• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Alo/Informer/D.S.

28.09.2022

14:41

OVO JE SESTRA ŽIKE TODOROVIĆA! Bavi se glumom kao i on, a sličnost je neverovatna!

Kultura

OVO JE SESTRA ŽIKE TODOROVIĆA! Bavi se glumom kao i on, a sličnost je neverovatna!

Podeli vest

Dana Todorović, mlađa sestra srpskog glumca Žike Todorovića, bavila se prevođenjem, glumom i spisateljstvom

Sestra našeg poznatog glumca Srđana Žike Todorovića, Dana Todorović, rođena je 1977. godine u Beogradu, a školovala se u Budimpešti, Detroitu, Indijanapolisu i Njujorku. Studije je završila u Londonu, bavila se prevođenjem, glumom i spisateljstvom.

Naime, ona je prvu knjigu pod nazivom "Tragična sudbina Morica Tota", objavila je 2008. godine, a ista je prevedena na nemački i engleski jezik. 

 

 

Napisala je još dve knjige za decu, a "Park Logovskoj", posvetila je ocu Bori Todoroviću, koji joj je bio glavna podrška i veoma se radovao njenom izlasku.

Zajedno sa ocem Borom Todorovićem,  pojavila se u filmu Profesionalac, gde tumači ćerku njegovog lika. Tumačila je sporedne uloge u filmovima: "Potera za sreć(k)om", "Flert", "Rat uživo", "Život je čudo", kao i u istoimenoj TV seriji.

 

 

Trenutno živi u Beogradu i piše na srpskom jeziku, mada su njeni romani prevođeni na engleski i nemački jezik.

Radila je na prevođenju filmova kao i pozorišnih scenarija, a šest godina bila je prevodilac u Ujedinjenim nacijama.

BONUS VIDEO:

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Magazin

Džet set