Igrani film "Čuvar ikone svetog Đorđa", nastao u režiji Jelene Bajić Jočić, a prema scenariju Radoša Bajića, ovih dana će doživeti svoju svetsku premijeru na Moskovskom međunarodnom filmskom festivalu, koji se ove godine održava od 16. do 23. aprila.
Ova internacionalna filmska smotra jedan je od najstarijih i najprestižnijih filmskih događaja na svetu i datira od davne 1934. godine. Tokom višedecenijskog postojanja, festival je ugostio najveća ostvarenja i autore svetske kinematografije.
Projekciji filma "Čuvar ikone svetog Đorđa" na prestižnoj filmskoj smotri u Moskvi prisustvovaće deo autorskog tima, rediteljka i koscenarista, Jelena Bajić Jočić, kao i direktor fotografije i jedan od producenata filma, Predrag Jočić.
- Velika nam je čast što će "Čuvar ikone svetog Đorđa" svoj filmski život započeti na jednom ovako velikom i značajnom festivalu. Film je nastao iz duboke potrebe da se ispriča priča o dostojanstvu, opstanku i krhkoj liniji između čoveka i prirode, pravde i nepravde, dobrote i mržnje. Raduje me činjenica da će imati priliku da se obrati širokoj međunarodnoj publici i verujem da će univerzalnu metaforu večite borbe dobra i zla, podjednako dobro razumeti ljubitelji filma na svim meridijanima. Iako je "Čuvar ikone svetog Đorđa" tragična priča o životnoj borbi jednog čoveka, on je zapravo zlehudi primer univerzalne stvarnosti i pripadnosti, krik pravde i opstanka na mestima koja moderni svet ne primećuje - izjavila je rediteljka filma Jelena Bajić Jočić, povodom učešća na Moskovskom međunarodnom filmskom festivalu (MIFF).
Foto: Contrast studios
Jelena Bajić Jočić
Naime, novi igrani film produkcijske kuće "Contrast Studios" inspirisan je istinitim događajima i prati život Stanoja Reljića (Radoš Bajić), malog-velikog čoveka sa obronaka planine Radan, na krajnjem jugu Srbije, koji postaje surova paradigma zlehude čovekove sudbine, prava na život i iskonske borbe za opstanak na pradedovskom ognjištu. Prepušten sam sebi, zaturen i ostavljen, on ne želi da poklekne i braneći krsnu slavu, čast, dostojanstvo i pravo na slobodu, brani univerzalne principe života.
U filmu je, pored Radoša Bajića, zapaženu ulogu ostvarila i mlada glumica Miona Marković, kao i Aleksandar Đurica, Branko Janković, Slaviša Čurović, Vjera Mujović, Nedeljko Bajić, Aleksandar Filimonović, Čubrilo Čupić, Strahinja Bičanin, Miroslav Jović, Marko Radojević, Jovana Popović i drugi.
Film je nastao u produkciji "Contrast Studios", dok su realizaciju filma podržali Pokrajinski sekretarijat za kulturu AP Vojvodina, Grad Niš, Grad Zaječar i Opština Medveđa, na čijoj teritoriji je film sniman. Producent je Nedeljko Bajić.
Domaća premijera igranog ostvarenja "Čuvar ikone svetog Đorđa" zakazana je za jesen ove godine.
Nakon završenog snimanja na Radan planini i u Nišu, ovih dana je, na nekoliko različitih lokacija u okolini Beograda, u toku snimanje novog igranog filma "Čuvar ikone svetog Đorđa", prema scenariju Radoša Bajića, u režiji Jelene Bajić Jočić. Ovo filmsko ostvarenje realizuje ugledna produkcijska kuća "Contrast Studios", koja ove godine slavi dve decenije postojanja i uspešnog rada.
Radoš Bajić objavio je na Instagramu fotografiju na kojoj mu je celo lice prekriveno krvlju što je deo njegove maske za ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon završenog snimanja na Radan planini i u Nišu, ovih dana je, na nekoliko različitih lokacija u okolini Beograda, u toku snimanje novog igranog filma "Čuvar ikone svetog Đorđa", prema scenariju Radoša Bajića, u režiji Jelene Bajić Jočić. Ovo filmsko ostvarenje realizuje ugledna produkcijska kuća "Contrast Studios", koja ove godine slavi dve decenije postojanja i uspešnog rada.
Najnovije dogovorene ustavne promene, aminovane pod patronatom Evropske unije, ogolile su surovu istinu o trenutnoj vladajućoj većini: sve može i sve prolazi, osim srpskog jezika i prava onog naroda koji je izneo promene u Crnoj Gori.
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Suočeni sa potpunim krajom na ulici, unutrašnjim ratovima i činjenicom da ih narod više ne podržava, blokaderi su počeli da gube razum i da za sopstvenu nesposobnost optužuju predsednika Aleksandra Vučića.
Bivši predsednik Crne Gore Milo Đukanović pokušava da opravda svoje sramno šurovanje sa Bilom Klintonom i NATO agresorima tokom bombardovanja 1999. godine, a kao dežurnog krivca za sve svoje političke poraze i dalje vidi jedino i isključivo – Srbiju i Beograd!
Narodni poslanici Aleksandar Čotrić i Aleksandar Jugović oglasili su se povodom skandalozne vesti iz Crne Gore da će ta zemlja, na inicijativu nekadašnjeg lidera Mila Đukanovića, aktuelnog predsednika Skupštine Andrije Mandića i šefa Vlade u Podgorici Milojka Spajića promeniti Ustav kako bi iz njega bio izbačen srpski jezik.
Vladislav Dajković, predsednik Slobodne Crne Gore, zagrmeo je nakon skandaloznih vesti iz Crne Gore da će Ustav te zemlje zvanično biti izmenjen kako bi se iz njega izbacio srpski jezik.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Tokom iskopavanja u blizini grada Orhusa u Danskoj arheolozi su otkrili 82 zemunice u kojima su, kako se veruje, u vreme vikinga bile specijalizovane radionice za izradu tekstila.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Milica Đurđević Stamenkovski, danas je u Narodnoj skupštini Republike Srbije da bi govorila o Zakonu roditelj negovatelj, koji je, kako kaže, nastao iz života ljudi, a ne iz statistike.
Na društvenim mrežama se razbuktao pravi verbalni rat između stručnjaka i građana nakon dramatičnih upozorenja o opasnostima od izlaganja suncu i korišćenja solarijuma tokom letnjih meseci.
Na Dunavu u mađarskom gradu Rackeve došlo je do tragične nesreće u kojoj se muškarac (31) udavio dok je u naručju držao svoju trogodišnju ćerku. Devojčica je u poslednjem trenutku spasena iz vode, dok njenom ocu, uprkos naporima lekara, nije bilo spasa.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila sinoć na raskrsnici Ruzveltove i Ulice kraljice Marije u Beogradu, povređene su tri osobe, među kojima je i osmogodišnje dete.
Kada monstrumi u naletu bolesne ljubomore, posesivnosti ili želje za kontrolom zverski likvidiraju osobu koju su navodno voleli, prva karta na koju igraju u sudnici jeste neuračunljivost. Međutim, forenzička psihijatrija poseduje filtere koje nijedan glumac pred sudijama ne može da prevari.
Rusko-kineske pomorske vežbe „Pomorska interakcija 2026“ počele su kod kineskog Ćingdaoa, ali se ove godine ne gledaju samo kao rutinska vojna saradnja Moskve i Pekinga
Sadržajni pregovori o završetku rata u Ukrajini teško da će biti održani pre februara 2027. godine, piše britanski list „Fajnenšel tajms“ (FT), pozivajući se na izvor iz Moskve.
Ruski hakeri su upali u sisteme britanske vlade i Ministarstva spoljnih poslova, kompromitujući oko 80.000 računara i pristupajući ličnim podacima državnih službenika, piše britanski „Telegraf“.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su ruske snage tokom noći izvele masovan udar visokopreciznim oružjem po objektima na teritoriji Ukrajine, navodeći da je napad usledio kao odgovor na, kako tvrdi Moskva, terorističke udare kijevskog režima na civilnu infrastrukturu unutar Rusije.
Uz pomoć sode bikarbone i limunovog soka možete brzo ukloniti masne naslage sa kuhinjskih ormarića i osvežiti njihovu površinu bez agresivnih sredstava za čišćenje.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Pevačica Nela Bijanić izjavila je kako zna da potroši 1000 evra za nekoliko minuta, ali isto tako zna da novac sačuva, od čega je i izgradila kuću na četiri sprata.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je sa svojim pratiocima jedan od najemotivnijih trenutaka ove godine, kada je stigla đačka knjižica njene ćerke Lee.
Influenserka Tamara Kalinić imala je pravu svadbu iz snova sa biznismenom Filippom Testom na jezeru Komo u Italiji, a na gala slavlju bile su brojne poznate zvanice dok je ambijent upotpunila najluksuznija dekoracija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.