Zlatibor postaje centar srpskog filma i televizije - prvi NAFFIT od 3. do 7. septembra
Podeli vest
Nakon dve godine predanog rada i zajedničkih napora opština Čajetina, Nova Varoš i Priboj su na inicijativu Ministarstva kulture, odlukom Vlade Republike Srbije, postale domaćini Nacionalnog festivala filma i televizije – NAFFIT čije će se prvo takmičarsko izdanje održati od 3. do 7. septembra na Zlatiboru.
Podsećamo da je prošle godine održano "nulto" izdanje festivala, na kome je ustanovljena i dodeljena nagrada za životno delo - prvi laureat bio je proslavljeni srpski glumac Aleksandar Berček.
Dragan Mićanović je maestralno odigrao lik kneza Mihaila u seriji "Što se bore misli moje" koja je premijerno emitovana na RTS krajem prošle godine. Pre njega, članove dinastije Obrenović igrale su brojne glumačke legende, između ostalih i Nebojša Glogovac i Aleksandar Berček.
Ćerka velikana srpskog glumišta Aleksandra Berčeka, Mina Berček, pre više od decenije dospela je u centar pažnje zbog iznenadne udaje za poznatog repera Đorđa Miljenovića, javnosti poznatijeg kao Skaj Vikler.
20.07.2025
08:44
NAFFIT je odlukom Vlade Republike Srbije festival od nacionanog značaja sa ciljem da vrednuje aktuelnu srpsku filmsku igranu (bioskopsku) i televizijsku produkciju na godišnjem nivou. Okupiće domaće i strane stvaraoce, kao i jednu gostujuću kinematografiju iz regiona. Učesnike i goste očekuju i pičing sesije, radionice i kulturno-umetnički program.
Nagradni fond iznosi 15 miliona dinara i pokriva sve kategorije filmskog i tv stvaralaštva, produkciju, režiju, glavne i sporedne uloge, scenario, montažu, kostim, scenografiju, muziku, zvuk, specijalne efekte...itd
Nakon 15 godina potpune tišine, legendarni glumci Aleksandar Berček i Miki Manojlović neočekivano su se sreli na snimanju filma "Južni vetar: Ubrzanje" i konačno izgladili višegodišnji sukob.
21.04.2025
08:32
Foto: Sava Milakov
Aleksandar Berček
Umetnički savet festivala čine: Đorđe Milosavljević, Aleksandra Kovač, Nikola Pejaković, Miroslav Mogorović, Milan Knežević, Nikolina Vučetić, Snežana Van Hauvelingen, Anđelka Vlaisavljević, Danka Milošević, Dubravka Lakić, Tamara Krcunović, Milutin Petrović, Đorđe Vranješ, Filip Dedić, Slaviša Ćurović.
U toku je prijava filmova i serija - poziv je upućen svim filmovima koji su imali bioskopsku distribuciju od prošlog do ovog septembra, kao i filmovima koji planiraju srpsku bioskopsku distribuciju narednih meseci, a kojima bi prikazivanje na NAFFIT-u bila eventualna domaća festivalska premijera.
Kompletan program festivala biće objavljen u drugoj polovini ovog meseca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dragan Mićanović je maestralno odigrao lik kneza Mihaila u seriji "Što se bore misli moje" koja je premijerno emitovana na RTS krajem prošle godine. Pre njega, članove dinastije Obrenović igrale su brojne glumačke legende, između ostalih i Nebojša Glogovac i Aleksandar Berček.
Kosta K., koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" izvršio masovno ubistvo, oduzevši život devetoro dece i radnika obezbeđenja, završio je davanje iskaza u Specijalnom sudu u Beogradu.
Dragan J. Vučičević je obišao porodicu Jelenković, koja, kako kaže, nema vremena za blokade - jer vredno rade, budući da imaju jednu od najvećih modernih farmi u tom kraju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Jako naoblačenje sa kišom i snegom, već je zahvatilo Hrvatsku, a trenutno se kreće ka Srbiji. Očekuje se da u našu zemlju stigne sutra i donese kišu i sneg.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali rekao je da se u narednim danima očekuje razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je snabdevanje gorivom stabilno, rafinerija radi, a cene goriva u Srbiji će biti održane. U čitavoj Evropi, samo Mađarska ima nižu cenu gasa, napomenuo je on.
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama, ali i Belivukovoj tašti, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu saslušanjem svedoka, iznošenjem primedbi na iskaz svedoka Srđana Lalića, ali i Belivukovom dopunom odbrane.
Tokom današnjeg davanja iskaza Koste K. u Specijalnom sudu, povodom masovnog ubistva koje je počinio u OŠ "Vladislav Ribnikar", dečak ubica je rekao da je ideju za masovni zločin dobio gledajući američki dokumentarac "Kolumbajn".
Policija Srbije uhapsila je četvoricu albanskih državljana u utorak, o čemu smo već pisali, a dan kasnije otkriveno je ko su Albanci koji su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Na današnjem suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, u postupku koji se vodi nakon masovnog ubistva u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar, svedočio je njihov sin Kosta K.
Izraelska vojska napada sve više ključnih ciljeva, usled zabrinutosti da bi rat uskoro mogao da bude zaustavljen, izjavila su dva neimenovana visoka izraelska zvaničnika i dve osobe upoznate sa situacijom.
Iran je dozvolio prolaz kroz Ormuski moreuz brodovima prijateljskih država, među njima su, između ostalih, Rusija, Indija i Kina, izjavio je ministar spoljnih poslova Irana Abas Arakči.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar