Oteran sam iz pozorišta "Boško Buha"! Ljubivoje Ršumović: "Iz novina sam saznao da više nisam upravnik"
Podeli vest
Ljubivoje Ršumović (86) kaže da je iz novina saznao da više nije upravnik pozorišta "Boško Buha" u kojem je radio punih 16 godina.
Naš proslavljeni pesnik je od 1986. do 2002. godine radio i kao upravnik pozorišta "Boško Buha", a u jednom intervjuu za Informer ispričao je da se na ružan način rastao sa tom kućom
Aleksa Ršumović, unuk čuvenog pesnika Ljubivoja Ršumovića, venčao se sa svojom dugogodišnjom partnerkom Ana Marijom, sa kojom je u vezi od 2016. godine.
Naš pesnik Ljubivoje Ršumović je postao bogatiji za još jednu plaketu.
29.04.2025
08:18
- Ja sam odatle oteran. Posle 16 godina uspešnog rada u "Buhi", tokom letovanja, iz novina sam saznao da više nisam upravnik pozorišta i da je na moje mesto postavljen glumac Nenad Nenadović. Nenadao sam se tome, naravno! Kad se setim koliko su me molili da dođem na to mesto, sa mesta urednika u Književnim novinama, i kako su me oterali gradski čelnici, na čelu sa "crvenom vešticom", moram reći da mi "najviše nedostaje" jedno drugarsko, ili poslovno izvinjenje - ispričao je Ršumović i intervjuu.
Ljubivoje je tom prilikom ispričao da je pesme počeo da piše još dok je pohađao osnovnu školu. Jednu je posvetio Zlatiboru. Bio je to, zapravo, domaći zadatak učiteljice Milice. Tu pesmu je poslala u Beograd i posle nekoliko dana Ljubivoje je saznao da je dobio nagradu - pretplatu na "Pionirske novine" i jednu grafitnu olovku s gumicom na vrhu, koju mu je lično poslao Duško Radović.
U velikom životnom intervjuu koji je dao za Informer, Ljubivoje je otkrio gde želi da bude sahranjen.
03.07.2024
14:37
Foto: ATA Images
Ljubivoje Ršumović
- Tu se, zaista, ne može govoriti o sreći. Mislio sam da je sasvim normalno da učitelj pomaže svojim đacima da lepo pišu. Kad to nauče, onda mogu i da se oprobaju u pisanju pesama, priča i drama. Kad nam je učiteljica rekla da smislimo po jednu pesmu o Zlatiboru, najlepšoj planini, bilo mi je normalno da napišem: "Zlatibore, ti si zlato, ja te volim zato!" Moja najveća sreća bio je dolazak učiteljice Milice Vodević iz Beograda u zabačeno zlatiborsko selo, bez puta, bez struje, bez telefona, ali sa mnogo slobode. A ta sloboda je bila bogomdana za tu sreću, koju je donela učiteljica - ispričao je Ljubivoje za Informer i dodao:
- Ona je dramatizovala pesmu Branka Ćopića "Deda, unuk i petogodišnji plan" i sa nama uradila predstavu za naše roditelje i omladinu. Bilo mi je normalno da jednu od uloga dodeli meni, i to glavnu. Bio sam taj Deda, koji se svađa sa državom, jer je staromodan, što znači - nazadan, ne dozvoljava unuku da ide sa drugom decom na ekskurzije. Ta predstava je bila potpuna novost za naše selo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksa Ršumović, unuk čuvenog pesnika Ljubivoja Ršumovića, venčao se sa svojom dugogodišnjom partnerkom Ana Marijom, sa kojom je u vezi od 2016. godine.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar