Zvezda serije "Sulejman Veličanstveni" iznenadila publiku činjenicom da govori tečno srpski jezik.
Filiz Ahmet, turska glumica rođena u Skoplju, proslavila se ulogom Nigar Kalfe u megapopularnoj seriji "Sulejman Veličanstveni". Kada je dobila tu ulogu, nije ni slutila da će joj potpuno promeniti život.
Filiz potiče iz umetničke porodice - njen deda Luftija Sejfulah bio je poznati glumac, a majka Fejhan je radila u pozorištu. Iako je planirala da karijeru gradi u pozorištu, televizija je ipak prevagnula. Nakon zapažene uloge u seriji "Zbogom Rumelijo", sve više je počela da radi na malim ekranima.
Kada je dobila ulogu Nigar Kalfe, spakovala je kofere i iz Skoplja se preselila u Istanbul.
Foto: printscreen/youtube
Scena iz serije "Sulejman Veličanstveni"
- Radimo po 15 sati dnevno, ali to me ne umara jer radim ono što volim. Scena nije gotova dok se ne oseti prava energija - ispričala je glumica u jednom intervjuu.
Zanimljivo je da Filiz, iako živi i radi u Turskoj, tečno govori srpski jezik, što često iznenadi fanove u regionu.
Tokom posete Srbiji 2020. godine, prisustvovala je premijeri predstave "Čarobnjak iz Oza" u Vranju, a publika je bila oduševljena što sa glumicom može da razgovara bez prevodioca.
Selma Ergeč, turska glumica koja glumi Sultaniju Hatidže u "Sulejmanu Veličanstvenom" ponovo je u centru pažnje – ali ovaj put zbog drastične promene imidža i misterioznog privatnog života.
Gumac Okan Jalabik privukao je pažnju nacije ulogom Ibrahim paše u turskoj seriji "Sulejman Veličanstveni", privatno vodi buran život i zavodi mnoge koleginice iako ima koju godinu više.
Serija scenariste Žarka Jokanovića "Zakopane tajne" počinje sa emitovanjem, kada ćete se upoznati sa širokom lepezom živopisnih junaka, koje će oživeti čak 67 glumaca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selma Ergeč, turska glumica koja glumi Sultaniju Hatidže u "Sulejmanu Veličanstvenom" ponovo je u centru pažnje – ali ovaj put zbog drastične promene imidža i misterioznog privatnog života.
Andreas Šider, mentor blokadera i opozicije, koji je ne jednom Srbiji solio pamet o medijskim slobodama, kao da je u zemlju propao nakon što je kao bomba odjeknula vest u Austriji da je njegov partijski šef, vicekancelar, ministar za medije i lider Socijaldemokratske partije Austrije (SPO) Andreas Babler predvodnik najvećeg napada na medijske slobode u toj zemlji zbog čega je ugašeno 1.000 radnih mesta.
Srđan Milivojević, predsednik Demokratske stranke je uzeo učešća na "Skopje inicijativi", koja sarađuje sa hrvatskom Korčulanskom školom u razvoju starih i mladih blokaderskih talenata.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić rekla je danas da će sednica skupštine o poverenju vladi biti održana kada ne bude na dnevnom redu važnijih stvari za državu.
Grad Niš, Medicinski fakultet i Univerzitetski klinički centar, kroz rad Centra za simulacionu medicinu, za mesec dana uspešno su edukovali lične pratioce iz Centra „Mara“. Danas su u Gradskoj kući uručeni sertifikati.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno s lokalnim pljuskovima i sunčanim intervalima. Najviša dnevna temperatura biće do 29 stepeni Celzijusove skale.
Besedu Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija održanu 6. juna 2026. godine u hramu Svetog Save u Beogradu na ispraćaju Časnog Pojasa Presvete Bogorodice u manastir Vatoped prenosimo u celosti.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu određeno je zadržavanje O.M. iz Bratmilovca zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Ribarski brod koji je plovio pod turskom zastavom napadnut je i potonuo je kod severne obale Crnog mora, pri čemu je jedan mornar poginuo, a četvorica su povređena, saopštila je kasno u petak turska Obalska straža.
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija sazvaće hitan sastanak kako bi se razmotrili nedavni napadi velikih razmera Rusije na ukrajinske gradove, objavio je 5. juna ministar spoljnih poslova Andrej Sibiha.
Korpus Islamske revolucionarne garde (IRGC) saopštio je da je gađao dve američke vazduhoplovne baze u Kuvajtu i preostale objekte američke Pete flote u Bahreinu kao odgovor na, kako je naveo, "najnoviju američku agresiju".
Recept koji spaja omiljeni italijanski specijalitet sa domaćim sastojcima, testeninu zamenjuje krompir, što ga čini savršenim za sve ljubitelje domaće kuhinje.
Pevač Haris Džinović progovorio je o teškom periodu nakon razvoda od Meline Galić i priznao da nakon velikog razočaranja više ne daje sebe u potpunosti.
Mladi pevač Mihajlo Veruović Vojaž ispalio se kao niko na društvenim mrežama i postao predmet sprdnje nakon što je jednu fotografiju sa interneta objavio kao svoju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar