ZAPREPAŠĆUJUĆE! Nikola Jokić pao u MVP trci, jedno ime se izdvaja!
120. 03. 2026. u 20:37 >> 20:39
220. 03. 2026. u 20:37 >> 20:39
Vesti
Glavno pitanje je da li će Putin oboriti svoj rekord i održati govor duži od dva sata, budući da je do sada njegov najduži govor trajao sat i 55 minuta, koji je održao prošle godine.
Najkraće Putinovo obraćanje Federalnoj skupštini od 48 minuta dogodilo se 2004. i 2005. godine, međutim ako se uzme u obzir prosek, njegovi govori su trajali oko sat i 15 minuta.
Foto: printscreen/sputnik
Ruski predsednik Vladimir Putin poručio je danas da Rusija treba da se kreće samo napred i da to kretanje ubrza. Foto: printscreen russia today
Putin je, na početku godišnjeg obraćanja u Federalnoj skupštini, rekao da ljudi moraju da osete promene i da se situacija menja nabolje, prenosi ruska agencija Tas s.
Konstatujući da je Rusija ušla u veoma komplikovan demografski period, Putin je rekao da je glavni zadatak da se sačuva ruski narod i da se podrže mladi koji formiraju porodicu, pošto je natalitet u opadanju.
- Više dece - manje poreza - poručio je Putin povodom novih mera o povećanju nataliteta u zemlji.
On je podsetio na nove mere koje su uvedene za porodice - novčane naknade za prvo i drugo dete, nevezano za region Ruske Federacije gde se dete rodilo.
- Rešenje demografskih problema direktno je povezano sa smanjenjem siromaštva - ukazao je Putin i precizirao da je 2000. godine siromašnih bilo oko 40 miliona ljudi, dok je danas taj broj smanjen više nego duplo, na oko 19 miliona, prenosi Sputnjik.
Rusija je bila i biće suverena nezavisna država - ili će biti takva ili je uopšte neće biti, poručio je danas ruski predsednik Vladimir Putin. Foto: printscreen russia today
- Rusija ne može da bude država ako nije suverena. Neke zemlje to mogu, ali Rusija ne. To je aksiom - istakao je Putin je u govoru u Federalnoj skupštini, koji je ovog puta trajao sat i 27 minuta, čime nije oborio rekord od sat i 55 minuta, prenose Ria Novosti.
Kako se navodi, govor predsednika Rusije najmanje je 33 puta prekidan aplauzima poslanika.
Putin je istakao i da Rusija nema nameru prva da razmešta rakete u Evropi, ali da će, ukoliko Amerika to učini, Rusija to shvatiti kao pretnju.
U tom slučaju Moskva će biti prinuđena da razmesti naoružanje kako bi mogla da gađa ne samo teritorije gde su razmešteni raketni sistemi, već i teritorije gde se nalaze centri za donošenje takvih odluka, kazao je Putin, prenosi Sputnjik.
Putin je rekao i da "antiruska politika ne odgovara interesima SAD" i američkim partnerima predložio da proračunaju domet i briznu ruskih sistema naoružanja i tek na osnovu toga da donose odluke,
Bezbednost Rusije će biti osigurana, istkao je on.
Putin je dodao da je Rusija spremna za dijalog, ali da neće više da kuca na zatvorena vrata.
- Rusiju je potrebno očuvati kao civilizaciju koja je zasnovana na mnogovekovnim tradicijama i vrednostima. Potrebno je ujediniti se i svesno napraviti izbor u korist solidarnog razvoja Rusije - kazao je Putin.
Govorio je i o izlasku SAD iz Sporazuma o raketama srednjeg i malog dometa rekavši da su od trenutka potpisivanja tog dokumenta do danas mnoge zemlje radile na razvoju takvog naoružanja, dok Vašington i Rusija to nisu.
Prema njegovim rečima, Amerika je trebalo tako i da kaže, a ne da izmišlja kojekakve razloge da istupi iz Sporazuma.
Obraćanje u Federalnoj skupštini Putin je završio rečima da će konsolidacija društva, ali i sigurnost u svoje mogućnosti biti glavni uslov za uspeh zemlje.
- Rusija će zasigurno osigurati sopstveni uspeh - zaključio je Putin.
Ruska agencija Tas s navodi da je Putin najduži govor održao prošle godine, u trajanju od sat i 55 munita, a najkraće obraćanje od 48 minuta imao je 2004. i 2005. godine.
U proseku su Putinovi govori trajali po sat i 15 minuta, dok je Dmitrij Medvedev tokom godina kada je obavljao predsedničku funkciju prosečno govorio po sat i 20 minuta.
Putinovo prvo obraćanje parlamentu iz 2000. godine, po stupanju na dužnost predsednika Rusije, imalo je najmanji broj reči - 5.146, dok je njegov prošlogodišnji govor i po tome bio najobimniji i sastojao se od 11.428 reči.
Navodi se da predsednički govor obično prati oko 1.000 zvanica, među kojima su poslanici gornjeg i donjeg doma ruskog parlamenta, ministri, zvaničnici predsedničke administracije, Ustavnog i Vrhovnog suda, diplomate, novinari i drugi. Najmanje ih je bilo tokom prvog Putinovog govora - 980, a rekordnih 1.100 zvanica je zabeleležno 2013. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Građani Crne Gore, koji kroz poreze pune državni budžet, narednih 12 meseci mogli bi da finansiraju funkcionersku nadoknadu Mirjani Pajković ukoliko ona podnese zahtev za njeno ostvarivanje.
20.03.2026
19:54
Prava “drama” odigrala se tokom jutrošnje promocije izborne liste „Kladovo ima nas – vreme je za promene“ na lokalnoj pijaci u selu Brza Palanka, a sve ukazuje na to da su blokaderi svesno izmislili incident kako bi obmanuli javnost i pokušali da izvuku političku korist!
20.03.2026
20:51
Iz Hrvatske su prethodnih dana stizale pretnje iz Domovinskog pokreta da pre nego Srbija upotrebi kineske balističke rakete na ruskim MiG-ovima, "spremi i upali traktore, jer će proći kao 1995. godine u Oluji".
20.03.2026
17:28
Željka Cvijanović, srpski član Predsedništva BiH izjavila je da je neozbiljno reći da je BiH na korak do članstva u NATO savezu ili da su ispunjeni svi uslovi da BiH dobije poziv za članstvo.
20.03.2026
18:00
Izjave blokaderskog analitičara Dragomira Anđelkovića u kojima javno proziva rektora Vladana Đokića izazvale su buru u zgubidanskim redovima.
20.03.2026
18:46
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
20.03.2026
10:30
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo Igor Ćurčić započeo je emisiju stihovima koje je napisao za ovu priliku.
19.03.2026
16:11
Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.
19.03.2026
12:04
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
20.03.2026
20:00
Stanje na tržištu nafte, svakim danom sve je gore. U Sloveniji na pojedinim pumpama uopšte nema goriva.
20.03.2026
18:27
Cenzus za dečji dodatak povećan je sa 13.000 na 18.000 dinara, rekao je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
20.03.2026
13:02
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
20.03.2026
16:00
Dvadesetprva epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer televiziji ostavila je gledaoce bez daha!
20.03.2026
19:00
Policija u Beogradu uhapsila je R. C. (34), F. S. (24) i J. V. (39) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
20.03.2026
18:57
U Čačku se desio jeziv slučaj nasilja usred bela dana - grupa huligana pretukla je mladića u prolazu jedne zgrade.
20.03.2026
17:57
Dalibor M. koji je sinoć u Savskoj ulici čekićem udarao policijske automobile i povredio policajca, dobro je poznat bosanskoj policiji. Naime, on je u Bosni i Hercegovini osuđen na 8 godina zbog šverca oružja i organizovanja kriminalne grupe.
20.03.2026
18:09
Nakon stravičnog otkrića na Vračaru, gde je telo Stele Savić za kojom se tragalo danima, pronađeno u ventilacionom otvoru zgrade, stanari kažu da su u šoku i da je gotovo nemoguće da je žena upala u otvor, naročito imajući u vidu njegove dimenzije i položaj.
20.03.2026
17:24
Telo nepoznate ženske osobe pronađeno je danas oko 12.30 časova u ventilacionom otvoru jedne stambene zgrade na Vračaru.
20.03.2026
15:11
Čuveni majstor borilačkih veština i zvezda akcionih hitova poput "Delta Force" i "Missing in Action", Čak Noris (86), preminuo je u četvrtak ujutru na Havajima, saznaje TMZ.
20.03.2026
15:02
Svetski kritičari su saglasni da je film "Peaky Blinders: The Immortal Man" odličan, a da je glumac Kilijan Marfi briljirao.
20.03.2026
17:01
Glumac Čak Noris ostaće upamćen i kao simbol snage i slavna ličnost sa najvećim brojem viceva u vezi sa njegovom ličnošću.
20.03.2026
16:28
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
20.03.2026
15:35
Legendarni glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini u bonici na Havajima.
20.03.2026
15:25
Za praznik Mladenci, koji se slavi 22. marta, tradicionalno se pripremaju male slatke pogačice sa medom i orasima, poznate kao mladenčići.
20.03.2026
18:00
Punjene telefona tokom čitave noći može da dovede do oštećenja vaše baterije, tvrde stručnjaci.
20.03.2026
17:20
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
20.03.2026
16:40
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
20.03.2026
16:00
Posna reforma torta za Mladence pravo je iznenađenje za sve koji vole slatkiše, bogata je orasima, medom i čokoladom i teško joj je odoleti.
20.03.2026
15:20
Povodom otmice pevača Daniela Kajmakoskog, oglasio se njegov advokat Branislav Stanišić.
20.03.2026
19:34
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović došao je na mesto tragedije kako bi odao počast prijateljici i zapalio sveću.
20.03.2026
19:01
Pevač Dragan Kojić Keba pre tri godine otišao je u penziju, koja iznosi 46.000 dinara.
20.03.2026
18:31
Pevačica Sara Reljić prvi put je govorila o dečku koji je stranac i otkrila da jedva čeka da postane majka.
20.03.2026
17:44
Pevač Slobodan Batjarević Cobe otkrio je da je njegovo služenje vojnog roka trajalo svega četiri dana.
20.03.2026
17:19
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar