Milan Marić progovorio je o svojoj ulozi u predstavi "Bilo jednom na Brionima", kao i kako su tekla priprema, a zatim je otkrio odakle uopšte ideje da rade pomenutu predstavu.
Milan Marić, koji u predstavi "Bilo jednom na Brionima" igra Ričarda Bartona, kaže da je slavni glumac rekao Josipu Brozu Titu da će se ubiti zbog njega!
Premijera ovog komada Kokana Mladenovića zakazana je za večeras u Bitef teatru. Predstava se bavi dolaskom Ričarda Bartona i Elizabet Tejlor na Brione, povodom snimanja ratnog filma "Sutjeska", i večerom sa Titom i Jovakom Broz.
Foto: Foto: Tanjug
Milan Marić
- Nema mnogo dokumenata koji govore o tom događaju. Postoji pismo koje je Barton poslao Titu pred dolazak na Brione 1971, a u kom je napisao: "Predsedniče, ako vas budem razočarao, ja ću se ubiti!" Ričard je, godinama kasnije, u memoarima napisao da "nije mogao da igra čoveka koji je veći glumac od njega". Očigledno se nešto loše desilo na toj večeri. Mada, siguran sam da mu je bio izazov da glumi Tita - priča Marić i dodaje da je i njemu izazov da glumi svetsku zvezdu:
Čuvena fotografija
Sve je krenulo od fotografije na kojoj su Elizabet Tejlor, Ričard Barton, Tito i Jovanka
- Bilo mi je zanimljivo da spremam Bartona. On i Elizabet Tejlor nisu mogli jedno bez drugog, a ni jedno sa drugim. Kada smo čitali njihove biografije, shvatili smo koliko su se njih četvoro razlikovali od ljudi tog vremena.
Glumac objašnjava kako su došli na ideju da rade predstavu "Bilo jednom na Brionima":
Foto: Đorđe Bukvić/Promo/Privatna arhiva
Milan Marić
- Prošle godine je bilo deset godina otkako sam sarađivao sa Banetom Trifunovićem i Kokanom Mladenovićem. Bane i ja smo predložili Kokanu da uradimo nešto novo zajedno. Doneo je fotografiju na kojoj su bili Ričard i Elizabet sa Titom i Jovankom na Brionima i rekao: "Ovo je naša predstava". Tako je sve krenulo....
Pored Marića, u predstavi igraju i Branislav Trifunović (Josip Broz Tito), Sanja Marković (Jovanka) i Tihana Lazović (Elizabet Tejlor). Karte za beogradsku premijeru rasprodate su u rekordnom roku.
Sanja: Vratili smo se u vreme u koje nisam bila ni rođena
Sanja Marković (29) kaže da joj je drago što je deo predstave "Bilo jednom na Brionima":
- Zahvalna sam na tome što su me pozvali da igram Jovanku. Vratili smo se u vreme u koje nisam bila ni rođena, a o kom sam veoma malo znala. Mnogo sam naučila!
Više od stotinu održanih sastanaka muzičkih profesionalaca iz Srbije i četiri nastupa domaćih izvođača u zvaničnom programu festivala, rezultati su prvog zvaničnog i ujedinjenog nastupa srpske muzičke scene na najvećem festivalu i muzičkoj konferenciji u ovom delu Evrope - MENT u Ljubljani, ostvaren kroz program nacionalne platforme Srbija stvara muziku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više od stotinu održanih sastanaka muzičkih profesionalaca iz Srbije i četiri nastupa domaćih izvođača u zvaničnom programu festivala, rezultati su prvog zvaničnog i ujedinjenog nastupa srpske muzičke scene na najvećem festivalu i muzičkoj konferenciji u ovom delu Evrope - MENT u Ljubljani, ostvaren kroz program nacionalne platforme Srbija stvara muziku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas mlade sportiste iz Srbije, regiona i sveta, učesnike kampa "Srbija te zove 2026", a nakon prijema, predsednik se obratio medijima.
Ustaša Marko Skejo, bivši komandant 9. bataljona HOS-a "Rafael Boban, koji je poznat po hitlerovskim brkovima i činjenici da je devedesetih godina govore držao ispred portreta zločinca Anta Pavelića, pevao je juče u jednoj kafani u Kninu ustaške pesme, i to na uvce predsedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
Bojana Vatić, bliska saradnica okorelog mrzitelja Srbije Dinka Gruhonjića, već 3. novembra 2024. godine, samo dva dana posle tragedije u Novom Sadu i pada novosadske nadstrešnice, na društvenim mrežama kačila je objave o "krvavim rukama".
Insajderi Informera koji su infiltrirani u blokaderske grupe na društvenim mrežama došli su do šok dokumenta koji otkriva da su zgubidani gori od komunističkih komesara!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je sramotnu izjavu hrvatskog ministra odbrane Ivana Anušića, koji je poručio da mu je žao što lično nije učestovao u zločinačkoj akciji "Oluja".
Više javno tužilaštvo u Beogradu najoštrije negoduje zbog insinuacija i konfabulacija koje pojedini advokati uporno plasiraju u javnosti u vezi sa smrću advokata Vladimira Cvijana, tvrdeći da je on ubijen, ne bi li doveli javnost u zabludu, iako prikupljeni podaci ukazuju da je smrt nastupila usled utopljenja, sa čime su isti upoznati neposrednim uvidom u predmet.
Evo naše dece – tako je narod dočekao prebilovačke mučenike kada su 1990. godine, posle skoro pola veka, njihove kosti iznete iz hercegovačkih jama. Istina nije ostala pod zemljom. Zajedno sa mučenicima, posle decenija tišine, na svetlost dana izašlo je i svedočanstvo o njihovom stradanju, poručila je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Dok se srpski narod na Kosovu i Metohiji svakodnevno suočava sa neviđenim pritiscima Prištine, opstrukcijama, rušenjem i sistematskim proterivanjem sa vekovnih ognjišta, Telekom Srbija odgovara gradnjom, novim investicijama i otvaranjem radnih mesta.
Vozač kamiona I.J. (40), koji je juče u saobraćajnoj nezgodi na brzoj saobraćajnici Šabac - Loznica usmrtio A. M. (59) i P. L. (62), radnike preduzeća "Signal" iz Sombora dok su izvodili radove na putu saslušan je u Osnovnom javnom tužilaštvu u Šapcu.
Osnovno državno tužilaštvo u Ulcinju odredilo je zadržavanje do 72 sata mladiću iz Novog Pazara S.S. Zbog sumnje da je doneo lake telesne povrede dvojici muškaraca, kao i državljaninu Bosne i Hercegovine B.A. zbog sumnje da je omogućio uživanje opojnih droga državljanki Srbije.
Digitalni nomad V. H. (58) i njegova supruga, domaćica H. N. (44), sigurno nisu ni slutili da će kao turisti uneti nemir u Splitsko naselje i biti privedeni u hrvatski pritvor.
Radnici preduzeća „Signal Sombor” A. M. (59) i P. L. (62) poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 7.40 časova na putu Šabac–Loznica, u blizini mesta Ribari, a vozaču kamiona I. J. (40) određen je pritvor do 48 sati po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Šapcu.
U nemačkom gradu Kelnu pronađena je američka bomba iz Drugog svetskog rata, zbog čega je naređena evakuacija dela grada, uključujući i sedište televizijskih kuća RTL i NTV.
Litvanska vojna obaveštajna služba saopštila je danas da raspolaže informacijama prema kojima Rusija razmatra mogućnost izvođenja napada na kritičnu infrastrukturu u baltičkom regionu, koristeći dronove ukrajinske proizvodnje, kako bi prikrila odgovornost za eventualne incidente.
Velika Britanija uvela je novi paket sankcija Rusiji, usmeren na brodove, banke i industrijske kompanije, s ciljem da dodatno ograniči finansijske tokove koje Moskva može da koristi za finansiranje rata u Ukrajini.
Kada paradajz zahvati trulež, a plodovi postanu meki i crni, prirodno rešenje u vidu sitno usitnjenih ljuski od jaja može efikasno nadoknaditi nedostajući kalcijum i spasiti preostali rod.
Korisnici Android uređaja više ne moraju da budu problem u grupnim razgovorima sa iPhone korisnicima kao ranije. Zahvaljujući RCS tehnologiji, poruke između Androida i Ajfona sada nude mnogo više funkcija nego kada su se koristili stari SMS i MMS standardi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.