• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Saša Kostić

23.06.2026

12:35

Ekskluzivno - Džejson Momoa: Dobio sam ulogu života, ne plašim se da napravim haos i uletim u tuču

BLITZ film

Showbiz

Ekskluzivno - Džejson Momoa: Dobio sam ulogu života, ne plašim se da napravim haos i uletim u tuču

Američki glumac Džejson Momoa kaže da mu je uloga u filmu "Supergirl" iz snova i da je oduševljen jer se njegov antijunak Lobo ne plaši da napravi haos i uđe u tuču.

Holivudski superstar Džejson Momoa sutra stiže na bioskopska platna širom Srbije u novom blokbasteru "Supergirl" u distribuciji Blitz filma, gde tumači kultnog stripovskog antiheroja i glavnog negativca Loba.

Čuveni glumac, kojeg publika obožava zbog uloga u "Akvamenu" i "Igri prestola", nije krio oduševljenje što mu se konačno ispunila višegodišnja želja da oživi ovog brutalnog i sirovog lika.

U ekskluzivnom razgovoru povodom premijere filma, Momoa je detaljno opisao kako je izgledao proces pripreme jednog od najekscentričnijih negativaca, ali i kako je bilo sarađivati sa mladim glumačkim zvezdama i rediteljem Krejgom Žilespijem.

Poznato je da ste veliki fan stripova. Kako ste reagovali kada ste saznali da ste dobili ulogu Loba u filmu "Supergirl"?

- Ovo je jednostavno bila moja uloga iz snova, upravo onako kako sam oduvek zamišljao da ga tumačim. Obožavam antiheroje. Volim likove koji mogu da budu i jedno i drugo, koji žive po sopstvenom kodeksu. Mislim da u njemu postoji nešto nalik samurajskom kodeksu časti. Naravno, obožavam njegove dredove, motore i njegov nepristojan rečnik. Zapravo, volim sve u vezi s njim. Grub je, sirov i potpuno nefiltriran. Činjenica da se ne plaši da svakome saspe istinu u lice, da uleti u tuču i napravi haos, čini ga još zabavnijim. To je zaista sjajan strip uz koji sam odrastao i koji mnogo volim, pa mi je bilo pravo zadovoljstvo da oživim tog lika.

Foto: BLITZ film

Džejson Momoa na premijeri filma "Supergirl" u Los Anđelesu

Uloga Loba je zahtevala neverovatnu vizuelnu promenu. Kako je izgledao trenutak kada ste se prvi put videli sa kompletnom šminkom i u kostimu?

- Jedini put kada sam zaista doživeo takvu vrstu transformacije bio je kada sam igrao Akvamena i obukao zlatno odelo. Kod Loba je sve potpuno drugačije. Sve je prekriveno šminkom i kostimom. Oči, ogromna sočiva, ruke, bukvalno svaki detalj doprinosi tome da postanete taj lik. Sve je deo karaktera. Mislim da, kada obučete sve to, lik jednostavno počne da izlazi iz vas. U početku sam bio pomalo nervozan, dok je proces transformacije trajao. Ali čim je sve bilo završeno i kada sam se pogledao u ogledalu, reakcija je bila samo: "Vau".

Foto: BLITZ film

Džejson Momoa kao Lobo u filmu "Supergirl"

U filmu delite ekran sa Mili Alkok, koja tumači glavnu ulogu. Kakva je bila vaša energija na setu i kako biste opisali odnos vaših likova?

- Scenario je odlično napisan i mislim da je njen lik zaista sjajan u ovoj priči. Sve kroz šta prolazi, borbe, izazovi, usponi i padovi, kao i njen lični razvoj, čini je veoma zanimljivom. Definitivno postoje mesta na kojima se naši likovi preklapaju i gde biste mogli da ih zamislite kako zajedno sede i popiju piće. Ona je duhovita, britka i veoma brza na rečima, a između njih postoji uzajamno poštovanje. Upravo ta međusobna dinamika i respekt čine njihov odnos posebno zanimljivim.

Foto: BLITZ film

Džejson Momoa sa ekipom filma "Supergirl" na premijeri u Los Anđelesu

Imali ste zajedničke scene i sa mladom Iv Ridli. Kako vas se činila saradnja sa njom s obzirom na njene godine?

- Ja nikada ne bih mogao da radim ono što ona radi. U jedinoj sceni koju smo zajedno imali, bila je potpuno spremna na sve. Ima i tu pomalo drsku, samouverenu crtu, što je sjajno. Ona je snažna ženska osoba, baš kao i drugi važni ženski likovi u priči. Reč je o veoma jakim i odlučnim ženama, i mislim da je upravo to ono što ih čini tako zanimljivim.

Reditelj Krejg Žilespi je poznat po specifičnom stilu. Kako je izgledao vaš prvi susret i sam rad sa njim na ovako velikom projektu?

- Kada sam prvi put upoznao Krejga, pomislio sam: "Vau". Sastali smo se u studiju Legacy i tamo ste mogli da vidite sve animatronike i praktične efekte, stvari koje se danas više ne viđaju često na filmu. Sve je bilo ispred vas. Sve što vidite nalazi se pred kamerom, sve što snimamo zaista je tu, na setu. Nema mnogo oslanjanja na vizuelne efekte. Ne morate da zamišljate kako nešto izgleda jer je gotovo sve već fizički prisutno. Kao glumac, to je pravo bogatstvo. Imate priliku da reagujete na stvarne stvari oko sebe i da se potpuno prepustite tom svetu.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set