

Ulagači čekaju zarade i spremni su da rizikuju, kupuju obveznice zemalja čiji je kreditni rejting blizu razine "džank" i 2017. u obveznice tih zemalja kroz fond su uložili 3,8 milijarde dolara.

U visini ulaganja u fondu prednjače državne obveznice Argentine, koje su se nakon duge pauze vratile na tržište, potom obveznice Ugande i ruskog Ministarstva finansija s rokom otkupa do 2030. godine.

Ekonomisti kažu da je Rusija u relativno dobroj poziciji, s obzirom na to da njen nacionalni dug iznosi 19,38 odsto BDP, odnosno tek nešto više od 195 milijardi dolara. Moskva nema nikakvih problema u redovnom servisiranju duga, što se za ostale zemlje ne može reći.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

"Dobor veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobor veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set