• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Ekipa zabave

Novinar

18.08.2025

12:36

Predstavljen deo legata glumca Pavla Vuisića u Golupcu

Printscreen/Youtube

Kultura

Predstavljen deo legata glumca Pavla Vuisića u Golupcu

Podeli vest

Deo legata glumca Pavla Vuisića (1926-1988) predstavljen je u Narodnoj biblioteci "Veljko Dugošević" u Golupcu, u okviru novootvorenog ogranka Udruženja za kulturu, umetnost i međunarodnu saradnju Adligat, saopštili su danas organizatori.

"Posetioci u Golupcu mogu da vide lične predmete jednog od najvećih srpskih glumaca: njegove čuture, fotoaparate, diktafone, flaše pića i rekvizite za predstave. Izloženi su i tanjiri iz njegovog doma i ikona svetog Arhangela. Eksponati otkrivaju manje poznatu stranu umetnika", naveo je Adligat.

Pavle Vuisić je igrao u brojnim filmovima i serijama kao što su "Ko to tamo peva“, "Maratonci trče počasni krug“, "Kamiondžije" i "Otpisani", a predsednik Adligata Viktor Lazić je rekao da "stalna postavka nije samo podsećanje na velikog glumca, već i poziv da čuvamo sećanje na stvaraoce koji su svojim delom zadužili našu kulturu".

Iz Adligata je saopšteno da su u golubačkom ogranku izloženi i legati književnika Radomira Smiljanića, kao i pesnika Miodraga Pavlovića, Pavla Popovića, Dobrašina Jelića, Radoslava Pajkovića i Ranka Pavlovića i drugih, prenosi Tanjug.

Foto: Printscreen/Youtube

Glumac Pavle Vuisić


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set