Zubin Mehta ponovo sa Beogradskom filharmonijom u Kolarčevoj zadužbini
Podeli vest
Beogradska filharmonija s ponosom najavljuje nove koncerte sa legendarnim Zubinom Mehtom, 11. i 12. oktobra u Velikoj Sali Kolarčeve zadužbine, od 20 časova.
Na zadovoljstvo brojne publike koja željno iščekuje susrete sa voljenim Mehtom, maestro će održati čak dva nastupa sa orkestrom, a ulaznice su u prodaji od 11. septembra na biletarnici Beogradske filharmonije kao i onlajn.
Glumac Rade Marković preminuo je na današnji dan 2010. u svojoj 88. godini života. Zapažene uloge odigrao je između ostalog, u ostvarenjima "Valter brani Sarajevo", "Otpisani", "Majstori, majstori" i "Sabirni centar".
Glumac Branko Bane Vidaković, danas proslavlja 65. rođendan, a iza njega je mukotrpna borba sa narkoticima i skidanje sa heroina.
10.09.2024
13:39
U novi vek i svoju 101. godinu postojanja, Beogradska filharmonija ulazi veličanstveno i ponosno, sa velikanom klasične muzike i najvećim prijateljem orkestra. Oktobarski koncerti koji se očekuju sa ogromnim uzbuđenjem, biće petnaesti put da se Mehta susreće sa Beogradskom filharmonijom. Za ovu priliku, zajedno će izvesti genijalne partiture Mocartove Simfonije u ge-molu br. 40 i Šubertove Simfonije br. 9, Velike.
Nenad Okanović stekao je veliku popularnost ulogom sina Dragana u seriji "Selo gori, a baba se češlja" koja je premijerno emitovana na RTS od 2007. do 2017. godine.
Megapopularni dirigent i virtuoz na violini i njegov Johann Strauss Orchestra će nastupiti 14.novembra u Beogradskoj Areni!
10.09.2024
12:48
- Veoma se radujem svakom novom susretu sa Beogradskom filharmonijom, orkestrom sa kojim delim dugotrajne uspomene - izjavio je čuveni Mehta koji je nastupio poslednji put u Beogradu 2023. godine, povodom stogodišnjice Beogradske filharmonije i turneje koju je održao sa orkestrom u okviru inicijative Otvoreni Balkan.
Danas 88. godišnji maestro, aktivni je dirigent nemerljive veličine. Na svetskoj muzičkoj sceni prisutan je gotovo sedam decenija sa nastupima koji su postali istorijski. Na veliku radost Beogradske filharmonije, maestru se ostvaruje želja da ponovo predvodi orkestar sa kojim je imao svoj debi i započeo profesionalnu karijeru koja je još uvek intenzivna.
Foto: Marko Đoković
- Ja sam obožavatelj Beogradske filharmonije još od 1958. godine kada sam sa ovim orkestrom u Beogradu imao jedan od prvih koncerata u svom životu. Zadivljujući je njihov razvoj i napredak do danas i jedva čekam da ponovo dirigujem orkestrom, već razgovoramo o budućnosti i jedva čekam da se vratim - izjavio je maestro prošle godine nakon rođendanskog nastupa i uspešne turneje u Albaniji i Republike Severne Makedonije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glumac Rade Marković preminuo je na današnji dan 2010. u svojoj 88. godini života. Zapažene uloge odigrao je između ostalog, u ostvarenjima "Valter brani Sarajevo", "Otpisani", "Majstori, majstori" i "Sabirni centar".
Današnje saopštenje Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) još jedan je dokaz kako radi tužilačko – kriminalna banda koju vode Zagorka Dolovac i Mladen Nenadić.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
Suzana Vasiljević, savetnica za medije predsednika Srbije Aleksandra Vučića rekla je, gostujući u emisiji “Uranak” na televiziji K1, da je lično pregovarala o dolasku nekih medija u Srbiju.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
Poznata crnogorska novinarka i supruga učesnika Exatlona Jovana Radulovića Jodžira, Irena Radulović, otkrila je ko je iskren prijatelj njenom suprugu u takmičenju, kao i za kog takmičara smatra da mu je najveća konkurencija.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
Na gradskoj zaobilaznici u Novom Pazaru večeras oko 20 časova dogodilase teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva putnička vozila – Škoda Octavia i Audi 80.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Kina se čvrsto protivi svakom obliku zvanične saradnje između zemalja koje imaju diplomatske odnose sa Kinom i Tajvanom, izjavio je danas portparol Ministarstva spoljnih poslova Guo Điakun.
Masovni protesti u Iranu ulaze u novu, sve napetiju fazu, jer se sve više pominje i moguća vojna intervencija SAD. Širom zemlje i danas se nastavljaju sukobi demonstranata i snaga bezbednosti. Sve najnovije vesti iz Irana pratite u našem blogu na informer.rs!
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar