Spektakularna premijera mjuzikla "Julija i Romeo" otvorila sezonu u teatru Odeon: Željko Mitrović: "Ako se po jutru dan poznaje, ovo će biti neverovatna godina"
Podeli vest
Uz gromoglasan aplauz publike svih generacija i prepuno gledalište ispunjeno dečjim smehom i radošću, u subotu je u Teatru Odeon održana svečana premijera mjuzikla "Julija i Romeo" - savremene adaptacije bezvremenskog Šekspirovog klasika, u verziji legendarnog Branka Kockice.
Autorski tim predvođen rediteljem i adapterom teksta Markom Jovičićem uspeo je da na scenu donese spoj epohe i savremenosti, bogat muzički izraz i koreografije koje su dodatno upotpunile emotivnu priču o ljubavi dvoje mladih iz Verone. Premijerna publika je s oduševljenjem propratila svaki segment predstave, od duhovitih scena do dirljivih trenutaka koji nikoga nisu ostavili ravnodušnim.
Teatar Odeon priprema spektakl koji će otvoriti novu sezonu - mjuzikl “Julija i Romeo” u režiji Marka Jovičića, a po tekstu legendarnog Branka Kockice, biće premijerno izveden 19, 20. i 21. septembra.
U Teatru Odeon održana je konferencija za medije povodom premijere mjuzikla "Julija i Romeo", koja će se održati 19, 20. i 21. septembra, čime će nova sezona ovog pozorišta biti svečano otvarena.
17.09.2025
15:04
- Konačno premijera i otvaranje sezone Teatra "Odeon", "Romeo i Julija" u malo izmenjenoj verziji, Šekspir se lično umešao i pojasnio ono o čemu ja stalno govorm: Da među ljudima ima malo manje mržnje, sve bi bilo mnogo bolji. Ljubav je najsvetliji otpor toj mržnji. Ovo je predstavai za decu i za odrasle, jer i odrasli mogu mnogo da nauče. Ako se po jutru dan poznaje, ovo će biti neverovatna sezona. Drugi dan karata nema ni za lek, za sutra nema karata, a tek je prva predstava. Mislim da su počeli da razumeju da je Teatar "Odeon" različit od svega što nudi pozorišna scena Srbije i Beograda - rekao je Mitrović
U ulozi Julije je sjajna mlada glumica Anastazija Knežević, dok je Marko Jovičić u ulozi Romea uneo snažnu energiju i emotivnu složenost lika. Publika je posebno nagradila i nastupe Ljiljane Stjepanović i Vesne Paštrović, kao i Dimitrija Ilića koji je u liku Prtlje, kućnog sluge, uneo dodatnu dozu smeha i šarma.
Nova pozorišna sezona počinje spektakularno - premijerom predstave "Julija i Romeo", savremene adaptacije Šekspirovog klasika, po tekstu Branka Kockice i u režiji Marka Jovičića. Predstava će premijerno biti izvedena 19, 20. i 21. septembra.
Premijera “Julije i Romea” 19, 20. i 21. septembra ujedno je i svečano otvaranje nove sezone Teatra Odeon - koja donosi bogat program vrhunskih predstava, kreativnih izvedbi i nezaboravnih umetničkih doživljaja.
01.09.2025
12:38
Foto: Promo
Milica i Željko Mitrović
Premijeri su prisustvovale brojne javne ličnosti, porodice sa decom, kao i veliki broj mladih gledalaca koji su s oduševljenjem pratili svaku scenu, a posebno su uživali u muzičnim numerama - obradama bendova The Beatles, Abba i The Queen. Teatar Odeon je ovim spektaklom svečano otvorio novu sezonu, najavljujući bogat repertoar.
Predstava "Julija i Romeo" nije samo omaž velikoj ljubavi, već i podsećanje na to koliko je važno sanjati, voleti i verovati u dobro. Teatar Odeon spaja generacije i ostavlja trag koji traje dugo nakon što se spusti zavesa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milorad
pre 2 meseca
Potrebni radnici na selu,komšija treba.
Mani ta ... .......
Teatar Odeon priprema spektakl koji će otvoriti novu sezonu - mjuzikl “Julija i Romeo” u režiji Marka Jovičića, a po tekstu legendarnog Branka Kockice, biće premijerno izveden 19, 20. i 21. septembra.
Ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih kritičara vlasti i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, Čedomir Stojković, na najstrašniji način je napao svoje zgubidane i to zbog verskih obeležja koja nose tokom okupljanja na javnim mestima.
Dok Zapad raspravlja o novim merama protiv Moskve, Kina je pažnju usmerila na potpuno drugi trend: eksplozivan rast vrednosti ruskog zlata, koje je probilo istorijski prag od više od 300 milijardi dolara.
Miroslav Miki Aleksić, čelnik Narodnog pokreta Srbije (NPS) izabran je za političara godine, ali na stranici na Instagramu koja, verovali ili ne, ima čitavih 390 pratilaca.
Biznismen Branko Babić, kom je više puta gašen profil na društvenoj mreži Iks jer je na njemu raskrinkavao laži i izmišljotine blokadera, sada je na novom nalogu objavio jedan sasvim drugačiji snimak i izazvao haos.
Prema izveštajima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, vreme će danas biti maglovito, uz pojavu niske oblačnosti i sipeće kiše na lokalnom nivou.
Dragan Čavić (58) nestao je 2. decembra u Zemunu, gde je poslednji put viđen u Prvomajskoj ulici. Njegova supruga Suzana navodi da je njegov nestanak praćen neuobičajenim i zabrinjavajućim okolnostima.
Telo S. J. (37) pronađeno je juče ujutru na jednom stovarištu u naselju Kotlujevac u Zaječaru, a kako su na glavi nesrećnog muškarca bile vidljive povrede odmah se posumnjalo da je reč o ubistvu.
Velibor Vučurović (31), kompozitor iz Feketića, ubijen je 2010.godine na ulici u Novom Sadu i do danas nije poznato ko je i zbog čega u njega ispalio smrtonosni hitac.
Lana Bijedić (19) brutalno je ubijena, a njeno telo izvučeno je iz reke Studenčice 6. oktobra 2019. godine. Međutim, prema poslednjim poznatim informacijama iz istrage, ubica tinejdžerke još uvek nije uhapšen.
Generalno tužilaštvo Ukrajine uklonilo je iz redovne mesečne statistike sve podatke koji se odnose na vojna krivična dela, dajući im status „informacija sa ograničenim pristupom“.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak napadača sa Univerziteta Braun, ali se na njemu ne vidi njegovo lice niti oružje. Napad je odneo život dvoje studenata, dok je devetoro povređeno.
Napravite ukras za jelku od rolne toalet papira i uštedite. Imaćete originalnu dekoraciju, a ako vam se dopadne, možete eksperimentisati sa oblicima i napravite još mnoštvo.
Bivši teniser Slobodan Boba Živojinović otvoreno je govorio o izazovima s kojima se suočio na početku privatnog biznisa, uključujući i kupovinu produkcije Grand.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar