• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Ekipa zabave

Novinar

12.01.2026

13:41

"Prodrmaće Srbiju": Reditelj otkrio detalje nove serije "Zvaćeš se Varvara"

TS Media

Kultura

"Prodrmaće Srbiju": Reditelj otkrio detalje nove serije "Zvaćeš se Varvara"

Podeli vest

Reditelj Dejan Zečević kaže da će serija "Zvaćeš se Varvara" svojom radnjom i pričom prodrmati gledaoce u Srbiji.

Serija "Zvaćeš se Varvara" počela je sa emitovanjem na Superstar kanalu od 10. januara i emituje se svakog vikenda.

Serija je za kratko vreme privukla pažnju gledalaca širom Srbije, a režiser Dejan Žečević prvi put govori o tome kakva mu je bila prva reakcija kada je pročitao scenario i smatra da gledaoci neće ostati ravnodušni, kao što nije ni on.

- Mislim da će publiku sačekati nešto prilično katarzično, što bi možda moglo da ih malo i prodrma u zoni komfora, koju publika ima kada upali i gleda neku seriju - rekao je reditelj.

Foto: ATA Images

Reditelj Dejan Zečević

Ocenivši da danas postoji poplava serija u kojima se autori ozbiljno brinu o zoni komfora publike, Zečević je dodao da mu se čini da gledalac kada upali seriju već posle nekoliko minuta se oseća sigurno jer zna šta će manje više dobiti.

- Ja kao neko ko gleda serije najbolje reagujem i najviše isčekujem serije koje će da me malo izbace iz zone komfora, da me malo prodrmaju - rekao je Zečević, koji je dodao da je čitajući scenario poželeo da izađe iz svoje zone komfora.

Foto: TS Media

Scena iz serije "Zvaćeš se Varvara"

Prema njegovim rečima, postoje "četiri stuba serije, a to su četiri glavna junaka", koje igraju Anita Ognjanović, koja igra Varvaru, zatim Una Lučić, Katarina Marković i Čubrilo Čupić.

- Pratimo sudbine četiri glavna junaka koji se na vrlo zanimljiv način približavaju jedno drugom i na kraju imaju svoje vrlo interesantno razrešenje. Ali u osnovi jesu maltene tragične sudbine. Junaci vape i dalje pokušavaju da nađu svoju sreću - rekao je reditelj u emisiji Tanjug Reflektor. 

Zečević je dodao da je priča "prepuna života bez obzira što junake pritiska teška sudbina".

- Život je mnogo na nivou emocija kompleksniji i upravo je to kako sam želeo da ispričamo te sudbine. Kao neki pomalo i magijski realizam. Bez obzira kakva je sudbina, kako god nešto bilo teško ili mračno, uvek postoji svetlost - ocenio je Zečević.

Foto: ATA Images

Reditelj Dejan Zečević

Prema njegovim rečima, "hrabrost glumačkog pristupa bila je dosta važna" u odabiru glumaca, među kojim su i Andrija Kuzmanović, Danica Ristovski, Nikola Pejaković, Zoran Cvijanović i Branka Šelić.

- Jako je bilo važno da glumci dobro razumeju šta želimo da napravimo i da mogu da unaprede stvari. Zato što nikada na glumce nisam gledao kao na izvršitelje poslova, nego ljude koji iznenade i ponude neko rešenje koje je mnogo puta bolje nego što sam mislio da će biti - naveo je reditelj.

Zečević je u "Zvaćeš se Varvara" imao sreću, možda čak i prvi put u životu, da dobije gotov materijal koji je apsolutno pripadao njegovom kreativnom habitusu.

- Bukvalno kada mi je Lazar Ristovski poslao scenario, na pola prve epizode sam znao da je pun pogodak, da je nešto za mene. Okružio sam se autorima i saradnicima koji su to dobro razumeli i tako smo ušli u taj proces i uživali - rekao je Zečević.

Foto: TS Media

Scena iz serije "Zvaćeš se Varvara"

Prema njegovim rečima, moderne televizijske serije funkcionišu po principu žurbe koju gledalac oseća u želji da što pre stigne do kraja da sazna šta je razrešenje.

- To je stvar koja u "Varvari" postoji. Kad sam uzeo scenario, bukvalno sam pročitao sve epizode u dahu, jer sam želeo da saznam šta je kraj sudbina glavnih junaka. Benefit je intenzitet emocija i mislim da vrlo često moderne serije na to malo zaboravljaju - istakao je reditelj.

Zečević je naglasio da u "Zvaćeš se Varvara" ima dosta iznenađenja, dok na drugoj strani nudi intenzitet prilično neobičajan za televizijsku seriju.

- Serije su vrlo često u potrebi da gledaš što više epizoda odjednom, malo su postale i sredstvo za uspavljivanje. Mnogi ljudi koriste serije da bi zaspali. Mislim da to "Varvara" neće biti. "Varvara" nije sredstvo za uspavljivanje - naveo je Zečević.

BONUS VIDEO

 


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Blokadersko ispumpavanje para iz opštine Medijana: Istina izašla na videlo
Politika

Blokadersko ispumpavanje para iz opštine Medijana: Istina izašla na videlo

Gradska opština Medijana organizuje u parku Svetog Save doček Nove godine po julijanskom kalendaru uz nastup Ane Štajdohar. Vest sama po sebi ne bi bila interesantna za političku rubriku da se ne radi o opštini pod vlašću blokadera, koji su odmah po njenom preuzimanju ukinuli sve tradicionalne kulturne manifestacije.

12.01.2026

15:05

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Oglasio se EMS: Sačuvali smo energetski sistem Srbije
Društvo

Oglasio se EMS: Sačuvali smo energetski sistem Srbije

Elektromreža Srbije obaveštava javnost da su od početka januara sve raspoložive ekipe kompanije, uz podršku ćerki firmi i podizvođača, bile u pojačanoj pripravnosti i intenzivno angažovane na terenu, u uslovima izuzetno nepovoljnih vremenskih prilika koje su zahvatile veći deo Srbije.

12.01.2026

14:01

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set