Ana Lečić, ćerka prosalvljenog glumca Branislava Lečića, kaže da će predstojeći film "Hajduk u Beogradu" moći da gleda cela porodica.
Premijera ove komedije reditelja Milana Todorovića zakazana je za 11. novembar u MTS dvorani, a mlada glumica je otkrila detalje svoje uloge.
Lečić kaže da u filmu "Hajduk u Beogradu" igra razrednu, koja je odgovorna za mlade ljude i predstavlja im u neku ruku roditeljsku figuru i usađuje im životne vrednosti.
Zainteresovanost gledalaca za film je mnogo veća nego što je to Lečić očekivala, i zakazane su tri projekcije na dan premijere, zato što su mnoge generacije odrastale na istoimenoj knjizi .
- Jedno vreme je bila lektira i ta knjiga je mnogo veća, uticajnija i značajnija nego što sam i ja imala predstavu - priznala je glumica u emisiji "Tanjug Reflektor".
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Ana Lečić
Lečić je ocenila da je posle dugo vremena stigao film koji će moći cela porodica da gleda, a posebnost u njemu je prikazivanje starog Beograda iz osamdesetih godina, koje je za nju predivno.
- Ta energija koja se kroz ceo film provlači, te starije pesme koje se opet vraćaju u modu, pre svega ta neka toplina, pozitiva i normalnosti, i lepota u jednostavnim stvarima. Prosto je pozitivan film. Dugo je falilo pozitivnih priča - ocenila je Lečić.
Govoreći o velikim očekivanjima čitalaca romana Gradimira Stojkovića, Lečić je rekla da ekipa filma ima odgovornost, jer je "svako u svojoj glavi zamislio kako ti ljudi izgledaju".
- Plus, prvi je film koji se snima po toj knjizi, tako da je to dodatno očekivanje. Nadam da nećemo izneveriti. Nadam se da će to da liči na to što su čitaoci zamišljali dok su čitali knjigu - rekla je glumica.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Ana Lečić
Lečić je u početku pitala reditelja Milana Todorovića da li želi baš nju za ulogu razredne, pošto je mlada za tu ulogu, ali je to u vreme osamdesetih tako nešto bilo normalno.
- Pitala sam decu koja su igrala u filmu da li imaju tako mlade profesore, i ima dosta njih. Tako da to nije bilo nerealno. Ali najveći izazov je bio roditeljski moment. Treba da ih štitim i ispratim na pravi put, a nemam u iskustvu roditeljstva, niti sam odgovorna za drugo biće na taj način - priznala je Lečić.
Prema njenim rečima, najveći izazov je bilo da bude figura koja treba da predstavlja neki autoritet, a opet da bude topla i bliska sa njima, kao kombinacija majke i drugarice. Lečić je istakla kao odličnog svog kolegu Srđana Timarova, jer su "lako radili, dosta se smejali, dosta improvizovali, imali smo nekih spontanih momenata".
- Tako da je i njegov lik isto jako dobar. Mislim da je on super podela za tu ulogu Rođe, profesora fizičkog. Kroz ceo film imamo zajedničku liniju. On mi je glavni partner od starijih kolega - rekla je Lečić.
Lice u fokusu ovogodišnjeg festivalskog izdanja biće mlada glumica Ana Lečić, dok će žiri takmičarskog programa uz nju činiti reditelj Marko Novaković i glumac Miodrag Radonjić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lice u fokusu ovogodišnjeg festivalskog izdanja biće mlada glumica Ana Lečić, dok će žiri takmičarskog programa uz nju činiti reditelj Marko Novaković i glumac Miodrag Radonjić.
Podgorička Borba objavila je tekst koji raskrinkava opasnu manipulaciju čiji je cilj da se bauk "srpskog sveta" nametne kao dominatna tema u Crnoj Gori.
Bivši savetnik ukrajinskog predsedničkog kabineta Aleksej Arestovič priznao je da je Rusija stvorila satelitski komunikacioni sistem sličan američkom Starlinku.
Blokaderi, uprkos javnim pretnjama da će zajedno sa ''kolegama'' iz Sremske Mitrovice danas doći u centar Bogatića i "odmeriti snage" sa aktivistima SNS, ipak se nisu pojavili.
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske i lider Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić objavio je na svojim društvenim mrežama video koji je u veoma kratkom roku izazvao brojne reakcije.
Da ustaškom ludilu nema kraja, potvrđuje i skandalozna izjava hrvatskog ministar ekonomije Ante Šušnjar, koji je direktno zapretio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Srbima, prizivajući novu "Oluju".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas svim zaposlenima u rudarskoj industriji Dan rudara u kojoj je poručio da rudarstvo i u našem veku opstaje kao jedan od stubova privrede i energetske stabilnosti Srbije.
Zbog radova na redovnom održavanju na državnom putu I A reda, deonici petlja Ub - petlja Obrenovac u smeru ka Beogradu danas će do 17 časova za saobraćaj biti zatvorena vozna saobraćajna traka u dužini od 1,5 kilometara, saopšteno je iz Puteva Srbije.
Od 7. avgusta u Crnoj Gori počinju da važe izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja, koje donose stroža pravila za vozače električnih trotineta, mlade vozače i roditelje. Za kršenje ovih pravila predviđene su kazne do 600 evra.
Ministarstvo privrede raspisalo je javni poziv za dodelu bespovratnih sredstava namenjenih unapređenju lokalnog ekonomskog razvoja kroz razvoj preduzetništva u iznosu od 31 milion dinara, a prijave će trajati sve do 11. avgusta 2026. godine.
Digitalni nomad V. H. (58) i njegova supruga, domaćica H. N. (44), sigurno nisu ni slutili da će kao turisti uneti nemir u Splitsko naselje i biti privedeni u hrvatski pritvor.
Državljanin Turske K.E., koji je uhapšen zbog sumnje da je brutalno ubio rusku državljanku Ljudmilu Turkovu Konstantinovnu (27), a potom njeno telo spakovao u putni kofer i bacio u kanal Vizelj, na saslušanju u tužilaštvu negirao je zločin i izneo šokantne tvrdnje da je u ubistvu učestvovalo više osoba.
Iza kulisa plažnih barova i noćnih klubova neretko isplivaju priče o narko-mrežama koje pokušavaju da iskoriste svet provoda za dilovanje droge. Hapšenje nekoliko državljana Srbije u Budvi zbog dilovanja droge po barovima i kafićima, ponovo je skrenulo pažnju na pažnju na narko - kriminal iza sjaja noćnog života.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je komunikacija sa vrhovnim verskim vođom Irana ajatolahom Modžtabom Hamneijem "trenutno veoma teška".
Kijev je u sukobu sa Rusijom iscrpeo gotovo sve raspoložive vrste naoružanja, izjavio je bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine i sadašnji ambasador Ukrajine u Velikoj Britaniji Valerij Zalužni.
Usred pojačanih tenzija između SAD i Irana, tanker u Ormuškom moreuzu prijavio je dve eksplozije, saopštio je britanski Centar za pomorske trgovačke operacije (UKMTO).
Britanski Institut za bezbednost veštačke inteligencije (AISI) saopštio je danas da su modeli kompanija Anthropic i OpenAI tokom testiranja pokušali da prevare ljude kako bi izvršili zadate zadatke, što je ocenio kao dosad nezabeležen primer autonomnog i obmanjujućeg ponašanja.
Zdravlje creva ima veliki uticaj na ceo organizam, a jedna biljka se posebno izdvaja zbog svojih blagotvornih svojstava. Nana može pomoći varenju i ublažiti određene tegobe, tvrde stručnjaci.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.