• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Ekipa zabave

Novinar

03.12.2025

00:25

Premijera filma "Povratak Žikine dinastije" - Jedno ime pojavilo se na platnu, film je posvećen njoj (FOTO)

Informer

Kultura

Premijera filma "Povratak Žikine dinastije" - Jedno ime pojavilo se na platnu, film je posvećen njoj (FOTO)

Podeli vest

Premijera filma "Povratak Žikine dinastije" održana je večeras u prepunoj sali Sava Centra.

Domaća publika je sa nestrpljenjem očekivala novo poglavlje serijala "Lude godine" koja je decenijama uveseljavala generacije, a njen 11. deo "Povratak Žikine dinastije" od sutra će se naći u bioskopima širom Srbije.

Na večerašnjoj svečanoj premijeri filma u Sava Centru crvenim tepihom prodefilovalovala je glumačka ekipa. 

Među njima su bili reditelj Milan Todorović i Milan Konjević. Od glumaca pod reflektorima i kamerama prošetali su glumica Vesna Čipčić, Danijela Dimitrovska kao i mladi glumci Nikola Brun i Gavrilo Ivanković.

Foto: Informer

Nikola Bruno i Gavrilo Ivanković

Na filmsko platno vratili su se stari likovi poput Nikole Koja koji igra Mišu,Vladimira Petrovića u ulozi Bobe, Vesne Čipčić kao čuvene Elza i Gale Videnović u ulozi Nataše.

Glumica Rialda Kadrić, koja je u prvim filmovima igrala ulogu Marije Todorovića veliku ljubav Bobe Pavlovića, nije dočekala snimanje filma zbog iznenadne smrti.

Iz tog razloga reditelj filma Milan Todorović posvetio je film upravo njoj opisujući da se oseća velika praznina zbog glumice koja nije dočekala snimanje.

Foto: Informer

Film "Povratak Žikine dinastije" posvećen Rialdi Kadrić

Film otvara novo poglavlje u životima omiljenih junaka, donoseći priču punu emocija, topline i duha. U centru radnje je Miša Pavlović, koji se posle dugog vremena ponovo susreće sa sinovima odrastalim u Moskvi. Njihov iznenadni dolazak rasplamsava lavinu komičnih nesporazuma, nostalgičnih susreta i dirljivih momenata.

Foto: Nemanja Miščević

Scena filma "Povratak Žikine dinastije"

Mladi glumci Nikola Brun i Gavrilo Ivanković koji tumače praunuke Milana i Žiku rekli su uoči premijere da su svesni odgovornosti koje te uloge nose i da su spremni na poređenja i kritike.

Gidra i Žika su nezamenljivi. Mi donosimo nekog novog Žiku i Milana njihove praunuke. Svesni smo da će biti poređenja, ali probali smo da donesemo novi duh, nvu atmosferu, nove fore. Spremni smo na poređenje, na kritike. Donekle je teret nositi njihova imena - rekao je Nikola.

U filmu igraju i Danijela Dimitrovska, Srđan Timarov, Mladen Sovilj, Jovo Maksić, Slobodan Boda Ninković, Ljiljana Stjepanović, Milena Predić i drugi. 


Vesna Čipić uoči premijere "Povratak Žikine Dinastije

Režiju potpisuje Milan Konjević, scenario Milena Marković, dok su producenti filma Milan Todorović, Ognjen Rakčević, Goran Peković i Jovan Marković, u produkciji Talking Wolf Productions, Olimp produkcije, i FITa.

Film je snimljen uz podršku Filmskog centra Srbije i platforme Apolon.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Magazin

Džet set

Umro Bora Mercedes
Estrada

Umro Bora Mercedes

Borivoje Jovanović, poznatiji kao Bora Mercedes, kojeg je publika upoznala u takmičenju "Nikad nije kasno", preminuo je juče nakon duge borbe sa teškom bolešću.

13.12.2025

19:40