Film koji je Arkan zabranio zbog scena Cece i Šerbedžije neće biti prikazan! Odložena premijera nastavka "Nečiste krvi", oglasila se produkcija
Podeli vest
Premijera filma "Balkanski rat", zakazana za 11. februar, otkazana je.
Za 11. februar u Sava centru bila je zakazana premijera filma "Balkanski rat - Nečista krv II deo", reditelja Stojana Stojčića ali je otkazana, saopštila je produkcija.
Premijera filma "Balkanski rat - Nečista krv 2" reditelja Stojana Stojčića očekuje se u februaru, a materijale stare više od trideset godina, publika će imati prilike da vidi po prvi put.
Gost "Info jutra" bio je reditelj Stojan Stojčić koji je govorio o svom ostvarenju "Nečista krv 2: Balkanski rat".
22.01.2025
13:33
Više od 30 godina publika je čekala da vidi folk zvezdu Svetlanu Cecu Ražnatović kao glumicu ali će morati da sačeka novi termin.
Film "Balkanski rat" prati istorijske događaje od 1900. godine do početka Prvog svetskog rata, prikazujući istorijsko razdoblje na Balkanu koje je ispunjeno bunama i ratnim previranjima.
Reč je o nastavku kultne sage "Nečista krv", koju je Stojan Stojčić predstavio publici davne 1997. godine, a u kojoj su glavne uloge tumačili Rade Serbedžija, Maja Stojanović i pevačica Svetlana Veličković.
U nastavku ove filmske priče, koji je snimljen gotovo tri decenije kasnije, publika će po prvi put imati priliku da vidi pojedine scene koje nisu prikazane u "Nečistoj krvi".
Debitantsku ulogu u filmu "Balkanski rat" ostvaruje višestruko talentovana umetnica Bojana Peković, poznata kao jedna od retkih žena guslarka i prva i jedina koja je na Muzičkoj akaemiji u Helsinkiju, diplomirala na odseku koji neguje ovaj zvuk. Pekovićeva tumači lik Sofije, ćerke tragične vranjanske lepotice Sofke.
Foto: Tanja Andric
Režiser Stojan Stojčić
Radnja filma prati život i sudbinu Sofije, koja je jedna u nizu žrtava nečiste krvi koja neprestano vri i prenosi se sa generacije na generaciju. Svirajući gusle, ona oživljava na velikom filmskom platnu tragičnu priču o svojoj majci i precima.
Ceca je kod Stojčića debitovala kao Koštana, ali publika nikad nije mogla da vidi sve te scene zbog preterane golotinje. Snimljeni materijal je pre nekoliko godine dopremljen iz Bugarske i traje čak 45 sati, a sada je napravljena potpuno nova priča. Deo filma koji uključuje Cecine snimke, čije je emitovanje zabranio Arkan, naveli su producenti ovog ostvarenja u mejlu upućenom našoj redakciji.
Izuzetnu ulogu u filmu ostvario je i bard srpske glumačke scene Petar Božović. koji tumači lik patrijarha Lukijana Bogdanovića. Ulogu Tomče igra Filip Gajić, a Rade Šerbedžija i Svetlana Veličković upečatljivom glumom provejavaju u sećanjima filmskih junaka vraćajući nas u atmosferu iz filma "Nečista krv".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijera filma "Balkanski rat - Nečista krv 2" reditelja Stojana Stojčića očekuje se u februaru, a materijale stare više od trideset godina, publika će imati prilike da vidi po prvi put.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Nemačka zemlja koja se ubedljivo najbrže naoružava u svetu i dodao da je, kada je reč o naoružavanju Srbije, bolje da Nemci gledaju svoje dvorište umesto što nam drže moralne pridike.
Na osnovu informacija do kojih je došao portal NS Uživo, blokaderi iz Novog Sada i Bačke Palanke iz jedne prodavnice, čije je ime poznato toj redakciji, naručili su veću količinu biber-sprejeva sa ciljem izazivanja nereda i incidenata u nedelju u Kuli.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Zabog radova na rredovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea i Auto-put za Zagreb, od 26. marta do 9. aprila doći će do izmena u saobraćaju javnog prevoza.
Iz Ministarstva odbrane saopštili su da je u toku realizacija borbene obuke na helikopterima Mil Mi-35, u 714. protivoklopnoj helikopterskoj eskadrili "Senke" Vojske Srbije, stacioniranoj na aerodromu "Morava" u Lađevcima kod Kraljeva.
Državni sekretar u Ministarstvu za brigu o porodici i demografiju Radoš Pejović boravio je danas u Knjaževcu i Boru, gde je razgovarao sa predstavnicima lokalnih samouprava i građanima, a potom obišao više porodica, sa ciljem da se sagledaju njihove potrebe i unaprede mere podrške u oblasti porodice i dece.
Pre skoro 24 godine, Dragan Čedić u Leskovcu ubio je sedmoro ljudi i ranio četvoro, ostavljajući decu bez roditelja, dok tragedija otkriva duboke porodične sukobe i propuste sistema koji nisu sprečili masakr.
Policija traga za nepoznatom osobom osumnjičenom da je u utorak uveče, uz pretnju vatrenim oružjem, pokušala da izvršiti pljačku u trgovini u mostarskom naselju Zalik, pri čemu je došlo i do pucnjave iz automatske puške.
Postupak supruge ukrajinskog predsednika izazvao je burne reakcije u političkim krugovima u SAD nakon događaja u Vašingtonu, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme, Oleg Soskin.
Američka vojska prolazi kroz jednu od najdubljih transformacija u svojoj savremenoj istoriji, napuštajući doktrinu koja je decenijama bila temelj njene dominacije.
Američki strateški bombarder B-52 primećen je sa prototipovima nove krstareće rakete AGM-181A tokom leta iznad pustinje Mohave u Kaliforniji, objavio je avijacijski fotograf Džarod Hamilton, a prenosi portal Vor zon.
Izrael će uspostaviti kontrolu nad „bezbednosnom zonom“ u južnom Libanu sve do reke Litani i zadržaće prisustvo dok se ne ukloni pretnja Hezbolaha, izjavio je ministar odbrane Izraela Izrael Kac.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar