Godinu na malim ekranima obeležile su domaće serije koje nisu bežale od teških tema: ratova, zločina, porodičnih lomova i moralnih dilema.
Od potresne ljubavne priče i u doba pogroma Srba u Hrvatskoj u seriji "Tvrđava", preko mračne psihološke drame "Crna svadba", do sudske borbe u seriji "Otmica" i političko-istorijskog trilera Ruski konzul, ove serije su uzdrmale publiku i pokrenule ozbiljne razgovore.
Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.
Emitovanje druge sezone popularne serije "Crna svadba" završeno je proteklog vikenda na kanalu Superstar, a finale je ostavilo publiku i gledaoce u uverenju da bi priča mogla biti nastavljena.
27.11.2025
15:01
Otmica
Serija "Otmica" donosi snažnu i uznemirujuću priču o roditeljskoj ljubavi, strahu i granicama koje su ljudi spremni da pređu kako bi zaštitili dete. Radnja počinje kada se Ana, glavna junakinja poreklom iz Srbije koja živi u Danskoj, suočava sa moralnom dilemom. Nakon što zatrudni sa Markusom, moćnim političarem kod kog je radila kao kućna pomoćnica i on posumnja da je dete njegovo, odlučuje da joj ga oduzme, koristeći svoj društveni položaj i uticaj. Kako bi to izbegla Ana donosi krajnje rizičnu odluku, da podmetne drugu bebu za DNK testiranje kako bi dokazala da Markus nije otac. Zajedno sa roditeljima kreće u opasnu prevaru i otima dete iz naručja majke. Slučaj postaje duboko lična borba savesti, u kojoj se sudaraju zakon, moral i majčinski instinkt, postavljajući pitanje: da li je zločin uvek zločin kada je motiv ljubav prema detetu?
Najpoznatiji "popovi" domaće kinematografije ostavili su snažan trag, od kultnog Petra Lupe iz filma "Ko to tamo peva" do Predraga Bjelca iz serije "Crna svadba".
U drugoj sezoni popularne serije "Crna svadba" pojavila su se mitska bića Rusalke, a ove scene zaintrigirale su javnost.
23.11.2025
10:07
Ruski konzul
"Ruski konzul" je mini serija nastala kao proširena verzija istoimenog filma, po scenariju i u režiji Miroslava Lekića. Radnja prati dr Iliju Jugovića, beogradskog psihijatra koji nakon smrti pacijentkinje biva disciplinski premešten u Prizren, gde radi kao lekar opšte prakse. Tamo upoznaje Ljuba Božovića, čoveka koji sebe naziva "ruskim konzulom" i tvrdi da će "Rusija opet postati Rusija, a Kosovo opet biti srpsko". Božović, koga igra Žarko Laušević, ubrzo postaje meta lokalnih albanskih moćnika, prikrivenih separatista i partijskih kadrova. Najopasniji među njima, Halit Beriša. Kada Beriša pokuša da izbaci Ljuba Božovića iz njegove kuće, dr Ilija Jugović staje u njegovu odbranu, čime ulazi u sukob koji prerasta u borbu za dostojanstvo, identitet i opstanak.
Tvrđava
Ljubav Hrvatice Darije i Srbina Luke nastaje u Kninu u vreme kada nestaje Jugoslavija. Haos i nasilje koje polako kulminira i moralni lomovi devedesetih opterećuje vezu ovog para. Kroz njihov odnos i život njihovih porodica, serija priča priču o turbulentnom vremenu devedesetih godina kada nestaje Jugoslavija. Po rečima televizijskog kritičara Dušana Spasojevića, ovo ostvarenje je drugačije od svega što je do sada snimljeno. "Serija 'Tvrđava' je najbolje napisani nekrolog Jugoslaviji. Ova na pošten način ispričana priča iznosi umetničku istinu koja o zlokobnom kraju ove zemlje", piše on. Serija nalazi način da opiše patnju srpskog naroda, na takav način da probudi saosećajnost kod svakog čoveka.
Crna svadba 2
Mračna psihološko-kriminalistička serija koja počinje masovnim zločinom u malom mestu u istočnoj Srbiji. Naizgled miran čovek, Mitar Stojić, brutalno ubija dvanaestoro komšija. Kako bi se razjasnili motivi zločina, u istragu se uključuju agent bezbednosne službe, inspektor Bane Tomić i psihološkinja Natasa Janković, angažovana kao sudski veštak. Dok pokušavaju da otkriju da li je Mitar psihički bolestan ili iza zločina stoji nešto mnogo mračnije, istraga se sudara sa verskim fanatizmom, paganskim ritualima i silama koje prevazilaze racionalno objašnjenje. U drugoj sezoni serije sukob između svetlosti i tame dostiže svoj vrhunac. Janković, nekada vatreni ateista, postaje monahinja, koja zajedno sa sveštenikom Jovanom i sada bivšim inspektorom Tomićem udružuje snage kako bi savladali demonsku legiju i sprečili ih da osvoje svet uz pomoć moćne drevne relikvije. Za relikviju znaju samo odabrani, i potraga za njom se nastavlja do konačnog sukoba, koji će odrediti sudbinu ljudske rase na planeti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Subotica i njeni građani s ponosom se sećaju dr Artura Munka, jednog od spasilaca putnika čuvenog "Titanika", koji je potonuo na današmji dan pre 114 godina.
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
Šef dela balkanskog kartela, Nenad Vinčić, u čijem je lokalu u Barseloni u utorak oko 16 časova ranjen "škaljarac", Krsto Vujić, godinama je važio za visokopozicioniranog člana narko-kartela, s obzirom na to da se njegovo ime često spominjalo u policijskim izveštajima.
Pripadnici albanske kriminalne bande osuđeni su na zatvor u Velikoj Britaniji zbog više desetina provala i krađe imovine vredne više od milion funti, ili oko 1,1 miliona evra.
Američka administracija demantovala je navode da je formalno zatražila produženje dvonedeljnog primirja sa Iranom, ističući da su pregovori i dalje u toku i da postoji optimizam u vezi sa mogućim sporazumom.
Pentagon ubrzano razrađuje planove za moguću vojnu operaciju na Kubi, u slučaju da američki predsednik Donald Tramp izda naredbu za intervenciju, prenose američki mediji.
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar