Flim "Maratonci trče počasni krug" u režiji Dušana Kovačevića snimljen je 1982. godine, a ostvario je ogromnu popularnost koja traje i dan danas, bez obzira što je prošlo već skoro pola veka od premijere.
23.12.2024
21:00
U kultnom filmu ova dva velikana jugoslovenskog glumišta igrali su oca i sina, ali u privatnom životu se nisu podnosili.
Naime, Danilo Bata Stojković bio je školovani glumac koji je svog kolegu Vuisića, koji nije završio fakultet nazivao naturščikom. Zbog toga ga je Pavle mrzeo.
Milivoje Mića Tomić je jedan od omiljenih glumaca bivše Jugoslavije. Njegovo popravljanje automobila u seriji “Majstori, majstori” svi su zapamtili, baš kao i zvuk njegove trubice u “Maratoncima”. Ipak, nije planirao da se bavi ovim poslom…
Film "Maratonci trče počasni krug" za koji je scenario napisao Dušan Kovačević, u bioskope je izašao davne 1982. godine.
22.08.2024
13:35
Foto: printscreen/youtube
Pavle Vuisić i Danilo Bata Stojković u filmu "Maratonci trče počasni krug"
Čuveni glumac koji se dičio svojim sirovim talentom i celog života isticao da on zapravo ni ne glumi, uspeo je da nađe način da se osveti kolegi zbog takvih uvreda.
U jednoj sceni u filmu "Maratonci" Pavle Vuisić trebalo je da udari Danila Stojkovića daskom po leđima i da je polomi. Za to je unapred bila pripremljena jedna daska koja je bila napola slomljena, kako bi lako pukla preko Danilovih leđa kada ga Pavle njome udari.
Međutim, na setu se nalazilo nekoliko dasaka, a samo jedna je bila napukla. Vuisić je znao koja je to daska i namerno uzeo drugu da bi njome udario kolegu po leđima iz sve snage. U ovoj sceni jasno se može videti užasna bol koju je osetio Stojković koji evidentno nje bio gluma.
Ovo nije jedini slučaj u našoj kinematografiji da su glumci svesno jedni drugima nanosili bol.
Tokom snimanja filma "Skupljači perja" Bekim Fehmiu udario je iz sve snage koleginicu Oliveru Katarinu zbog autentičnosti u jednoj sceni.
-Bilo mi je mnogo teško kada me je Bekim ošamario. Zveknuo mi je takvu šamarčinu da sam odletela na drugi kraj sobe i pala preko jednog sanduka na kičmu. Bilo je strašno i mnogo me je bolelo- rekla je svojevremeno glumica.
Foto: Printscreen
Bekim Fehmiu i Olivera Katarina
Za razliku od Pavla Vuisića, Bekim ovo nije uradio namerno. Bilo mu je užasno žao i pokušavao je da se izvini koleginici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Dragan Gagi Jovanović, nekada jedan od boljih i talentovanijih glumaca, a danas samo blokader koji se smuca po skupovima zgubidana i svojim ponašanjem privlači pažnju, ali ne pozitivnu, još jednom je zapanjio srpsku javnost.
Vrhunac bezakonja i spirale nasilja potresao je noćas Aranđelovac. Kako saznajemo, tokom noći zapaljen je automobil aktivisti SNS Đorđu Prokiću, direktoru TO Aranđelovac.
Na osnovu informacija do kojih je došao naš portal, saznajemo da su blokaderi iz Novog Sada i Bačke Palanke iz jedne prodavnice, čije je ime poznato redakciji, naručili veću količinu biber-sprejeva sa ciljem izazivanja nereda i incidenata u nedelju u Kuli.
Blokaderski mediji "Nova S" i "N1" odavno su pokazali da nemaju nikakav kredibilitet. Tajkunski mediji javno pozivaju na krvoproliće u nedelju 29. marta, na dan izbora u deset gradova i opština.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Redovno sam na gradilištu u Surčinu, i dalje se iznenadim kada vidim koliko nam svakodnevno radovi napreduju, poručio je ministar finansija Siniša Mali.
U Srbiji će danas doći do značajne promene vremena, nakon sunčanog jutra. Očekuje nas zahlađenje sa kišom, a na planinama sneg. Temperature od 1 do 20 stepeni.
Carinski službenici na Graničnom prelazu Tovarnik u Hrvatskoj otkrili su neprijavljenu veću količinu domaće rakije u teretnom vozilu srpskih registarskih oznaka.
U Apelacioni sud u Beogradu su poslati spisi svih pet predmeta po žalbama izjavljenim na presude donete po tužbama za naknadu nematerijalne štete protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, čiji sin je 3. maja 2023. godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet vršnjaka i čuvara te škole i ranio još nekoliko dece i nastavnicu istorije.
Komandant mornarice Iranske revolucionarne garde Alireza Tangsiri navodno je poginuo u napadu u Bandar Abasu, tvrdi izraelski zvaničnik, dok zvanične potvrde iz Irana i izraelske vojske za sada nema.
Američka administracija razmatra scenario u kojem bi cena nafte mogla da dostigne 200 dolara po barelu, kako bi procenila posledice po ekonomiju Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Blumberg.
Rusija je blizu realizacije prvih isporuka bespilotnih letelica Iranu, zajedno sa medicinskom pomoći i hranom, tvrde zapadne obaveštajne službe, prenose mediji.
U vreme kada se sve više okrećemo prirodnim rešenjima, i farbanje vaskršnjih jaja dobija drugačiji, suptilniji izgled. Umesto jakih i upadljivih boja, sve su popularnije nežne pastelne nijanse koje deluju elegantno i smireno.
Marsov ulazak u znak Ovna donosi potpuno novu dinamiku, naglašava inicijativu, odlučnost i spremnost na rizik što će biti posebno naznačeno kod Rakova, Vaga i Strelčeva.
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
Pobednica "Zvezda Granda“, Šejla Zonić, iznenadila je iskrenim priznanjem da sa jednim kolegom iz takmičenja više nije u kontaktu, te otkrila kako je bila žrtva prevare na mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar