Prva izjava Milice Milše nakon operacije karcinoma: "Čekam rezultate"
Glumica Milica Milša oglasila se nakon dve operacije tokom kojih joj je uklonjen karcinom kože.
28.12.2025
17:47
Informer
Kultura
U danima kada se godina polako završava, a praznici nas vraćaju porodici, toplini i pravim vrednostima, Milica Milša i Žarko Jokanović govore o seriji "Nasledstvo", zajedničkom stvaralaštvu, ljubavi koja ih povezuje i ritualima koji njihov dom čine posebnim tokom praznika.
Milicu Milšu je kraj 2025. godine dočekao sa lošim vestima jer su joj lekari ustanovili da ima rak kože. Na svu sreću, bolest joj je otkrivena na vreme i operacijom je sve rešeno, tako da slavna glumica u novu 2026. ulazi potpuno zdrava.
Milica Milša i Žarko Jokanović već decenijama dokazuju da ljubav, razumevanje i zajedničke vrednosti mogu biti temelj i privatnog i profesionalnog uspeha.
U prazničnom razgovoru za naš portal njih dvoje govore između ostalog kako će provesti praznike i koje su im želje za 2026. godinu.
Milice, u seriji "Nasledstvo" igrate jednu od glavnih uloga. Kako ste doživeli svoj lik i šta vas je najviše privuklo da ga prihvatite?
- Sada sam sve ubeđenija da je Sena Kortić možda najbolji lik koji sam ikada odigrala. Od prve scene sam se zaljubila u moju Senu i doživela je na jedan poseban način. Bliska mi je po mnogo čemu, ali me i svaki put iznenadi šta sve u sebi nosi. Naravno, privukao me je sjajan scenario koji je prepun uzbudljivih, dinamičnih, emotivnih i nepredvidivih priča. Privuklo me je to što je život na jedan poseban način preslikan u seriju, sa puno ljubavi, nostalgije i večite borbe da dobro pobedi zlo.
Foto: TV Pink
Žarko, kao scenarista "Nasledstva", šta vam je bilo najvažnije da ispričate kroz ovu priču?
- Kroz sve svoje priče, pa i kroz ovu glavna tema su ljudi i njihove psihologije. Njihovi karakteri koji postaju zanimljivi, ali i nepredvidivi u različitim okolnostima. U "Nasledstvu" sam stavio jedan naspram drugog dva sveta: svet bogatih i na sve spremnih i svet siromašnih, koji se bori za pravdu, istinu i poštenje. I to za šta se bore, to zaista i žive. Naspram izveštačenog života bahatih bogataša, koji misle da im sve pripada, da sve mogu i da im je sve dozvoljeno. Kod mene je porodica uvek u centru pažnje, od nje sve polazi i na njoj sve počiva. Moji likovi su živopisni i različiti, nepredvidivi i zanimljivi. Sve njihove vrline i mane nađu svoj put da se pokažu, da se sukobe sa drugima, ali umeju i strasno da vole i da se nemilosrdno bore. Porodica i pravda su osnova ove priče, uz mnogo ljubavi, topline, nežnosti, nostalgije, pa i sete, a sve to nasuprot ledenom svetu novokomponovanih bogataša, korumpiranih tužilaca i sudija, mafijaških bosova i društvenog taloga, koji sebe doživljava kao elitu. Ovde sve počinje jednim neočekivanim nasledstvom i velikim parama, a gde će se završiti, to ćemo tek videti.
Foto: ATA Images
Da li se konsultujete jedno s drugim tokom rada? Milice, da li ponekad imate potrebu da sugerišete nešto u vezi teksta, a Žarko da li ste vi otvoreni za te sugestije?
M: Moja jedina privilegija sastoji se u tome što prva pročitam epizodu koju je Žarko napisao. Nikada nisam davala sugestije, predloge i ideje jer je njegova mašta takva da svega toga ima u izobilju. I nikada se ne bih mešala u njegovo pisanje, jer sam sigurna da će krajnji rezultat biti savršen.
Ž: Milica ne daje sugestije. Ona pruža samo neizmernu ljubav i radost kada pročita epizodu i kada se od srca obraduje. I ja u tome uživam. Volim kada je nešto u epizodi i razneži i iznenadi, njene reakcije su moj barometar. Jer, ona je poput deteta, iskrena u svakoj svojoj emociji. Samim tim mnogo mi olakšava posao, jer nikada ništa nije ni tražila ni zahtevala. Naprotiv, ona je uvek bila i ostala moj "vetar u leđa". Ali i da se ispravim, ipak nešto i zahteva. Uvek, posle svake napisane epizode, koju je pročitala, ona poput nestrpljivog deteta kaže: "Odmah sedi i piši dalje, moram odmah da znam šta će se posle desiti".
Da li vam se dešava da likovi ili situacije iz scenarija utiču na atmosferu kod kuće, na primer, nastavite razgovor o njima i posle snimanja?
M i Ž: Naravno. Mi pričamo o svemu. O seriji, o danu, koji ona provodi u studiju, a ja kod kuće za svojim pisaćim stolom, zajedno gledamo epizode, uživamo i smejemo se. Radost i smeh su u našem domu uobičajena atmosfera. Na život gledamo pozitivno, radujemo se malim, jednostavnim stvarima i uživamo jedno u drugom i u onome što radimo.
Foto: ATA Images
Rekli ste više puta da ste i privatno i profesionalno dobar tim. Šta je, po vašem mišljenju, ključ te uspešne dinamike?
Ž: Mi smo najbolji tim. Oduvek smo bili takvi i takvi ćemo i ostati. Ključ je u tome da se ja više radujem njenom uspehu, a ona mom. Da smo jedno drugom podrška, inspiracija i motivacija. Ljubav, pre svega. To je naš mali, tajni recept. Mi smo partneri koji se vole. I oboje želimo više za onog drugog, nego za sebe.
Da li ste strožiji jedno prema drugom kada je posao u pitanju, ili se, naprotiv, trudite da odvojite privatno od profesionalnog?
M: Svako je sebi najveći dželat. A onom drugom, najveća podrška. Šalim se, nismo dželati. A podrška je nešto što se u našem životu jednostavno podrazumeva. Jer, mi ne trošimo vreme da analiziramo život i sve oko sebe, mi taj život živimo punim plućima.
Foto: Informer/Aleksandar Jovanović
Kada se desi kreativni nesporazum, kako ga rešavate, razgovorom, kompromisom, humorom?
Ž: Nijedno od nas dvoje se ne seća da smo ikada imali neki kreativni nesporazum. Imamo kreativne ideje, ali one se ne sukobljavaju. A, inače sve u svom životu mi rešavamo otvorenim razgovorom, a pre svega humorom. Humor je naše zajedničko i najjače oružje.
Kako izgleda jedan potpuno običan dan kod vas kada nema snimanja i pisanja?
Ž: Producentska surovost u 21. veku dostigla je razmere kataklizme, tako da skoro da ne postoji dan kada ja ne pišem. Milica srećom ima poneki slobodan dan kada ne snima. Ali, u pauzi između projekata, kada baš ništa ne radimo naš svet su putovanja, odmori, kafica u našem kafiću u komšiluku, filmovi, knjige… Uživanje u prirodi, koje Milica naziva "upijanjem trenutka". Najlepše vreme je ipak ono koje provodimo sa našim Antonijem i svaki susret sa njim je naš najvažniji i najlepši praznik.
Kako najčešće provodite Novu godinu? Da li volite mirnije proslave ili ste raspoloženi za veća okupljanja?
Ž: Lepo je i jedno i drugo, pa kombinujemo. Nekada smo na nekom lepom putovanju, ponekad na kruzeru na nekoj egzotičnoj destinaciji, nekada Novu godinu dočekamo i u bazenu, a nekada u svom domu, sa raskošno okićenom jelkom, koja u svemu podseća na naše detinjstvo, uz jela koja Milica tradicionalno sprema za praznike.
Foto: Aleksandar Krstović
Imate li neki novogodišnji ritual, nešto što ponavljate svake godine, bilo da je to putovanje, film, muzika ili običaj?
M: Obavezno kitimo našu veliku jelku sa nebrojeno mnogo šarenih ukrasa i svetlucavih lampica i sa krunom na vrhu koja svetli. I to radimo, bez obzira da li ćemo novogodišnju noć provesti u svom domu ili na nekom putovanju. I gde god da smo obavezno nazdravimo čašom šampanjca. Uz puno smeha, radosti i sreće što smo zajedno.
Kako izgleda vaš Badnji dan? Koje običaje u vašoj kući posebno poštujete?
Ž: Ponekad se desi da smo i tada na putu, a kada smo kod kuće, potpuno tradicionalno, uz badnjak, pravljenje česnice, Milicinih prazničnih jela, uz kamin sa laganom vatricom. Prijaju nam poseban mir i spokoj toga dana. Ali, ipak, najlepše je ako i Antonije može da nam se pridruži, kao i Milicina tetka Lila, koju obožavamo.
Kako proslavljate Božić, na koji način spajate tradicionalne običaje sa savremenim navikama?
M: Onako kako smo slavili Božić u našim porodicama, kao deca, tako ga i danas slavimo. Bez pompe, porodično, normalno.
Šta biste poželeli publici, čitaocima i sebi povodom predstojećih praznika?
M i Ž: Zdravlje, ljubav, uspeh i odsustvo svake mržnje.
BONUS VIDEO
Glumica Milica Milša oglasila se nakon dve operacije tokom kojih joj je uklonjen karcinom kože.
28.12.2025
17:47
Glumica Milica Milša imala je dve operacije u toku jučerašnjeg dana jer joj je dijagnostikovan rak kože.
28.12.2025
16:36
Glumica Milica Milša prvi put je govorila o biološkom ocu svog sina Antonija i razlozima zbog kojih je odlučila da sama odgaja dete.
18.11.2025
19:17
Milica Milša objavila je zajedničku fotografiju sa Mirom Banjac i čestitala joj 96. rođendan.
04.11.2025
12:38
123. 08. 2026. u 23:07
223. 08. 2026. u 23:07
123. 08. 2026. u 23:01
223. 08. 2026. u 23:01
Cirkus i apsurd u režiji opozicionih blokadera dostigli su tačku potpunog ludila. Dok se stotine obučenih profesionalaca, vatrogasaca i spasilaca lavovski bore sa ogromnom vatrenom stihijom u Deliblatskoj peščari, grupe takozvanih "zboraša" i uličnih aktivista rešile su podvale narodu još jednu jeftinu predstavu.
23.08.2026
22:53
Na takozvanom protestu "Ekobuna" na Ušću, javnosti se obratio glumac Bojan Dimitrijević, ponudivši još jedan u nizu bizarnih i teatralnih nastupa opozicione elite.
23.08.2026
22:15
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da svoju funkciju ne doživljava kao privilegiju, već kao služenje državi i građanima, ističući da je svoj politički angažman u potpunosti posvetio Srbiji.
23.08.2026
21:20
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetiće u ponedeljak, 24. avgusta, Raški okrug, gde će obići više lokacija i razgovarati sa građanima.
23.08.2026
22:40
Nakon što su vatrogasci, dobrovoljci i meštani danima nadljudskim naporima, izloženi vatrenoj stihiji i paklenim temperaturama, branili sopstvene domove i šume u Deliblatskoj peščari, pojedini opozicioni "studenti" i blokaderi rešili su da naprave neviđeni cirkus i proliju pljuvačku po trudu pravih heroja.
23.08.2026
22:00
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović otkrila je koliko je na nju uticao sukob sa ženama iz Plavog tima, ali i da li je zaljubljena.
23.08.2026
15:33
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
23.08.2026
13:08
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
23.08.2026
10:37
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
22.08.2026
18:20
Voditelj druge sezone Exatlona koja uskoro počinje biće dobro poznato lice - Aleksa Erski!
22.08.2026
15:24
Vatrogasci iz Prokuplja tokom popodneva zaustavili su vatru koja je iz sela Mađare nastavila da se širi ka Bresničiću, ali su spasili i čoveka kome je pretila najstrašnjija smrt.
23.08.2026
20:08
Najraznorniji požar u istoriji Kalifornije dogodio se 2025. godine, progutao je na hiljade objekata i odneo na desetine ljudskih života, a vatrogasne ekipe Sjedinjenih Američkih Država borile su se protiv vatre gotovo mesec dana.
23.08.2026
17:44
Za razliku od prošle godine kada je prolećni mraz tokom samo jednog jutra "ubrao" sve šljive u voćnjacima, šljive su su ove godine odlično rodile, što se može videti i na pijacama u Nišu.
23.08.2026
19:33
Roditelji đaka prvaka moraju da spreme od 37.000 do čak 60.000 dinara pre nego što dete zakorači u školu 1. septembra.
23.08.2026
17:00
Koliko poznajete životinjske vrste u Srbiji? Možda biste mogli da pomognete žiteljima Bačke Palanke ali i ostalima koji nekoliko dana pokušavaju da odgonetnu koji to četvoronožac trčkara po izletištu Tikvara.
23.08.2026
20:29
Viktor M. (45) preminuo je danas na Adi Ciganliji nakon što mu je pozlilo tokom kupanja.
23.08.2026
23:55
Nesvakidašnja i dobro planirana pljačka dogodila se u jednom beogradskom naselju, kada je za sada nepoznati provalnik upao u jednu kuću i iz nje odneo sef sa ogromnom količinom novca i dragocenostima.
23.08.2026
20:55
Službenici Odeljenja bezbednosti Nikšić su, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću lišili slobode državljanina Srbije zbog sumnje da je u jednom ugostiteljskom objektu izazvao požar.
23.08.2026
20:29
Iz policije je saopšteno da je sinoć oko 22.20 časova u akvatorijumu Bokokotorskog zaliva, na delu plovnog puta Stoliv–Prčanj, oko 250 metara od obale, došlo do pomorske nezgode, odnosno sudara dva plovna objekta.
23.08.2026
19:34
Istraga ubistva zbog kojeg je Robert V. (35) uhapšen pod sumnjom da je 28. jula uveče u okolini Sombora ubio Miloša Damjanovića (54) i dalje je u toku, a prema nezvaničnim informacijama svedoci koji su dali iskaze u istrazi opisali su šta se kobne večeri dogodilo.
23.08.2026
18:58
Policajke iz Hjustona u Americi uskočile su u Uber koji je slučajno bio zaustavljen na raskrsnici, kako bi nastavile poteru za osumnjičenim koji je bežao peške. Vozač Entoni Bejns isprva nije ni znao šta se događa, ali je, pošto je policija ušla u njegovo vozilo, praktično postao deo potere.
23.08.2026
23:01
Španski biznismen (66) nestao je nakon pada sa jedrilice ka Grčkoj, dok je supruga tri dana sama čekala pomoć.
23.08.2026
22:30
Britanski list "Sandej tajms" ocenjuje da bi 2026. godina mogla da bude najteža godina za ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog od početka njegovog mandata.
23.08.2026
22:01
Ruski vicepremijer Aleksandar Novak rekao je da Rusija trenutno ima probleme sa snabdevanjem benzinom, dok drugih goriva nema.
23.08.2026
21:30
Novi bjuti trend rich girl hair promoviše prirodno sjajnu, zdravu i negovanu kosu bez prenaglašenih lokni i teškog stilizovanja.
23.08.2026
21:11
Sitno samlevene ljuske od jaja mogu biti koristan dodatak zemlji za muškatle, petunije i surfinije, ali ne mogu zameniti prihranu.
23.08.2026
20:30
Helen Finčam je doživela je iznenadnu i tešku promenu života pre tri godine, a sve je počelo jednog jutra kada se probudila sa ukočenim vratom, a čekari su utvrdili da je uzrok tome retko stanje poznato kao transverzalni mijelitis.
23.08.2026
20:00
Jesen 2026. godine donosi novi preokret i snažan vetar pozitivnih promena, a posebno će uticati na Rakove i Škorpije.
23.08.2026
18:55
Ponekad nije lako primetiti da se nešto promenilo u vezi. Na prvi pogled sve može delovati isto, ali ako primetite pet simptoma znajte da bliskost više nije kao nekada.
23.08.2026
18:20
Vlasnik televizije Pink Željko Mitrović potvrdio je da je bivši takmičar Stefan Karić potpisao novi ugovor i tako postao jedan od učesnika predstojeće sezone.
23.08.2026
22:17
Voditeljka Jovana Jeremić najavila je da njena ćerka Lea sutra, 24. avgusta, slavi rođendan, a tom prilikom progovorila je i o planovima za naredni porođaj.
23.08.2026
21:44
Jutjuber Baka Prase prisetio se poslednjeg putovanja sa donedavnom devojkom Milenom Stamenković.
23.08.2026
21:16
Pevačica Vanja Mijatović Prošla je kroz brojne ljubavne uspone i padove.
23.08.2026
20:44
Biznismen Toni Bijelić, bivši suprug pevačice Dragane Mirković, doputovao je u Beograd privatnim avionom Željka Mitrovića, a u njegovom društvu našao se i glumac Žan-Klod Van Dam.
23.08.2026
18:52
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.