PREMINUO MARK BRNOVIĆ: Uzrok smrti još nije objavljen
113. 01. 2026. u 22:53
213. 01. 2026. u 22:53
Tanjug
Ana Radonjić, poznatija po pseudonimu Zoe Kida, zaista je svestrana osoba. Pored toga što peva u "Zemlji gruva" i potpisuje najveći hit ove grupe "Najlepše želje", oprobala se i u radu na televiziji, a nedavno je sa prijateljicom otvorila neobičan butik "Petlja".
Za naš dodatak Zoe je otkrila neke od najvećih tajni iz svog života i karijere. Osim što smo saznali šta je sve potrebno da bi se napravio muzički hit, otkrila nam je kako već dvadeset godina živi kao vegetarijanka, zašto smatra da je brak savršena stvar i kako njen muž miriše...
BESPLATNO! Piloti i Zemlja Gruva izgruvaće muzičke nastupe u Beogradu i Novom Sadu!
Vegetarijanke rađaju zdravu decu
Hoće li ti tvoj vegetarijanski način života biti smetnja u eventualnom održavanju trudnoće i da li ćeš morati da promeniš neke navike?
- Svakako ću morati da se konsultujem s nutricionistom i da jedem više proteina. Riba, morski plodovi, nemasni sirevi... Mnoge žene vegetarijanke su najnormalnije održavale trudnoću i rodile zdrave bebe. To nije nešto neobično.
Zajedno sa dizajnerkom Tijanom Cvetković otvorila si dizajnersku radnju "Petlja". Kako ste došle na ovu ideju i po čemu je vaša radnja specifična?
- Ja već dugo maštam o bavljenju modom i pokretanju svog brenda. Bio mi je potreban spiritus movens i onda se pojavila Tijana, moja dugogodišnja prijateljica koja je dugo u tom poslu i koja me je pokrenula na akciju. Ideja o "Petlji" se rodila na jednoj kafi u januaru. Za mesec dana uspele smo da izmaštamo koncept, same uradimo enterijer radnje, stvorimo zajednički brend "Petlja", pronađemo zanimljive dizajnere koji se bave izradom unikatnih komada nakita, nameštaja i aksesoara. Zoe Kida stoji iza brenda "žena dete", koji zasad potpisuje majice i lejzi begove, dok Tijana radi unikatnu garderobu čiji je zaštitni znak ručno oslikavanje.
Veoma si svestrana. Pevaš u "Zemlji gruva", bila si zaštitno lice Bir festa, radila emisiju "Osim toga" na RTS... Koje od ovih pasija pripadaju Ani, a koje Zoi?
- Zoe je moj alter ego koji se budi na sceni kad se upale svetla reflektora. Sva moja ostala interesovanja su deo Anine radoznale prirode. Svakako, sve se vrti oko muzike, medija i mode.
Da bi se napravio hit, potrebna je magija, i to je nešto što je nepoznanica i što se ne može isplanirati
E da, zaboravio sam da dodam i da si profesorka španskog jezika. Jesi li ikad radila u struci?
- Držala sam časove po diplomiranju i kratko vreme radila u Institutu "Đuro Salaj", gde sam imala grupu đaka. To je bilo jedno super iskustvo.
Udala si se, promenila prezime koje ionako mnogi nisu znali, pa kako je u braku?
- Savršeno. Brak je fantastično iskustvo kada nađeš pravu osobu koja te voli, podržava, zasmejava, sa kojom možeš da pričaš o svemu. Moj muž je čovek bez ijedne mane. (Smeh)
(FOTO) LEPOTA JE U TRADICIJI! Sestre Gobović posle solističkog koncerta na turneji po Rusiji!
Proslavu ste organizovali na splavu na Zemunskom keju. Da li je to bila najbolja žurka na kojoj si bila?
- Za nas je to bila zabava iz snova. I obeležavamo je svakog 1. maja.
Moj vegetarijanski staž je toliko dug da sam i zaboravila da sam vegetarijanac
Da li tvoj suprug "lepo miriše i na ljubav te inspiriše"?
- (Smeh) U njemu raste cvet...
Prestala si da jedeš meso pre 20 godina. Kako uspevaš da organizuješ svoju vegetarijansku ishranu u svakodnevnom ritmu?
- Moj vegetarijanski staž je toliko dug da sam i zaboravila da sam vegetarijanac. Prosto ne razmišljam o mesu jer ga ne volim.
Koje su za tebe prednosti vegetarijanske ishrane?
- Hm, nisam sigurna da je meso najveći problem nepravilne ishrane, iako sam vegetarijanac. Čak i vegetarijanci mogu biti gojazni i hraniti se nezdravije od ljudi koji normalno konzumiraju meso u svojoj ishrani. To ne bih mešala. Vegetarijanci unose više voća i povrća, i to je osnovna razlika.
Jedna studija je, navodno, pokazala da su mesojedi strastveniji ljubavnici. Možeš li da opovrgneš ovo istraživanje nekim svojim argumentom?
- To su gluposti! To je moj argument (smeh).
Čitao sam da na posao nosiš kuvanu hranu, kao i da ne piješ gazirana pića, ne jedeš majonez, namaze... Uspevaš li i dalje da se toga pridržavaš?
Obrok za minut
Možeš li da našim čitaocima ponudiš neki recept za odličan vegetarijanski obrok?
- Čaša jogurta, jedna banana, pet jagoda, malo ovsenih pahuljica, kašičica meda i laneno seme. Sve zajedno ubaciti u blender i - taaa-daaa! Obrok za minut, najbolji na svetu.
- Taj intervju koji si čitao bio je pre pet godina, a ja prolazim stalno kroz neke faze u svom pridržavanju zdravog načina ishrane. Trenutno ne mogu baš da se pohvalim time da sam disciplinovana. Dok smo sređivali radnju, živela sam u pekari, nažalost. Ali trudim se da što više jedem kod kuće.
(VIDEO) RAMŠTAJN TUŽI NEMAČKU Od vlade traže odštetu od 66.000 evra!
Kako održavaš liniju, vežbaš li?
- Trenutno ne vežbam ništa i to me mori. Nakanjujem se mesecima da idem na bazen, ali bilo mi je hladno. Sada nema više opravdanja!
Jedan od hitova grupe "Zemlje gruva" je i pesma "Sudopera". Koliko si se poistovetila sa njom s obzirom na to da je izvodiš na vrlo uverljiv način?
- U trenutku kada je pisana ta pesma, imala sam neosnovan strah od bračnog života. Zamišljala sam ga kao gubitak slobode i trudila sam se da ga kao takvog prihvatim. Međutim, brak se ispostavio kao iznenađujeće gotivan!
Da li ti je pesma "Najlepše želje" postala već malo dosadna za izvođenje, pošto je publika stalno traži na vašim koncertima?
POSTANITE DEO JEDINSTVENOG HORA! Posle tri pune godine Viva Vox otvara svoja vrata za nove članove!
Postalo mi je dosadno da izvodim pesmu "Najlepše želje"
- Hvala na tom pitanju! Jeste (smeh). Ne znam kako je Miku Džegeru kad izvodi "Satisfaction" pola veka....
Možeš li da nam ispričaš kako je tačno nastala ova pesma?
- Tekst i pevanje su nastali pre sedam godina u mojoj sobi u naletu inspiracije. Bilo je malo intervencija oko teksta u refrenu. Izveli smo je prvi put u emisiji "Jelen top 10", pre nego što smo izbacili spot. Vrlo brzo se svima podvukla pod kožu, a nismo ni sanjali da će biti najveći hit sa prvog albuma.
I na kraju, koji su sastojci potrebni da bi se snimio jedan takav hit?
- "Zemlja gruva" u maju objavljuje svoj drugi album "Šta stvarno želiš". Na albumu smo radili dugo i zaista mislimo da će biti bomba! Da bi se napravio hit, potrebna je magija, i to je nešto što je nepoznanica i što se ne može isplanirati. Vreme će pokazati kakav trag će nove pesme ostaviti na publiku!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
13.01.2026
23:27
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću voditeljka u Amidži šou postavila je nekoliko pitanja.
13.01.2026
22:20
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
13.01.2026
22:46
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
13.01.2026
23:08
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
13.01.2026
22:19
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
13.01.2026
22:04
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
13.01.2026
21:47
Takmičarka Crvenog tima u Exatlonu Tijana Jović otkrila je da prethodne noći nije mogla da spava zbog straha od tarantula.
13.01.2026
21:13
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, takmičarka Plavih Sanja Kalinović, izdvojila se u luksuznom kampu i odabrala je da sama bude u sobi.
13.01.2026
21:12
Takmičar Crvenog tima u Exatlonu Boško Marinković poludeo je zbog poteza igrača iz suprotnog tima Nemanje Radovanovića, koji je vređao žene.
13.01.2026
21:09
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
13.01.2026
20:00
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
13.01.2026
22:07
U zlatiborskom selu Jablanica tradiocinalno se obeležio doček Pravoslavne nove godine.
13.01.2026
23:00
Na arheološkom lokalitetu Hirkanija u Judejskoj pustinji pronađena su dva zlatnika i prsten iz vizantijskog perioda.
13.01.2026
22:00
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
13.01.2026
21:00
Večeras je u ulici Zdravka Čelara na Paliluli, prema nezvaničnim informacijama, došlo do eksplozije u stambenoj zgradi.
13.01.2026
23:42
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
13.01.2026
21:08
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
13.01.2026
19:15
Dvojica Srba, Dejan S. i Radovan M, ranjeni su u pucnjavi koja se dogodila posle ponoći u Dečanima, potvrđeno je za naš portal.
13.01.2026
17:17
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
13.01.2026
19:47
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
13.01.2026
18:13 >> 23:00
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
13.01.2026
23:00
Rat u UKrajini, 1420. dan
13.01.2026
18:12 >> 22:59
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
13.01.2026
22:30
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
13.01.2026
21:40
Anastasia Dol je manekenka koja je osvojila svet Playboy-a, a sada je šokirala priznanjem da je na operacije potrošila više od 350.000 evra.
13.01.2026
21:00
Dženifer Lopez je privukla sve poglede kada se u subotu pojavila na Vanity Fair i Amazon MGK Studios pred–Zlatni globus žurci u Los Anđelesu.
13.01.2026
20:20
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
13.01.2026
19:00
Iskusni kuvari ističu da dužina kuvanja ima presudan uticaj na aromu, bistrinu i nutritivnu vrednost supe.
13.01.2026
18:20
Bivša rijaliti učesnica Iva Grgurić podelila je fotografije sa masaže koje su oduševile sve njene pratioce.
13.01.2026
20:54
Boksera Veljka Ražnatovića posetila je supruga Bogdana u Rusiji i odmah su podelili zajedničku fotografiju.
13.01.2026
20:14
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
13.01.2026
18:29
Prvi muž pevačice Maje Marijane, voditelj Željko Stefanović, javno joj je čestitao razvod nakon 26 godina i sve objavio na mrežama.
13.01.2026
17:34
Prijatelj Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, objavio je kako su zajedno išli u posetu njegovom rodnom gradu Kozarskoj Dubici.
13.01.2026
16:41
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar