(FOTO) Beograd glavna zvezda u američkoj hit seriji: Amerikanci odlepili za srpskom prestonicom
Podeli vest
Beograd je u svakom pogledu u glavnoj ulozi nove popularne američke serije "The Librarians: The Next Chapter" (Bibliotekari: Sledeće poglavlje).
Prva epizoda serije "The Librarians: The Next Chapter" premijerno je prikazana u Sjedinjenim Američkim Državama 25. maja 2025. godine na TNT-u, kao najgledanija nova kablovska originalna drama 2025. godine.
Popularna američka serija “The Librarians: The Next Chapter” (Bibliotekari: Novo poglavlje) donela je iznenađenje za domaću publiku jer je deo radnje sniman u samom srcu Beograda, a sada su objavljeni kadrovi iz Skupštine Srbije.
Lejdi Gaga će u drugoj sezoni serije "Sreda" ("Wednesday") tumačiti profesorku Rozalin Rotvud, a fanovi su konačno dobili njenu prvu fotografiju u ovoj ulozi.
02.09.2025
17:30
Nastala na popularnosti franšize "The Librarians", koja se prvobitno emitovala od 2014. do 2018. godine, kao i tri filma "The Librarian" snimljena pre toga, serija se vraća svojoj publici širom sveta donoseći spoj avanture, magije i misterije. Nova priča donosi nove likove i sveže zaplete smeštene u Beograd, ostajući verna duhu originala.
Glavnu ulogu u seriji tumači Kalum MekGauan kao Vikram Čemberlen, bibliotekar i putnik kroz vreme iz 19. veka, koji se vraća u svoj dvorac u Beogradu i tom prilikom otkriva da je pretvoren u muzej. Njegov povratak slučajno oslobađa magiju širom kontinenta, a tim koji mu pomaže da popravi štetu čine: Džesika Grin kao Čarli Kornvol, disciplinovana čuvarka na obuci, Olivia Moris kao Lajza Paskal, briljantna naučnica, i Blui Robinson kao Konor Grin, istoričar i stručnjak za parkur. Kristijan Kejn, poznat iz originalne serije, pojavljuje se u specijalnoj ulozi Džejkoba Stouna.
Mladen Nedeljković Mlađa pojavio se u više od 30 filmova i TV serija, ali je ostao upamćen kao Šurdin zet iz kultne serije "Vruć vetar".
02.09.2025
11:00
Foto: Aleksandar Letic/Electric Entertainment
Scena iz serije The Librarians: The Next Chapter
"The Librarians: The Next Chapter" vodi gledaoce u uzbudljivu avanturu koja se odvija u i oko tvrđave Kalemegdan, crkve Svetog Marka, Knez Mihailove, kao i na prepoznatljivim lokacijama poput Zvezdarske opservatorije, elegantnog Belog dvora i legendarnog Plavog voza. Šarm i karakter Beograda potpuno su utkane u narativ, dajući seriji autentičan evropski duh. Scene enterijera biblioteke snimljene su u PFI studijima, a centralni dom magije osmislile su kreativne autorke Jovana Cvetković i Jelena Šopić.
Foto: Aleksandar Letic/Electric Entertainment
Scena iz serije The Librarians: The Next Chapter
Kapacitet Srbije da podrži velike međunarodne produkcije potvrđuju i značajni doprinosi domaćih ekipa u sektorima scenografije, šminke, kaskaderskim scenama i sektoru kamere na više serija Electric Entertainment-a snimanim u zemlji. Kostime je u potpunosti kreirala Ivana Vasić sa svojim timom, a njena dugogodišnja saradnja sa Electric Entertainment-om pokazuje poverenje i kvalitet izgrađen kroz prethodne uspešne projekte.
Foto: Aleksandar Letic/Electric Entertainment
Scena iz serije The Librarians: The Next Chapter
Saradnja domaćih talenata i američke produkcije rezultirala je u vizuelno bogatoj i umetnički ambicioznoj seriji. Postavljanjem radnje u prestonicu, "The Librarians: The Next Chapter" prevazilazi uobičajenu praksu da Srbija dublira originalne lokacije, već pozicionira Beograd kao integralni lik u seriji. Brojni lokalni reditelji poput Sandre Mitrović, Milana Todorovića, Milene Grujić, Nemanje Ćipranića i Milana Konjevića oblikovali su umetničku viziju nekoliko epizoda.
Foto: Aleksandar Letic/Electric Entertainment
Scena iz serije The Librarians: The Next Chapter
Publika na Balkanu ima priliku da pogleda nove Bibliotekare sredom od 21.00 na kanalu SCI FI.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Popularna američka serija “The Librarians: The Next Chapter” (Bibliotekari: Novo poglavlje) donela je iznenađenje za domaću publiku jer je deo radnje sniman u samom srcu Beograda, a sada su objavljeni kadrovi iz Skupštine Srbije.
Profesor Čedomir Antić, govorio je o stanju na fakultetima, ali i o stotinam miliona evra koji su upumpani profesorima i dekanima kako bi došlo do blokada i nasilnog rušenja vlasti.
Premijer Albanije Edi Rama izjavio je da je sudski proces protiv bivših lidera terorističke OVK u Specijalnom sudu u Hagu "farsa i teška nepravda, ne samo prema pojedincima već prema celom narodu Kosovu".
Prof. dr Vojislav Šešelj istakao je kako je siguran da u vezi sa slučajem "Generalštab" postoji ozbiljna zavera i da je neophodno da predsednik Srbije Aleksandar Vučić angažuje tim stručnjaka i podnese prijave.
Pukovnik Veselin Šljivančanin govorio je o svom učešću u ratu, geopolitičkoj situaciji u svetu, ali i o tome da li mu je bilo teže na ratištu ili Haškom tribunalu.
Desetogodišnjak iz Osjeka u petak je teško povređen nakon što mu je petarda eksplodirala u ruci. Lekari su bili prinuđeni da mu amputiraju dva prsta leve ruke.
Određena dokumenta imaju neograničen rok važenja i instutucije ih prihvataju isključivo u originalnim formatima, pa je važno držati ih uvek na sigurnom.
Uveliko je počela sezona novogodišnjih praznika, a s njom i povećani troškovi. Zbog toga stručnjaci upozoravaju na ključne korake koji mogu pomoći da se uštedi novac i očuva kućni budžet koliko god je to moguće.
Smeštajni kapaciteti širom Srbije za najluđu noć gotovo su popunjeni, a nekolicina privatnih apartmana i hotela još uvek nudi smeštaj čija cena se kreće od 2.000 do čak 270.000 dinara, u zavisnosti od grada.
Trojici Sudanaca amputirane su noge, a dvojici od njih i ruke, nakon što su se smrzli na Plješevici, potvrdio je doktor iz Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla Nedim Smajić.
U selu Ratkovac u opštini Orahovac danas je u ranim jutarnjim satima izbio požar u Centru porodične medicine, pri čemu je potpuno izgorelo ambulantno vozilo, a policija traga za jednim osumnjičenim.
Jevto Jevtić, navodni vođa navijača "Taurunum bojs" iz Zemuna, koji je brutalno napadnut u sačekuši u petak oko 23 časa, kada je na njegovo vozilo ispaljen rafal metaka, od ranije je dobro poznat policiji.
Državljanin Srbije uhapšen je u okolini Bolonje zbog ilegalnog uzgajanja i prodaje čak 200 štenaca rase maltipu, mešanaca maltezera i pudlice, koje je prodavao po ceni od 800 evra po štenetu.
Na društvenim mrežama danas se pojavio snimak na kojem se vide ruski tenkovi koji u borbenim dejstvima u Ukrajini koriste dodatni oklop napravljen od transportnih kontejnera.
Izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir izneo je novi radikalni predlog, navodeći da bi palestinski zatvorenici trebalo da budu smešteni u objektima okruženim - krokodilima.
Dokumenti otkrivaju da je FBI 1996. godine primio prijavu Marije Farmer, slikarke koja je radila za Džefrija Epstina, da je on ukrao gole fotografije njenih sestara i tražio slike devojčica pored bazena, ali da tada nije preduzeo značajne mere.
Dok hiljade turista i dalje posećuju Rovaniemi u potrazi za Deda Mrazom i vožnjama sa irvasima, finski grad u Laponiji postaje sve važnija lokacija za međunarodne vojne aktivnosti.
Ruski predsednik Vladimir Putin koristio je veze sa saudijskim prestolonaslednikom Mohamedom bin Salmanom kako bi Stiva Vitkofa odredio za svog preferiranog sagovornika iz Trampove administracije, objavio je Vol Strit Žurnal.
Novo istraživanje otkriva da su najpoželjniji elementi u intimnim odnosima reči ohrabrenja, konkretno "sviđa mi se to", koje 76% ispitanika smatra najuzbudljivijima.
Na fan-stranici Svetlane Cece Ražnatović podeljen je snimak njenog gostovanja sa suprugom Željkom Ražnatovićem, koji je ostavio utisak na njihovu ćerku Anastasiju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar