• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Ekipa zabave

Novinar

08.11.2025

14:01

Brus Vilis izašao iz kuće: Slike slavnog glumca kidaju dušu, prestao je da govori

EPA

Showbiz

Brus Vilis izašao iz kuće: Slike slavnog glumca kidaju dušu, prestao je da govori

Podeli vest

Holivudski glumac Brus Vilis, koji boluje od demencije, viđen je u javnosti prvi put nakon duže pauze.

Slavni glumac je primećen tokom šetnje sa svojim negovateljem, a potom je kratko posetio i plažu.

Na objavljenim snimcima vidi se da se Brus kreće sporije nego ranije i da mu je potrebna podrška prilikom hodanja, asistent mu je sve vreme bio uz bok. Ipak, ono što je najviše privuklo pažnju jeste činjenica da je ovo prvi put da je glumac viđen kako samostalno hoda otkako mu je dijagnostikovana demencija.

Nosio je svetle pantalone, sivu majicu, bejzbol kapu i naočare za sunce, a njegov prepoznatljivi osmeh i dalje je bio prisutan. U jednom trenutku se oslonio na ogradu radi stabilnosti, ali je delovao spokojno i vedro.

Njegova supruga, Ema Heming Vilis, izjavila je da je Brus "u zaista dobrom zdravstvenom stanju", iako više ne govori.

- Brus bi voleo da prisustvuje koncertu u njegovu čast u Njujorku - rekla je Ema za časopis People.

Brusu Vilisu je 2022. godine dijagnostikovana afazija, a porodica je kasnije potvrdila da glumac boluje od frontotemporalne demencije (FTD), progresivnog poremećaja koji utiče na ponašanje, govor i ličnost.

Njegova ćerka Rumer Vilis tada je na Instagramu napisala: "Od trenutka kada smo objavili da Brus ima afaziju, njegovo stanje se pogoršalo. Sada imamo precizniju dijagnozu, frontotemporalnu demenciju. Iako je teško, olakšanje je znati tačno s čim se suočavamo".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Da li ste znali..." - I blokaderima postalo jasno ko je Domagoj Margetić - isplivao kompromitujući dokument
Politika

"Da li ste znali..." - I blokaderima postalo jasno ko je Domagoj Margetić - isplivao kompromitujući dokument

Blokaderima je postalo jasno da propagandista - tzv. novinar Domagoj Margetić - koji je objavio da je predsednika Srbije Aleksandra Vučića prijavio Kanclariji javnog tužitelja u Milanu o "Sarajevo safariju", odnosno u vezi s pokretanjem istrage u Italiji povodom optužbi da su stranci plaćali pucanje na civile tokom opsade Sarajeva pre tri decenije - nije prepoznat kao novinar ni u rodnoj Hrvatskoj.

01.02.2026

14:33

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Ovo je osumnjičeni za ubistvo Živka Bakića: Na grudima ''odanost'', došao sa ratišta, opsednut ''pucačinom'' (FOTO)
Hronika

Ovo je osumnjičeni za ubistvo Živka Bakića: Na grudima ''odanost'', došao sa ratišta, opsednut ''pucačinom'' (FOTO)

Aleksandar D. (35) uhapšen je 26. januara u Beogradu zbog sumnje da je ubio Živka Bakića Žiću (43), a kako njegovi drugovi iz rodnog mesta Žitorađe kažu, još kao dete je bio opsednut igricama popularne ''pucačine''. Sada se prvi put pojavila njegova fotografija na kojoj se vidi da je izblajhan, ošišan na kratko i ceo istetoviran, a na jednoj strani piše ''odanost''.

01.02.2026

13:20

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set