Božićni koncert u organizaciji Fondacije "Alek Kavčić" u saradnji sa Školom za muzičke talente iz Ćuprije održan je sinoć u prepunoj Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine.
Ledeni dan nije sprečio stotine poštovalaca umetnosti i muzike da najradosniji praznik provedu na Božićnom koncertu i Veliku dvoranu Kolarčeve zadužbine ispune do poslednjeg mesta.
Simfonijski orkestar su, pored gudačke sekcije srednjoškolaca, činili i profesionalni muzičari iz
renomiranih orkestara, tako da je na sceni bilo više od 60 muzičara pod rukovodstvom dirigentkinje Nikoline Nike Kovačević.
Program je počeo razigranom polonezom iz opere "Evgenije Onjegin" Čajkovskog, a zatim su usledili valcer i bolero iz baleta "Kopelija" i Štrausov valcer "Delirijum", koji su ispraćeni aplauzima.
Foto: Alex Dmitrović
Potom je usledio trenutak koji su svi željno iščekivali, jer je po prvi put pred beogradskom publikom nastupila desetogodišnja Emilia Anastasijević, virtuoz na violini, koja je maestralno izvela "Ciganske melodije" Pabla de Sarasatea.
Mala Emilia je sve očarala neverovatnom izvedbom, a bila je zbunjena reakcijom publike koja ju je nagradila ovacijama.
Program je nastavljen delima Bramsa, Ponkijelija i Cirera, a Mokranjčevu "Drugu i Osmu rukovet" u džez aranžmanu je briljantno izveo čuveni pijanista Ivan Aleksijević.
Ivanu se potom priključila dirigentkinja Nikolina Nika Kovačević, ali kao solista i uz klavirsku pratnju otpevala "Tiho noći", "Čamac na Tisi" i "Moj golube", što je posebno oduševilo publiku.
Poslednja na programu je bila uvertira iz opere "Laka konjica" Franca fon Supea, ali publika nije prestala sa aplauzom, dok orkestar nije zasvirao "Marš na Drinu", a dirigentkinja je istovremeno pevala i dirigovala.
Božićni koncert postaje tradicija tako da se već zna vreme i mesto četvrtog izdanja: 7. januara 2027. godine u 12 časova na Kolarcu.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS uz violinistu Stefana Milenkovića i maestra Srboljuba Dinića 4. februara biće obeležen 94. rođendan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine, saopštili su organizatori.
Izvršna direktorka za ljudske resurse kompanije "Astronomer", Kristin Kabot, oglasila se prvi put nakon viralnog snimka sa koncerta grupe Koldplej u Bostonu, koji je sredinom jula izazvao burne reakcije javnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS uz violinistu Stefana Milenkovića i maestra Srboljuba Dinića 4. februara biće obeležen 94. rođendan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine, saopštili su organizatori.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dok blokaderi i deo opozicije u Srbiji godinama ćute na napade koji dolaze iz regiona, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula ponovo je pokazao šta zaista misli o Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću.
Nakon incidenta koji se dogodio na 17. redovnoj sednici Skupštine opštine Trstenik, podneta je krivična prijava protiv Bojana Petrovića, odbornika Narodnog pokreta Srbije .
Najnoviji ispad i jeziva objava na društvenoj mreži Iks od strane Biljane Stojković, dokaz je da je mržnja blokadera i lažne političke elite u našoj zemlji zvanično probila sve granice i dno ljudskosti.
U svojoj objavi, Brnabić je ukazala na to da je ovoj grupaciji bilo potrebno manje od 24 sata da smisli opravdanje za sramno nasilje nad novinarom, po ko zna koji put prebacujući krivicu na državu i predsednika Aleksandra Vučića za incidente koje sami kreiraju, sprovode i podržavaju.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Cena trešanja drastično su pale u odnosnu na početak sezone, pa se sada prodaju od 160 do 200 dinara po kilogramu. Najpoznatije sorte su, kažu prodavci, "Doktorka" i "Herc", a za razliku od prošle godine, roda ima na pretek.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Jedan grad u Japanu zatvorio je svih 94 osnovne i srednje škole nakon što je medved prvi put primećen na teritoriji grada, piše britanski list Gardijan.
Izraelska vojska (IDF) saopštila je danas da je spremna za još najmanje nekoliko dana borbi protiv Irana, a potencijalno i za potpuno obnavljanje rata.
Iranski i katarski ministri spoljnih poslova Abas Arakči i Mohamed Al Tani razgovarali su danas o pregovorima Irana i Sjedinjenih Američkih Država i posredničke uloge Katara u tim razgovoraima, saopšteno je danas iz Ministarstva spoljih poslova Katara.
Zemljotres jačine 7,8 stepena Rihterove skale pogodio je danas region Mindanao na jugu Filipina, izazvavši paniku u delovima pacifičkog arhipelaga, pošto su se zgrade urušile, a prijavljeno je najmanje 15 mrtvih i 129 povređenih osoba.
Stručnjak za baštovanstvo Patrik Martin je otkrio koje četiri biljke su idealne za one koji žele uređeno dvorište bez puno rada. Ne samo da olakšavaju održavanje, već i smanjuju potrošnju vode tokom leta.
Bivša rijaliti učesnica Jelena Ilić, koja je javnosti poznata i kao bivša supruga Ivana Marinkovića, potpuno je promenila svoj izgled nakon razvoda i danas izgleda neprepoznatljivo.
Pevač Hasan Dudić otkrio je kako nije znao da je njegov sin Miki Dudić napustio "Elitu", jer je prethodnih dana bio u bolnici zbog problema sa zdravljem.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.